Účinná ochrana fasád před sprejery

Účinná ochrana fasád před sprejery

Existuje jediná účinná ochrana před sprejery – dobrá pojistka nemovitosti. Kamery nezabrání, policie nestihne přijet a těžko odhalí pachatele.

Jak chránit fasádu před graffiti?

Jak chránit fasádu před graffiti?

Udělejte vše pro to, aby vaše nová fasáda vydržela co nejdéle. Pokud je ve vašem okolí běžný výskyt graffiti na exteriérech staveb, ochraňte svou nemovitost co nejúčinněji. Sáhnout můžete po celé řadě metod a prostředků různých značek, které fungují preventivně, nebo graffiti pomáhají odstranit.

Fasáda bez graffiti = GRAFITIX

Fasáda bez graffiti = GRAFITIX

Fasády můžeme před GRAFFITI chránit více způsoby. K dispozici jsou nátěry, které usnadní odstranění nástřiků, jiné zase nežádoucí nástřik poškodí (rozruší) a jiné povrch fasády vyloženě ochrání.

Jak se chránit před sprejery?

Jak se chránit před sprejery?

Sprejeři podle mnohých vytvářejí pouliční umělecká díla, často tak ale ničí soukromý či obecní majetek. V boji proti nežádoucím nástřikům spreji se kromě veřejných ploch ke sprejování určených ukázaly účinnými speciální přípravky a ochranné nátěry.

Vyhlaste boj graffiti

Vyhlaste boj graffiti

V poslední době se majitelé nemovitostí potýkají s vandalizmem sprejerů, kteří mnohdy vytvářejí svá díla, kde se dá. Účinným prostředkem boje proti nim jsou speciální přípravky a nátěry. Vytvoření graffiti sice nezabráníte, avšak likvidace bude mnohem jed

Konec sprejerským výtvorům II. díl

Konec sprejerským výtvorům II. díl

Výtvory sprejerů uvádějí majitele vyzdobených objektů v šílenství. Koho by také nerozčílila zničená fasáda? Graffiti se ale dají celkem lehce odstranit. Pozor: ne vždy a všude! U starých a zvětralých fasád je mnohdy lepší volit jiný, třeba mechanický způsob očištění. Při čištění vysokotlakem by se totiž mohlo stát, že odstraníte graffiti i s kusem fasády. Je potřeba použít ty pravé ochranné nátěry!

Denně slýcháme v rádiích nebo v televizi, či čteme v novinách, kolik domů opět vyzdobili sprejeři svými výtvory. Chytit tyto vandaly je pro policisty hodně obtížné. Bez pomoci svědků je to nadlidský úkol. A tak většině majitelům nezbývá nic jiného, než vytáhnout potřebnou sumu na novou fasádu. Přitom stačí tak málo, opatřit fasádu kvalitním ochranným nátěrem. Ne, že by toto opatření odradilo samotné sprejery od záměru nakreslit vám na dům nevzhledné čmáranice, ale určitě vám ušetří peníze i čas.

Konec sprejerským výtvorům I. díl

Konec sprejerským výtvorům I. díl

Poškozování fasád domů sprejerskými výtvory označovanými jako graffiti je dnes již každodenní realitou v každém městě. Pokud však není dům nepřetržitě hlídán nebo chráněn vysokým plotem, nelze sprejerům v jejich činnosti nijak účinně zabránit. A tak majitelé domů musí využít všech dostupných prostředků, které pomohou graffiti z fasády odstranit.