Cena a realizace

5 920 000,-
Konstrukce: Zděný
Obytných místností: 5
Nadzemních podlaží: 1
Zastavěná plocha: 200 m2
Užitná plocha: 162 m2
Sklon střechy: 32°
Tvar střechy: Valbová
Spotřeba energie: Nízkoenergetický

Popis rodinného domu

Stovky úspěšných realizací a dva domy roku jsou nejlepší referencí bungalovů EKORD. Každé architektonické řešení bungalovu EKORD je vždy zpracováno „na míru,“ nikdy jako „typový“ projekt, který je třeba vždy(!) přepracovat a dopracovat a zakoupenou „levnou“ dokumentaci vyhodit.

Rodinné domy (RD) se staví v lokalitách se zásadně rozdílnými statickými podmínkami (hydrogeologické, seismické, sněhové, atd.), tepelně technickými (teplotní oblasti, atd.), požárními, akustickými, atd. Proto bývá mnoho parametrů předimenzovaných nebo, co je horší, poddimenzovaných. Rozdílné jsou vždy i velikosti, tvary a sklony parcel, z jiných stran je přístup, přípojky (jiné přípojky a tedy jiné vnitřní instalace), na jinou stranu jsou optimální výhledy, atd., atd. Zdánlivě drobné požadavky investora na úpravy řešení vyžadují rovněž zásadní změny „typového“ projektu. U bungalovů EKORD se až po vytvoření architektonického řešení na míru parcele a investorovi začnou řešit na konkrétní podmínky základy, přípojky, instalace, atd. Předejde se tak řádově dražším změnám v průběhu stavby a hodnota RD „na míru“ bývá od stejně kvalitního projektanta vždy vyšší. Většina projektů RD má navíc podkroví nebo patro, což může nejen u seniorů nebo budoucích maminek významně znehodnotit kvalitu bydlení, proto RD EKORD jsou téměř vždy přízemní.

Většina běžně nabízených projektů má okna pokojů na více stran, většina parcel však má malou šířku, takže například okna ložnic jsou pak u plotu souseda nebo do ulice. Bungalovy EKORD mají okna pokojů do největšího prostoru zahrady, do soukromí, zeleně, pokud možno k nejlepším výhledům a k nejlepšímu oslunění. U větších bungalovů EKORD se s výhodou používají půdorysné tvary „L“ (atrium, soukromí, menší šířka, atd.), půdorysná zešikmení (užší a kratší chodby, lepší ergonomie bytu, lepší výhledy) a další pokoje se samostatnou koupelnou (i vstupem) na jiném křídle domu než je ložnicová část bytu (host, pracovna, rodiče, atd.) Garážování se řeší vždy individuálně podle parcely přístřeškem nebo garáží (jako součást půdorysu přízemí, mimo půdorysu přízemí, pod domem). Architektonická řešení EKORD jsou provázána s konstrukčním systémem EKORD, jehož parametry jsou většinou výrazně nad hodnotami doporučovanými pro pasivní RD (posouzeno špičkovými odborníky). Důležitější však je hygienické hledisko, které je na prvním místě (minimum chemie, větrání, atd.). Dokumentace ke stavebnímu povolení je zpracovávána se spolupracujícími projektanty, stavění na klíč zajišťují autorizované stavební firmy, které standardně zvládají i nejtěžší podmínku pro dotaci z programu Nová zelená úsporám – Blower door test. Bungalovy EKORD se staví často i svépomocí (a dosahují též na dotace!), nejlépe za asistence stavebního dozoru se zkušenostmi s konstrukcemi EKORD.

Cena na klíč je 5.920.000,- bez DPH. V ceně tepelné čerpadlo, podlahové topení, dřevo-hliníková okna.

Parametry domu

Stavba na pozemku: Samostatně stojící
Konstrukce: Zděný
Obytných místností: 5
Počet osob: 6
Nadzemních podlaží: 1
Zastavěná plocha: 200 m2
Užitná plocha: 162 m2
Sklon střechy: 32°
Tvar střechy: Valbová
Výška hřebene: 6,20 m
Orientace hlavního vstupu: Severozápad, Sever, Severovýchod, Východ
Spotřeba energie: Nízkoenergetický

Ceny

Cena realizace: 5 920 000 Kč

Dům nabízí

Betontvar - VIKO s.r.o. Mírové nám. 61 Bezno Star Přidat k oblíbeným External link Odkaz na stránky projektu List Zobrazit všechny projekty firmy

Podobné typové domy

MINERVA 2

MINERVA 2

VELOX – HOFFMANN SPOL. S R.O. Chrudim

Místností: 5+1

Užitná plocha: 117,65 m2

Zastavěná plocha: 148,16 m2

2 500 000 Kč

PINE

PINE

VELOX – HOFFMANN SPOL. S R.O. Chrudim

Místností: 4+1

Užitná plocha: 118,95 m2

Zastavěná plocha: 178,50 m2

2 500 000 Kč

IRIDA

IRIDA

VELOX – HOFFMANN SPOL. S R.O. Chrudim

Místností: 5+1

Užitná plocha: 148,78 m2

Zastavěná plocha: 194,03 m2

3 500 000 Kč