
Už mám doma zase plíseň, jak je to možné?
Máte krásné bydlení, a přesto vám v některých koutech vzniká plíseň. Používáte různé spreje na plíseň, větráte a stále tam je. Proč? A co se s tím dá dělat?
Máte krásné bydlení, a přesto vám v některých koutech vzniká plíseň. Používáte různé spreje na plíseň, větráte a stále tam je. Proč? A co se s tím dá dělat?
Jak zatočit s plísněmi na stěnách v bytě? To už dávno dobře víte: chce to pravidelné větrání, potlačit vlhkost vzduchu a její zdroje, hodně sluníčka. Jenže lidé rádi zkouší nové věci, a tak se „hitem“ stalo i vysokoenergetické UV světlo. Funguje? Neřekneme, že ne. Ale chce to spoustu času. A nehodí se vždy.
Existuje více druhů u nás běžných pokojových rostlin, které vám pomohou s vlhkostí v bytě. Jednoduše tak, že ji dovedou v poměrně velkém objemu pohlcovat. O jaké druhy jde a jaké je tajemství jejich schopností? Proč ale nemohou být jediným zázračným řešením?
Na vlhké byty pohlížíme jako na něco nepatřičného, co nikdo nechce. Ani vlastnit, ani užívat jako nájemník. Ne vždy je ale hned jasné, kde se ta vlhkost vlastně vzala, kdo za ni může. Majitel, který podcenil její zdroje? Nebo nájemník svým užíváním bytu? Kde je pravda?
Zima, topná sezóna a nedostatek pravidelného větrání nahrává vzniku dvou opačných extrémů. Příliš suchému a příliš vlhkému vzduchu v domácnostech. Vlhko zaznamenáte asi o něco dříve, protože jde doslova vidět. Kondenzací vodních par na oknech.
Sušení prádla se jeví být mnohem snadnější, když doma můžete mít dokořán otevřená okna a venku příjemně hřeje sluníčko. Ale co dělat v zimě? Sušení prádla v domácnosti vede ke zvyšování vlhkosti vzduchu, kondenzaci vodních par a je poukázkou nejen na příšerně zapařené klima, ale i plísně. Jak to tedy dělat lépe?
Tepelně izolační deska pro ekologicky trvanlivou sanaci plísní Power Protect R 15 [eco] pomáhá vytvořit hygienickou tepelnou ochranu stavebních hmot. Zlepší přitom mikroklimatické podmínky v místnosti díky zvýšené teplotě na povrchu stěn.
Rosa je slovo poetické, hojně užívané básníky a textaři písní. Třeba spojení rosa na kolejích asi tak nějak podvědomě vlezlo do hlavy snad každému z nás trochu starších. Prostě Wabi Daněk. „Je ráno. Nohama stíráš rosu na kolejích...“ Ano, právě pro ráno, ale také večer a noc, je rosa, forma vodních srážek, typická. A v přírodě je opravdu užitečná. Uvnitř našich domů je tomu ale naopak.
Říká se, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. A já vám říkám, že ještě horší, než se stěhovat, je malovat celý byt. A ještě horší, než jej malovat, je štukování. A nejhorší malování je vápnem, tedy vápenným nátěrem, který je právě na nové štuky ideální. Vápno je hrozné už jen tím, že se musí nanášet štětkou a štětcem. Nesmíte použít váleček.
Dřevostavby jsou ze své podstaty náchylné na vznik plísní a dřevokazných hub. Stačí dlouhodobá vlhkost nebo nenadálý úniky vody a problém je na světě. Jak však potvrzují zkušenosti firmy MoistureGuard, díky moderním monitorovacím technologiím je možné podobným situacím účinně předcházet. Stačí kvalitní senzory, pokročilá analýza dat a odborné řešení problému.
Vytápění na nižší teploty a plísně. Téma, které nyní rezonuje virtuálním prostorem. Je mezi těmito dvěma problémy přímá souvislost? Zvýší vytápění na nižší teploty riziko výskytu plísní?
Silikagel (SILICA GEL), malé papírové sáčky s drobnými kuličkami, které absorbují vlhkost a najdeme je přibalené k mnoha různým výrobkům (např. boty, elektronika, výrobky z kůže apod.). Absorpční schopnost gelových kuliček je ohromná, přitom je často ihned s rozbalením výrobků, ke kterým jsou přiloženy, vyhazujeme. A je to škoda. Uplatnění totiž najdou v domácnosti opravdu široké.
Mráz a sníh, to k pořádné zimě patří. I když je to na pohled krása jako v pohádce, je asi příjemnější sledovat hezky z vyhřáté domácnosti. Která odolá rozmarům počasí, a vypořádá se i s negativními projevy zimy. Kde se dají očekávat komplikace?
Rosí se vám skla nových tepelně izolačních oken? Co s tím? Jak vyřešit problémy s plísní v podkroví?
Plíseň v interiérech je vážný problém, ovšem to i ta na fasádách, pokud se vyskytne. Snižuje životnost domu a znehodnocuje jej. Proč se ale objeví plíseň právě na fasádě a jak se jí zbavit?
Na jaře odšoupnete od stěny skříň a za ní najdete plíseň. V horším případě pozorujete celou zimu, jak se rozšiřuje na dobře viditelném místě a nepomáhá ani pověstné Savo. Co s tím?
Jak odvlhčit povodní zasaženou nemovitost? Jak postupovat bezprostředně po opadnutí vody?
Plísně jsou všudypřítomné. Stačí jim poskytnout trochu vhodných podmínek k životu a zjistíme, že zbavit se jich je problém.