Cena a realizace

3 050 000,-
Konstrukce: Dřevostavba
Nadzemních podlaží: 2
Zastavěná plocha: 97 m2
Užitná plocha: 142 m2
Tvar střechy: Mansardová
Spotřeba energie: Nízkoenergetický

Popis rodinného domu

Projekt RD_015 - projekt rodinného dvoudomu městského charakteru. Rodinný dům je vhodný i pro větší investiční celky, kde je investorem město či obec. Bytová jednotka o velikosti 5 + 1 + G. Rodinný dům o půdorysných rozměrech 8,35 × 10,45 m se řadí mezi rodinné domy nižší střední třídy. Rodinný dům disponuje dostatkem technických prostor a nepostradatelným závětřím, předsíní a šatnou. V případě požadavku lze projekt upravit a zpracovat se sedlovou střechou.

Provoz: Přízemí je založeno na podélné ose, která nás udržuje stále v kontaktu se zahradou. Vysunutá garáž zajišťuje soukromí u vstupu do domu (dále zajišťuje chráněné závětří). Ze závětří se vchází do předsíně s oddělenou šatnou. Z garáže lze vejít suchou botou. V technické koupelně (spodní) uvažujeme umístění plynového kotle s turbo vývodem. Po levé straně dispozice logicky navazují koupelna, kuchyň, jídelní kout. Koupelna a kuchyň s okny ke vzdálenějšímu sousedovi. Kuchyň je řešena jako uzavíratelná s možností komunikace s rodinou. Obývací pokoj - otevřen přes terasu na zahradu. V "temné" části obývacího pokoje je umístěné schodiště jež je prosvětleno ze střechy a tímto způsobem dosvětluje i “hluché” místo uprostřed dispozice. V patře rodinného domu jsou čtyři pokoje a koupelna. V případě přání investora lze 2 pokoje i sloučit v jeden. Toto řešení bytu odpovídá kategorii 5 + 1. Pokoje v patře mají výhodu plného využití prostoru v celé ploše podkroví, v každém pokoji je malé okno pro výhled ven (nikoli pouze kopka se střešním oknem bez výhledu), střešní okno je pro dostatek světla.

Rodinný dům je plně funkční, bezkolizní, vyhovující dnešním vysokým standardům bydlení. Pozemek stačí i o velikosti 300 m2. Na daném prostoru nebudou mít obyvatelé o nic méně soukromí než majitelé několikanásobně větších pozemků, se soliterně umístěným domem. Dvojdům či řadový rodinný dům je domem městské zástavby, tzn. měl by vypadat jako rodinný dům ve městě a tím tento dvojdům rozhodně je.

Cena domu na klíč bez DPH 3 050 000 Kč

Parametry domu

Stavba na pozemku: Samostatně stojící
Konstrukce: Dřevostavba
Nadzemních podlaží: 2
Zastavěná plocha: 97 m2
Užitná plocha: 142 m2
Tvar střechy: Mansardová
Spotřeba energie: Nízkoenergetický

Ceny

Cena realizace: 3 050 000 Kč

Dům nabízí

Stavební asistent Kostelní 942/46 České Budějovice Star Přidat k oblíbeným List Zobrazit všechny projekty firmy

Podobné typové domy

Ferdinand 3

Ferdinand 3

Ekonomické stavby s.r.o.

Místností: 5

Užitná plocha: 208 m2

Zastavěná plocha: 133 m2

5 050 000 Kč

Dvojdům 6

Dvojdům 6

Ekonomické stavby s.r.o.

Místností: 9+1

Užitná plocha: 251 m2

Zastavěná plocha: 159 m2

6 050 000 Kč

Dvojdům

Dvojdům

Ekonomické stavby s.r.o.

Místností: 5

Užitná plocha: 260 m2

Zastavěná plocha: 168 m2

7 200 000 Kč