Sdílet
 

Typový projekt ANDAMI, s.r.o. - Hevea I

Typový dům | Hevea I
Prohlédnout galerii typového domu (11)

POPIS RODINNÉHO DOMU

Rodinný dům Hevea I spadá do kategorie malých rodinných domů. Nabízí možnost bydlení optimálně čtyř až pětičlenné rodiny. Dům je navržen tak, že je možné ho situovat i na parcely přístupné z jihu. Do domu se vchází přes prostorné zádveří. Před samotným vstupem do domu je kryté závětří, které svou velikostí umožňuje parkování druhého auta. Ze zádveří se vstupuje do koupelny s wc, dále do malé komory pod schody a přímo pak do hlavního obytného prostoru – obývacího pokoje s jídelnou a kuchyňským koutem. Z obývacího pokoje je pak přístupná další místnost v přízemí, a to ložnice. Tuto místnost lze alternativně připojit k obývacímu pokoji, či ji využít jako pracovnu. V přízemí je dále garáž pro parkování automobilu. Po schodišti z chodby se stoupá do patra objektu, kde se nachází velká koupelna (s wc, vanou a umyvadlem) a dvě plošně stejné ložnice.

Z architektonického hlediska je rodinný dům Hevea I navržen jako propojení dvou hmot – přízemní a patrové. Přízemní partie pak svým přestřešením dále přechází a kryje partie vstupu a terasy. Výrazným prvkem je dále těleso komína, které je barevně sjednoceno s přízemní hmotou domu. Výrazným prvkem je rovněž velké prosklení navržené v hlavním obytném prostoru v přízemí a dále rohová okna použitá u místností v patře domu. Typově se rodinný dům Hevea I odkazuje na italské vily. Svým řešením se hodí pro městské i příměstské pozemky, nejlépe rovinného či mírně svažitého charakteru.

Rodinný dům Hevea I je navržen zejména pro malé a střední parcely. Dům se hodí i na méně příznivě orientované parcely se vstupem od jihu, východu a západu. Nejlepší orientace interiéru se pak dosáhne při řešení vstupu ze severu. Hevea I zaujme svým střízlivým pojetím, se zachováním tradičního ducha vilových staveb.

SDÍLET TENTO RODINNÝ DŮM

CENA PROJEKTU DOMU

Cena realizace:
2 850 000 Kč
Cena projektu:
23 100 Kč

SPECIFIKACE DOMU

Stavba na pozemku:
Samostatně stojící
Typ konstrukce:
Zděné
Počet osob:
4-5
Obytných místností:
4+kk
Nadzemních podlaží:
2
Zastavěná plocha:
106.5 m²
Užitná plocha:
125.9 m²
Obytná plocha:
79.2 m²
Obestavěný prostor:
597.8 m³
Sklon střechy:
12°
Tvar střechy:
Valbová
Výška hřebene:
7 m
Orientace hl. vstupu:
,,,
Spotřeba energie:
Nízkoenergetické
Počet garážových stání:
1
Počet garáží:
1
Terasa:
Ano
Bezbariérový:
Ano
Zařazeno v kategoriích:
Patrové domy

PŮDORYSY A NÁKRESY

POHLEDY

FOTOGRAFIE

Sdílení typového domu
Sdílejte na sociálních sítích
HLEDAT V KATALOGU
Diskuze na téma "Hevea I"

Buďte první a napište komentář k typovému projektu "Hevea I"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE