Sdílet
 

Typový projekt Stavební asistent - Q6

Typový dům | Q6

POPIS RODINNÉHO DOMU

Moderní dvoupodlažní rodinný dům o velikosti bytové jednotky 5 + KK je vhodný pro užívání 4 – členné rodiny.

Rodinný dům je řešen jako dvojpodlažní stavba, bez podsklepení. Celková zastavěná plocha rodinného domu 265,17 m². Prostorový koncept domu tvoří vlastní hmota rodinného domu ve tvaru T, která je orientována jihozápadním směrem souběžně s uliční čarou. Důležitým faktorem situování navrhovaného RD je dosažení určité intimity obytného prostředí v rámci pozemku, zejména v jeho zahradní části, ve vazbě na obytné prostory domu. Navrhovaný rodinný dům svou základní hmotou důsledně respektuje nejnovější trendy bydlení. I přes prolínání se základních hmotu domu ve dvou úrovních zůstává hmotový koncept celistvý a dokonale odděluje prostor domu na noční a denní část. Dům komunikuje se zahradní částí pozemku pomocí vegetační střechy nad 1.NP a stromu, který se stává součástí exteriérové ​​terasy a tedy i samotného domu.

Dispozičně je dům rozdělen na funkční úseky. Při vstupu do objektu vcházíte pod překrytou část do vstupní předsíně a velkého šatníku umístěného v chodbě. V návaznosti na vstup se nachází toaleta. Po vstupu je možné plynule přejít do denní zóny, kterou tvoří obývací pokoj a kuchyň s komorou, nebo přímo do noční zóny přes schodiště na druhém podlaží. Součástí přízemí je velká dvojgaráž, která je propojena se vstupním prostorem domu. Za garáží se nachází následně technická místnost s prádelnou. V komunikaci s terasou a zahradou se nachází relaxační místnost se saunou jako i kuchyň s obývacím pokojem. Noční zóna se nachází na patře a tvoří ji rodičovská ložnice, pokoj pro hosty, dva dětské pokoje a dvě koupelny, z toho jedna privátní v rámci rodičovské ložnice. Z těchto místností je možné plynule vyjít na terasu z výhledem na vlastní pozemek a vegetační střechu nad 1.NP. Dům svou přehlednou, rozumnou dispozicí a architektonickým výrazem, který reflektuje současné trendy, se řadí mezi moderní architektonická díla.

Poznámka:

Při urbanisticko-architektonického řešení rodinného domu je třeba zohlednit správnou orientaci na světové strany z důvodů proslunění, jednak navrhovaného rodinného domu jako i stávajících RD v bezprostředním okolí.

SDÍLET TENTO RODINNÝ DŮM

CENA PROJEKTU DOMU

Cena realizace:
7 750 000 Kč

SPECIFIKACE DOMU

Stavba na pozemku:
Samostatně stojící
Typ konstrukce:
Zděné
Obytných místností:
5+kk
Nadzemních podlaží:
2
Zastavěná plocha:
265 m²
Užitná plocha:
229 m²
Tvar střechy:
Plochá
Spotřeba energie:
Nezařazené
Počet garážových stání:
2
Počet garáží:
1
Terasa:
Ano
Zařazeno v kategoriích:
Patrové domy

PŮDORYSY A NÁKRESY

Sdílení typového domu
Sdílejte na sociálních sítích
« Předchozí dům Další dům »
HLEDAT V KATALOGU
Diskuze na téma "Q6"

Buďte první a napište komentář k typovému projektu "Q6"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE