Sdílet
 

Kolik stojí dřevostavba?

Porovnání ceny nízkoenergetické montované dřevostavby a stavby zděné při srovnatelných tepelně izolačních vlastnostech.

Datum vydání: 28.08.2006 | autor:
Podle našich zkušeností je systém nízkoenergetické montované dřevostavby při srovnatelných tepelně izolačních vlastnostech oproti zděné stavbě levnější asi o jednu pětinu.
Musíme zdůraznit 'při srovnatelných tepelně izolačních vlastnostech'! Většinou žádná stavební firma, která se zabývá zděnými stavbami, Vám totiž neřekne a neuvede např. ve své cenové nabídce, že jejich stavba nemá srovnatelné tepelně izolační vlastnosti, jako nízkoenergetická stavba.
Foto Dřevostavby Jozef Boháč - STAVOPRIV
Foto Dřevostavby Jozef Boháč - STAVOPRIV
Chybí osvěta a proto se staví převážně stavby, které sice ještě odpovídají současné normě, ale z moderního pohledu jsou to stavby, které jsou rovnou určeny k dodatečnému zateplení.
V době, kdy energie jsou jedním z hlavním problémů naší doby, je to zarážející skutečnost. Stavebník, ke kterému se nedostanou potřebné informace je potom zlákán na nízkou cenu zděné stavby, která má obvodové zdivo například z děrované cihly (bloku), při šířce pouze 33 cm nebo tvárnice 45 cm. Za vytápění potom platí uživatel stavby i trojnásobně více než je to u dobře provedené nízkoenergetické stavby.
Vyspělé státy tuto věc už dávno pochopily a například v Kanadě, kde mají obdobné nebo tvrdší klima než je tomu u nás, se už staví zhruba 80% montovaných, kvalitně provedených nízkoenergetických dřevostaveb.

Abychom nekřivdili všem, tyto skutečnosti vám uvedou pouze solidní firmy, které se zabývají zděnými stavbami, a které se specializují také na nízkoenergetické stavby, (viz např. článek ZDE).

Samozřejmě, že se dá postavit nízkoenergetická stavba i zděná, ovšem v tu chvíli se dostáváme vždy na vyšší cenovou úroveň než je běžná nabídka zděných staveb.
Montovaná dřevostavba svou sendvičovou konstrukcí je k tomu, aby byla stavěná jako nízkoenergetická, přímo ideální a cena se nijak postatně nezvyšuje.
U nízkoenergetické montované dřevostavby má dobře provedená obvodová stěna síly 28 cm tepelný odpor 5,884 m2K/W, čehož se dosahuje u Porotermu až při síle stěny 97 cm a u Ytongu při 76 cm. Takovéto tloušťky zdí samozřejmě nikdo nedělá, takže se mnohdy cenově srovnává, při stejné tloušťce zdi, nesrovnatelné.

Byli bychom rádi, kdybyste nám dotazy a připomínky k článku a také kladné nebo záporné zkušenosti s těmito stavbami sdělili na e-mail. Budeme na ně rádi reagovat.
STAVOPRIV s.r.o

STAVOPRIV s.r.o

Frymburk, Frymburk, Frymburk 124, 38279
Tel: 380 735 272
Web: http://www.stavopriv.cz
E-mail: kollarova@stavopriv.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

STAVOPRIV s.r.o

Český Krumlov, Frymburk, Frymburk 124, 38279
Tel: 380 735 272
Tel: 602 408 338
Mobil: 722 939 848
Web: http://www.stavopriv.cz
E-mail: kollarova@stavopriv.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Kolik stojí dřevostavba?"

Buďte první a napište komentář k  "Kolik stojí dřevostavba?"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE