Inspirujte se: Zrcadla, která zaručeně rozjasní vaše bydlení Zobrazit fotky zobrazit 6 fotek

Zrcadlo jistě neodmyslitelně patří k našemu životu, každý den využíváme, abychom se se mohli upravit, učesat a vyčistit zuby. Svůj život bez něj si jen stěží dokážeme představit. Zrcadla se ale hodí do většiny místností v bytě či domě. Slouží jako dekorace, která má praktické využití při prosvětlení místnosti nebo její provzdušnění. 

Zrcadla se využívala už ve starověku. Lidé jim dávali různou magickou moc. Některé národy věřily, že dokáže odrážet špatnou energii, jiné v něm zase viděli bránu do cizího světa. Zrcadla jsou opředena spoustou mýtů, jedno z nich říká, že když se rozbije zrcadlo, znamená to sedm let neštěstí. Podle Feng Shui byste zase neměli umísťovat zrcadlo do ložnice, nebo dvě zrcadla naproti sobě.  

 

Zrcadla se hodí do většiny místností v domě a do interiérů nejrůznější stylů. Doladit ho lze vždy jen pomocí rámu. Na trhu jich najdete nespočet. Od zdobených rámů po zrcadla bez rámů nejrůznějších tvarů. Nemusí to být jen jedno zrcadlo, ale rovnou několik zrcadlových ploch, sestavených třeba do moderních obrazců, či geometrických seskupení.

Zrcadlo dokáže prostor opticky zvětšit i prosvětlit. Důležité je jeho umístění. Zejména v malých bytech dokáží vykouzlit iluzi většího prostoru. Ideální je, pokud zrcadlo odráží volný prostor, ten se pak opticky zvětší. Pověsíte-li ho naproti oknu, prostor se provzdušní a odlehčí.

Můžete je využít i při tvorbě náladového osvětlení. Tak byla využívána zrcadla na zámcích, tzv. zrcadlové sály. Jednalo se o místnosti s větším množstvím zrcadel rozmístěné tak, aby vytvořili příjemné osvětlení prostoru. 

Ne vždy musí jít o zrcadlo jako takové. Mnoho šatních skříní má zrcadlové dveře. To je velmi praktické, protože je potřeba zkontrolovat celou postavu a svůj outfit než se vydáte ven.

 

Zdroj: ČESKÉSTAVBY.cz, shutterstock.com