Sdílet
 

Jaké kování si pořídit?

Datum vydání: 21.02.2008 | autor:
Design i u těch nejlépe vypadajících oken a dveří se může pokazit montáží nekvalitního a nevzhledného kování. Kování interiérových částí zařízení vašeho domu, tedy vrchní dveřní a okenní kování je používáno denně, a proto se na kvalitu, funkčnost a design kladou poměrně vysoké nároky. Jaké kování si pořídit?
Foto WILLOW - renovace a prodej dveří, zárubní
Foto WILLOW - renovace a prodej dveří, zárubní
Při výběru kování je nutné vzít v úvahu řadu okolností, zejména pak míru jeho mechanického namáhání, nárazy tvrdých či ostrých předmětů, agresivní působení lidského potu apod. Platí, že byť efektivní úprava povrchu kování může vzít u méně kvalitních výrobků rychle za své, ohmataná klika a oprýskaný povrch okolo otvoru pro klíč mnoho parády vašemu domu či bytu neudělají. Proto je lépe volit kvalitní povrchovou úpravu, abychom tak maximálně omezili mechanické a chemické opotřebení.

V minulosti se pro výrobu kvalitního kování používala zejména masivní mosaz, což je materiál, který i dnes patří k těm nejkvalitnějším. Dalšími materiály, ze kterých se kvalitní kování vyrábí je nerezová ocel, eloxovaný hliník nebo plast s kovovou konstrukcí. Plast a hliník jsou levnější variantou a používají se především v administrativních budovách.
Nejkvalitnější kování, které nalézá stále většího využití zejména v rodinné výstavbě, je masivní mosaz nebo slitiny mosazi. Kování je u renomovaných firem vyráběno pod tlakem až 1200 t a platí zde, že čím vyšší je tlak při výrobě, tím kvalitnější je kování, neboť zhuštění materiálu má vliv na jeho poréznost.
Co se týče povrchové úpravy kování, používá se pro vysoké namáhání lakování nebo pokovování, a to zirkoniem, inoxchromem či nerezem, pro střední namáhání postačí chrom či matný chrom a pro standardní namáhání se používá mosaz, matná mosaz či matný nikl.
Foto WILLOW - renovace a prodej dveří, zárubní
Foto WILLOW - renovace a prodej dveří, zárubní
Kvalita kování venkovních dveří vychází ze stejné filozofie jako kování interiérové. Zde však nastupuje ještě další aspekt, a tím je ochrana proti neoprávněnému vniknutí do vašeho domu. V běžné občanské výstavbě by se mělo používat bezpečnostní kování minimálně třídy 3, které již poskytuje vysokou ochranu proti neoprávněnému vniknutí do domu.

Novinkou na českém trhu v oblasti interiérového kování je systém TWIN Lumisol, což je nový styl kování, který využívá umístění vestavěných světelných LED diod do kliky dveří či oken, a to na jejich vnější a spodní straně. Toto kování umožňuje majiteli osvícení klik různými barvami (červená, zelená, modrá, žlutá), což jistě potěší všechny ty, kteří chtějí využít této novinky při úbytku světla v místnostech.
Diody se rozsvítí vždy při úbytku světla v místnosti a v noci svítí jasně. Tuto funkci zajišťuje světelné čidlo, které je umístěno na boční straně krčku kliky. Kování je dodáváno v provedení na obyčejný klíč, nebo cylindrickou vložkou. Je možné dodat také provedení klika-koule nebo v provedení UGL či WC.

Co se týče kování dveří, zejména jejich pantů, TWIN nabízí svým zákazníkům inovační řešení způsobu otevírání dveří, a to ERGON SYSTÉM, což je systém, který využívá tzv. otočně posuvný mechanismus umožňující otevírání dveří v obou směrech, tedy dovnitř i ven. Systém nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu a není hlučný při otevírání a zavírání. Cena takových dveří je přitom více než výhodná.
WILLOW

WILLOW

Vodňany, Vodňany II, Nám. 5. května 355/2, 38901
Tel: 383 384 400
Web: http://willow-dvere.cz/
E-mail: info@willow-dvere.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Radovan Vrba - Willow dveře

Vodňany, Vodňany II, Nám. 5. května 355/2, 38901
Tel: 383 384 400
Mobil: 604 452 429
Web: http://willow-dvere.cz/
E-mail: info@willow-dvere.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Plastová okna Salamander s dlouhou tradicíPlastová okna Salamander s dlouhou tradicí

  Myslíte, že jsou slova jako Salamander, StreamLine, Maco a Secustic latinského původu? Omyl, jsou to vynikající plastová okna s 2D profilem a perfektním designem, kvalitní okenní kování a bezpečnostní kliky, které padnou do ruky jak…

 • Úplně jiné dveřeÚplně jiné dveře

  Moderní dveře privátní značky SANDE nabízí od roku 2010 kus přírody do každého domova. Tyto dveře dotváří interiér, vyloženě jsou chápány jako nábytek, který zároveň plní komunikační funkci mezi místnostmi.

 • Jak si vybrat interiérové dveře?Jak si vybrat interiérové dveře?

  Vybrat si z mnoha materiálů, typů a provedení dveří není vůbec snadné. Jaké jsou mezi nimi rozdíly a jak si interiérové dveře vybrat?

Diskuze na téma "Jaké kování si pořídit?"

Celkem komentářů: 2

Janda 23.04.2013, 13:38:51

Já osobně doporučuji investovat do kování, protože to vám může zachránit mnohdy i majetek. My si koupili kování tady www.kliky-kovani.net/Kovani/ a jsme spokojení.

23.04.2013, 14:27:36

přespokládám majitel domeny www.kliky-kovani.net, co?

Nahlásit příspěvek jako nevhodný

Přidat nový komentář k  "Jaké kování si pořídit?"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE