Ochranné pracovní pomůcky a oděvy pro příjemnější a bezpečnější práci

Peníze se vyplatí vydávat jen za ověřený výrobek s dlouhou životností. A zaměstnanci budou během dlouhé směny spokojeni jen v oblečení, které umožňuje přirozený pohyb a je pohodlné. Nehledě na to, že vkusným jednotným oblečením v solidní kvalitě lidé také vhodně reprezentují svojí firmu. 

Muži v dělnických profesích už příliš nestojí o klasické kombinézy, které jsou nepraktické a omezující. Kombinace samostatných horních a dolních dílů nabídne kromě komfortu možnost vytvořit to pravé pro každého jednotlivce. Ne všichni máme konfekční postavu a často je nutno vybrat každý díl od jiné velikosti, aby vše dobře padlo.

V některých podmínkách, zejména ve velkém chladu, však kombinézy stále nacházejí uplatnění. Jsou ušity z kvalitní bavlny a zateplené flanelem. Díky ozdobnému prošívání dobře vypadají, rukávy a nohavice jsou ukončené nápletem. V kombinaci s rukavicemi a zateplenou kotníkovou obuví jsou dostatečnou výbavou i v mrazech.

Zcela jiným typem jsou kombinézy vyvinuté pro speciální potřeby. Ochrání vás před nebezpečnou kontaminací zdraví škodlivými látkami. Používají je mechanici či lakýrníci. Vhodné jsou i pro záchranné a požární sbory.

Ruce si zaslouží opravdu důkladnou ochranu

S nástupem nových materiálů se nabídka velmi rozšířila například v sortimentu rukavic. Kromě kožených a textilních se uplatní i ty, při jejichž výrobě byl použit umělý materiál typu PVC a PVA, polyuretan, latex či neopren. Dokáží dobře chránit pracovité ruce jak před chladem, tak před nadměrným teplem a jiné třeba zase proti pořezání.

Požadavky jsou jasně dané

Samozřejmě, že nebudeme vybírat jen podle pohodlí a módy. Pracovní oděv musí splňovat požadavky příslušných norem.

Nejpřísnější kritéria se vztahují na látky určené na šití pro dělníky pracující se žhavým materiálem, svářeče apod. Obsahují bavlnu v silné vrstvě. Takový oděv má specifické vlastnosti a navíc je naimpregnován nehořlavou látkou. Ve specializovaných obchodech jej poznáte podle označení Proban nebo Mofos. Není ale samospasitelný. Účel splní pouze v kombinaci se svářečskou kuklou, rukavicemi a dalšími ochrannými pracovními pomůckami.

Jak s nimi nakládat

Pracovní ochranné pomůcky nejsou nejlevnější a každého zaměstnavatele tedy zajímá, jak maximálně prodloužit jejich životnost. V určitém stádiu opotřebení totiž oděvy už neplní svou původní funkci. Podle příslušných předpisů by v takovém okamžiku měly být nahrazeny novými, i když na první pohled působí třeba ještě velmi zachovale.

Předně se podle pokynů na štítku většina pracovních obleků nesmí prát při teplotě vyšší jak 60 °C. Chemické čištění nepřichází v úvahu. Ani provlhčení potem oděvům nesvědčí. Počítá se s tím, že pod nimi bude dělník nosit dostatečnou vrstvu jiného - savého oblečení.

Speciální sortiment nakupujte ve speciálních obchodech

Výčet dnes používaných ochranných pomůcek a pracovních oděvů je dlouhý. Jsou to oděvy včetně zástěr a rukavic, obuv, přilby, štíty, respirátory, masky, sluchátka s funkcí tlumiče zvuku a další. Ve specializovaných prodejnách je najdete všechny pod jednou střechou.

Nakoupíte tu vše potřebné pro stavební dělníky, pracovníky v zemědělství, svářeče, slévače, kuchaře, řezníky, dělníky pracující ve vlhku, zdravotníky a podobně. Součástí nabídky je i doplňkový sortiment jako jsou speciální utěrky včetně vlhčených, mycí pasty nebo ochranné krémy na ruce.

Zdroj: www.jpalicka.cz
Jiří Palička s.r.o. - nákup, výroba a prodej ochranných pomůcek a oděvů Poslat poptávku