Sdílet
 
Zabezpečení bytu, domu

Jak se bránit zlodějům?

Datum vydání: 12.10.2017 | autor:

Doba dovolených sice pomalu končí, ale i tak se ještě mnoho lidí chystá na delší dobu opustit svůj domov. A právě v tom okamžiku nastává nejvhodnější chvíle pro zloděje. Nehlídaný a nechráněný dům či byt je pro ně skutečně jako výhra v loterii. Pokud se tedy nechcete vracet z dovolené a zjistit, že vás během vaší nepřítomnosti vykradli, měli byste pro zabezpečení vašeho domova něco udělat.

Tecnoalarm Tecnoalarm
Tecnoalarm

Mechanické zabezpečení domácnosti

Zabezpečovací prvky se v podstatě dělí na dvě hlavní skupiny, a to mechanické a elektronické, pod kterými si nejčastěji představíte bezpečnostní kamery a alarmy. Mechanické zabezpečení je pro mnoho lidí samozřejmost. Patří do něj především kvalitní bezpečnostní dveře a zámky. Oboje si navíc můžete vybrat v několika bezpečnostních třídách. Když už ale chcete do těchto prvků investovat, pořiďte si vždy to nejlepší. Spolehlivé bezpečnostní dveře by proto měly být opatřeny vnitřní mříží a posuvnými závorami. Bezpečnostní dveře i zámek by neměli být v nižší než třetí bezpečnostní třídě. Na všechny ostatní totiž stačí zkušený zloděj a šroubovák. Dalšími mechanickými prvky jsou potom různé mříže či fólie v oknech. I ty jsou však po nějaké době překonatelné.
Elektronické zabezpečení Elektronické zabezpečení
Elektronické zabezpečení

Elektronické zabezpečení domácnosti 

V současné době již tedy nestačí pouze mechanické zabezpečení. To by mělo případným zlodějům především ztížit vniknutí, ovšem elektronické zabezpečení vás má před cizími osobami v domě varovat. Bezpečnostní experti proto radí kombinaci více prvků. Pro zabezpečení domácnosti jsou ideální různé bezdrátové alarmy, které se aktivují v případě vniknutí do prostoru a automaticky vyšlou signál příslušným orgánům. Ještě větší pocit bezpečí vám dodají kamerové systémy. U rodinných domů je ale zase tolik nenajdete, hodí se spíše do různých komerčních prostor, jako jsou například obchody, firmy či průmyslové haly.
NEXT s.r.o.

NEXT s.r.o.

Praha, Nusle, Na Pankráci 875/79, 140 00
Tel: 224 816 458
Web: http://www.next.cz
E-mail: next@next.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

NEXT s.r.o.

Praha, Nusle, Na Pankráci 875/79, 140 00
Tel: 224 816 458
Mobil: 777 335 878
Web: http://www.next.cz
E-mail: next@next.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Jak se bránit zlodějům?"

Buďte první a napište komentář k  "Jak se bránit zlodějům?"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE