
Střecha nad hlavou potřebuje krov
Krovy - nosné konstrukce střech mají svou dlouhou historii, dnes se však nejčastěji sahá po několika nejosvědčenějších typech.
Krovy - nosné konstrukce střech mají svou dlouhou historii, dnes se však nejčastěji sahá po několika nejosvědčenějších typech.
Čeká vás stavba střechy a vy si nevíte rady, zda zvolit tradiční, nebo vazníkovou konstrukci krovu? Shrneme pro vás výhody i využití obou těchto variant.
Co je na krovu zelené, ještě nemusí být dobře naimpregnované. Jak správně ošetřit krov, aby vydržel co nejdéle?
Není vazník jako vazník. Pokud chcete ušetřit na konstrukci krovu, ušetříte nejvíc na dřevě a práci. Věděli jste, že styčníkové desky umožňují ještě další úspory?
Krov střechy musí být v perfektním stavu. Nezbytná je proto preventivní impregnace všech jeho dřevěných částí a kontroly, které případné poškození odhalí včas.
Krovy, dobré krovy, jsou zárukou kvalitní střechy. Představují dřevěnou nosnou konstrukci, která je schopná unést střešní krytinu i zatížení způsobené větrem či sněhem. Ještě nedávno se ale většina starého až historického považovala za něco bezcenného a bezhlavě se nahrazovala kvalitnějším, hlavně modernějším. Ne vždy lze tvrdit, že šlo o rozumnou úvahu a řešení. Díky této filozofii byly často způsobené nenahraditelné škody. Především historické krovy je třeba chránit, protože jsou důkazem myšlení své doby, svědčí o vysoké úrovni konstrukce i intuitivním smyslu pro statiku.