Nenáročný tavolník v zahradě

Nenáročný tavolník v zahradě

Tavolník – pohodový solitér i poslušný voják přísně střiženého zeleného plotu. Nenáročný a odolný keř s nádhernými, vonnými květy.

Zkuste plot z betonových desek

Zkuste plot z betonových desek

Už jste slyšeli o plotu z betonových desek, kdy celý plot je postaven z betonových plotových výplní ve tvaru „desky“, které se zabudovávají do nosných sloupků průběžných a koncových?

Jak zastínit a zaclonit plot

Jak zastínit a zaclonit plot

Jak vytvořit na zcela či z větší části průhledném plotu clonu, abychom se chránili před zvědavými zraky kolemjdoucích, ale též přistínili rostlinám u plotu?

Jak si vybrat nový plot

Jak si vybrat nový plot

Uvažujete o novém plotu a nevíte, jaký typ si vybrat, jak by měl vypadat a na jaké materiály vsadit? Jak dlouho který plot vydrží a o které ploty je třeba pravidelně pečovat?

Brány a branky

Brány a branky

Rozhodujete se mezi posuvnou či křídlovou bránou? Nejste si jisti, které z řešení je vhodné právě pro vás? Chcete kromě vjezdové brány i vstupní branku? Rozhodujete se mezi automatickým či manuálním pohonem? Na tyto a jim podobné otázky vám odpovíme v tomto dílu seriálu o stavbě domu.

Plot

Plot

Ploty jsou historicky spjaté s budováním lidských obydlí a sídel (dávnověké osady, hradby měst a hradů, ...). Ploty kolem našich pozemků měly ještě nedávno hlavně úlohy vymezovací a bezpečnostní stavby. Dnešní rozsáhlá nabídka materiálů však klade důraz na estetiku, která se teprve kloubí s účelem. Pokud plot, musí stavbu na pozemku doplňovat a nikoli popírat.

WPC zástěny a ploty pro vaše soukromí

WPC zástěny a ploty pro vaše soukromí

Investice vložená do WPC terasového nebo plotového systému Silvadec je skutečně konečná. Vždyť který výrobce může zákazníkovi na českém trhu ukázat WPC prkno po deseti letech?