Sdílet
 

Typový projekt ANDAMI, s.r.o. - Ibira I

Typový dům | Ibira I
Prohlédnout galerii typového domu (9)

POPIS RODINNÉHO DOMU

Rodinný dům Ibira I spadá do kategorie středních rodinných domů. Nabízí možnost bydlení optimálně čtyřčlenné rodiny. Dům byl navržen speciálně pro parcely s přístupem z jihu, kde je tedy nutné obytný prostor situovat směrem ke vstupu na pozemek. Do domu se vchází přes prostorné zádveří, odkud je realizováno propojení s prostorem garáže a dále vstup do obytné části rodinného domu. Z chodby se vstupuje do technické místnosti, malé koupelny s wc, umývátkem a sprchou, komory a do hlavního obytného prostoru s jídelnou a kuchyní. Z chodby se dále stoupá po schodišti do druhého podlaží, kde jsou dvě ložnice a velká koupelna s vanou, wc a umyvadlem.

Z hlediska architektonického řešení je rodinný dům Ibira I navržen jako kombinace patrové hmoty obytné části domu a přízemní hmoty garáže a vstupní partie domu. Objekt je navržen s plochými střechami, čímž získává soudobý ráz. Výrazným prvkem je stříška kryjící vstup do domu, vjezd do garáže a z části pak i terasu před hlavními prosklenými plochami v obývacím pokoji. Dalším dominantním prvkem je moderní komínové těleso při boční fasádě, které v návrhu slouží k odvodu spalin od krbu či krbových kamen v obývacím pokoji. Z hlediska materiálového a barevného řešení je patrová obytná část řešena jako bílé omítaná, přízemní hmota garáže a vstupu je pak navržena v kontrastním šedém obkladu spolu s pásy mezi okny v obytné části rodinného domu. Svým střízlivým a moderním řešením se Ibira I hodí pro městské i příměstské pozemky, nejlépe rovinného či mírně svažitého charakteru.

Rodinný dům Ibira I je navržen zejména pro malé a střední parcely. Dům se hodí i na zejména na méně příznivě orientované parcely se vstupem od jihu, východu a západu. Ibira I zaujme svým střízlivým moderním pojetím, s důrazem na čistotu hmoty a celkovou jednoduchost.

SDÍLET TENTO RODINNÝ DŮM

CENA PROJEKTU DOMU

Cena realizace:
3 200 000 Kč
Cena projektu:
24 500 Kč

SPECIFIKACE DOMU

Stavba na pozemku:
Samostatně stojící
Typ konstrukce:
Zděné
Počet osob:
4
Obytných místností:
3+kk
Nadzemních podlaží:
2
Zastavěná plocha:
127.2 m²
Užitná plocha:
145.1 m²
Obytná plocha:
68.3 m²
Obestavěný prostor:
674.6 m³
Tvar střechy:
Plochá
Výška hřebene:
6.2 m
Orientace hl. vstupu:
,,
Spotřeba energie:
Nízkoenergetické
Počet garáží:
1
Terasa:
Ano
Zařazeno v kategoriích:
Patrové domy

PŮDORYSY A NÁKRESY

POHLEDY

FOTOGRAFIE

Sdílení typového domu
Sdílejte na sociálních sítích
Další dům »
HLEDAT V KATALOGU
Diskuze na téma "Ibira I"

Buďte první a napište komentář k typovému projektu "Ibira I"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE