Odsavače par neboli digestoře jsou dnes již nedílnou součástí každé kuchyně. Zbavují prostředí kuchyně pachu z par, které se mohou uvolňovat při vaření. Člověku je nejpříjemnější když je prostředí okolo něj cítit čistotou. Odsavače par musí být proto velmi výkonné, designově zapadat do vzhledu kuchyně, a hlavně musí být lehce ovladatelné, aby se při jejich používání daly provozovat i další činnosti spojené například s vařením.

Trh nabízí velký výběr odsavačů par, které se hodí do každé kuchyně. Díky snadnému ovládání a výbornému designu splní všechny estetické i praktické požadavky. Najdete různé typy odsavačů, a to klasické, komínové, ostrůvkové, výsuvné a výklopné. Všechny jsou k dostání v různých barevných provedeních.
Některé modely odsavačů par mohou být připojeny na odsávací komín nebo se mohou použít pro recirkulační odsávání (přefiltrovaný vzduch proudí zpět do místnosti), pokud se k nim dodatečně zabuduje uhlíkový filtr. Filtry mají životnost 3 - 6 měsíců, záleží na tom, jak často se odsavač využívá. Vybrané modely jsou vybaveny tzv. buffle filtrem, což je nerezový filtr, který se dá umýt v myčce na nádobí.
Minimální vzdálenost, která musí být mezi odsavačem a elektrickou varnou deskou je 65 cm, pokud jde o plynovou desku, je to 75 cm.

Klasické odsavače par je možno instalovat buďto na zeď, nebo pod kuchyňskou skříňku. Mají obvykle tři různé stupně odsávání a kovový filtr. Jejich cena se pohybuje mezi 2 000 – 7 000 Kč. Výkon odsávání je mezi 110 - 220 m3/hod.

Komínové odsavače je možno montovat do odtahů, komínů anebo na zeď. Provádějí odtah i recirkulace par. Jejich design a možnosti se velice liší podle ceny, která může být 3 000 Kč, ale také desetkrát tolik. Nejdražší odsavače jsou v provedení z ušlechtilé oceli, mají efektivní osvětlení celého designu, jsou extrémně tiché s kovovým omyvatelným filtrem (buffle filtr).
U ostrůvkových odsavačů je velmi důležitá jejich dekorační funkce. Montují se na strop, tudíž jsou dominantním prvkem v kuchyni. Na jejich design jsou proto kladeny vysoké nároky, nejčastěji jsou k dostání ve velmi elegantní kombinaci nerezu a skla. Typické je pro ně také dotykové ovládání se signalizací provozu a možnost programování odsávání. Jejich cena se pohybuje mezi 15 000 – 46 000 Kč. Průměrný výkon odsávání je potom 800 m3/hod.

Výsuvné a výklopné odsavače jsou ty nejuniverzálnější. Mohou se montovat jak na zeď, tak do komínů a odtahů. Jejich designové provedení je velmi různorodé, od dřeva, přes sklo až po chrom. Ty levnější, které stojí okolo 7 000 Kč, mají standardní vybavení, mechanická tlačítka, 3 rychlosti a automatické vypnutí motoru. Je k nim možno také doobjednat uhlíkový filtr. Jejich sací výkon je průměrně 400 m3/hod. Dražší, výsuvné a výklopné odsavače, které stojí cca 20 000 Kč, mají výkon téměř dvakrát větší. Ocenit na nich můžeme zejména indikaci zanesení tukových filtrů.

Pokud jde o samotného nákupu spotřebičů, ABC elektro nabízí všechny své výrobky ke koupi přes internet, pohodlně z domova. Výrobek si zákazník může sám vyzvednout v prodejně, anebo nechat přivézt. Je zde také možnost výhodného nákupu na splátky. Nákup přes internet je velice jednoduchý, bez nutnosti jakékoliv registrace. Montáž spotřebiče je zdarma, pokud je objednávka vyšší než osmnáct tisíc korun, anebo zákazník bydlí v Praze.