Půltucet špinavců ve vaší kuchyni

Půltucet špinavců ve vaší kuchyni

I když je nevidíte, jsou tam. A čekají. Řeč je o bakteriích, které číhají ve vaší kuchyni na příhodný moment. Stačí, že váš organismus bude krátkodobě oslaben.

Jak sušit ovoce?

Jak sušit ovoce?

Umíte si správně vyrobit křížaly? Jak sušit ovoce, na co si dát dobrý pozor a jak vybírat sušičku?

Poslední trendy žehliček

Poslední trendy žehliček

Znáte poslední trendy žehliček? Bez páry už nežehlí nikdo, napařovací žehličky jsou standardem. Ideální je přitom nerezový obal žehličky.

Jak se rozhodovat při výběru vysavače?

Jak se rozhodovat při výběru vysavače?

Vysavač bezesporu patří mezi nejužitečnější pomocníky v domácnosti. Na trhu ovšem existuje velké množství výrobců a typů. Jak tedy vybrat ten správný typ vysavače, aby vyhověl všem požadavkům vaší domácnosti? Na co konkrétně se zaměřit při výběru? Důležitým prvkem každého vysavače je filtrace.

Jak vybrat digestoř?

Jak vybrat digestoř?

Odsavače par neboli digestoře jsou dnes již nedílnou součástí každé kuchyně. Zbavují prostředí kuchyně pachu z par, které se mohou uvolňovat při vaření. Člověku je nejpříjemnější když je prostředí okolo něj cítit čistotou. Odsavače par musí být proto velmi výkonné, designově zapadat do vzhledu kuchyně, a hlavně musí být lehce ovladatelné, aby se při jejich používání daly provozovat i další činnosti spojené například s vařením.

Novinky v žehlení

Novinky v žehlení

Ačkoliv žehlička patří ke spotřebičům s bohatou minulostí, její vývoj rozhodně nestagnuje. Stále se objevují rozmanité funkce pro zdokonalení žehlení. Pojďme se podívat i na vývojový stupeň v evoluci žehliček. V čem se skrývá rozdíl mezi klasickou napařovací žehličkou a trendovou variantou s generátorem? Které základní funkce musí žehlička mít a z jakých „vychytávek“ můžeme vybírat?

Usušte si doma vitamíny

Usušte si doma vitamíny

Čas sklizně ovocných plodů a bylinek je již nenávratně za dveřmi. Kuchyně provoní obvykle vůně z jablečných štrúdlů, protože s koncem léta a začátkem podzimu přichází dozrávání jablek, které se snad zpracovávají nejlépe. Z jablíček můžeme péct chutné koláče, odšťavňovat z nich lahodné šťávy anebo je sušit.

Zdravou kávu dokáže jen espresso

Zdravou kávu dokáže jen espresso

Káva představuje pro mnoho lidí neodmyslitelnou součást života. Někteří s ní zahajují nový den při snídani, jiní si jí dopřávají po dobrém jídle, další zase před spaním. Jak ale docílit přípravy opravdu kvalitní a chutné kávy?
Nejlepší řešení samozřejmě představují profesionální kávovary a tzv. espressa. Nejchutnější káva je vždy připravena z čerstvě umletých kávových zrnek, jež jsou následně zpracovány pod vysokým tlakem v espressu.

Ušetří vám robot čas?

Ušetří vám robot čas?

Většinu dnešních výrobků tohoto typu bychom mohli bez váhání zařadit do kategorie 'všeuměl'. Pokud nebudete při nákupu příliš hledět na peníze, můžete v jednom přístroji získat spotřebič, který spolehlivě zastane práci nejen několika vašich stávajících elektrospotřebičů, ale i mnoha členů domácnosti. Jeden kuchyňský robot tak v sobě může skrývat mixér, příslušenství na hnětení a mixování, poslouží také jako mlýnek na maso, k přípravě najemno či nahrubo zpracovaných omáček, využít jej lze i jako odšťavňovač ovoce a citrusových plodů.

Kvalitní odšťavňovače za kvalitní cenu?

Kvalitní odšťavňovače za kvalitní cenu?

Sychravé počasí a časté střídání teplot, to jsou příznačné charakteristiky letošní zimy. Takové podmínky jsou ideální pro rychlé šíření různých nemocí. Jak předejít nachlazení či chřipce? Jednoduše – naše tělo potřebuje vitamíny. A proč ne třeba v tekuté formě?
I když jsou obchody plné různých multivitamínových či ovocných šťáv a džusů, odborníci varují, že různé konzervační látky v nich obsažené našemu organizmu příliš neprospívají. Navíc cena většiny potravinového sortimentu tohoto druhu není zrovna nízká. K přípravě lahodného nápoje, který bychom zároveň mohli označit doslova za vitamínovou bombu, tak můžeme využít ovoce, které najdeme v ledničce. Za pomoci odšťavňovače pak získáme kvalitní a chutnou šťávu i z ovoce, které není na pohled zrovna nejčerstvější a na našem stole bychom jej již nenabízeli.

Úklid pomocí hadru je přežitkem

Úklid pomocí hadru je přežitkem

Už vás unavuje vybírat z nepřeberné řady čistících prostředků, které nabízí dnešní trh? Je podle vás čištění oken pomocí hadru již přežitkem? Pokud jste na obě otázky odpověděli kladně, může pro vás snadné a ne příliš ekonomicky náročné řešení představovat parní čistič.
Vedle nového způsobu čištění nabízí tato novinka také další nesporné plusy – odstraňování nečistot párou je ekologické, neboť k němu není zapotřebí žádných saponátů či desinfekčních prostředků, hospodárné, protože při čištění spotřebováváte jen obyčejnou vodu a minimum elektrické energie, a také šetrné díky tomu, že materiály, z nichž odstraňujete špínu, nejsou vystaveny působení agresivních čistících prostředků, jež navíc mnohdy zanechají v našem bytě nepříjemný zápach.

Zápach v kuchyni odstraní drtiče odpadu

Zápach v kuchyni odstraní drtiče odpadu

Hlavní výhodou drtičů potravinového odpadu je fakt, že kuchyně, která se zejména v posledních letech stává nejfrekventovanějším místem v domácnosti a moderní architektonická řešení doporučují jejich propojení s obývacími prostory, zůstává čistým, pro práci pohodlným místem bez zapáchajících odpadků.

Nevíte si rady s výběrem digestoří?

Nevíte si rady s výběrem digestoří?

Odsavač par oceníte v každé kuchyni a obzvláště pak v malých bytech. Veškeré pachy se rychle 'rozutečou ' do všech místností. Málokdo asi touží po tom, aby mu pohovka, oblečení nebo ne zrovna levné závěsy v obývacím pokoji 'voněly' po přepáleném omastku.
Takže řešení je jasné. Digestoř. Ale která?

Neskutečně čistá domácnost

Neskutečně čistá domácnost

Určitě znáte ten žalostný pohled na koberec, když se po něm váš čtyřnohý mazlíček třikrát projde a jednou poválí. Pokud máte podobné zkušenosti, je nejvyšší čas se poohlédnout po novém vysavači.