Sdílet
 

Posuvné dveře okouzlí a zase zmizí z očí

Datum vydání: 25.04.2014 | autor:

Pokud instalujete v domě dveře posuvné do stavebních pouzder, ušetříte místo, otevřené dveře nebudou překážet a dokonce ani nemusí být téměř vidět, pokud zrovna chcete. Ovšem stavební pouzdra pro posuvné (zasouvací) dveře je ideální zabudovat již ve fázi hrubé stavby nového domu a nebo do nových příček při rekonstrukci domu staršího. 

Stavební pouzdro NORMA KOMFORT Stavební pouzdro NORMA KOMFORT
Stavební pouzdro NORMA KOMFORT

Stavební pouzdra pro posuvné dveře

Stavební pouzdro je konstrukce, která umožňuje zavěšeným posuvným dveřím elegantně „zajíždět do stěny,“ tedy do „stavebního pouzdra.“ Na rozdíl od dveří posuvných po stěně získáme vpravo i vlevo od stavebního otvoru dostatek místa a můžeme zde pověsit obrazy, postavit nábytek a podobně.

Stavební pouzdra J.A.P. ve čtyřech modelech

Kvalitní stavební pouzdra J.A.P. pro posuvné dveře zajistí snadný a bezproblémový pojezd všech druhů posuvných dveří, dokonce i dveří celoskleněných.

J.A.P. nabízí stavební pouzdra ve 4 modelových řadách. Standardní nabídka stavebních pouzder NORMA byla na konci roku 2013 rozšířena o modelovou řadu LATENTE, EMOTIVE a poslední novinkou se stala řada AKTIVE.
Stavební pouzdro LATENTE KOMFORT Stavební pouzdro LATENTE KOMFORT
Stavební pouzdro LATENTE KOMFORT
Stavební pouzdro EMOTIVE KOMFORT Stavební pouzdro EMOTIVE KOMFORT
Stavební pouzdro EMOTIVE KOMFORT
Stavební pouzdro AKTIVE KOMFORT Stavební pouzdro AKTIVE KOMFORT
Stavební pouzdro AKTIVE KOMFORT
Dveře posuvné do stavebního pouzdra Dveře posuvné do stavebního pouzdra
Dveře posuvné do stavebního pouzdra
Modelová řada LATENTE je typická zárubní v jedné rovině s obrysem stěny, řada EMOTIVE je určena pro bezobložkové stavební pouzdro, kde není použita zárubeň, ale ozdobný hliníkový rámeček a modelová řada AKTIVE je taktéž určena pro bezobložkové stavební pouzdro, ovšem je zcela bez zárubně.

Stavební pouzdra J.A.P. jsou vyráběna ve variantách do zděné příčky a do sádrokartonu. Vedle toho se ještě rozlišuje, zda je stavební pouzdro určeno pro dveře jednokřídlé a nebo dvoukřídlé. Nejběžnějším typem stavebního pouzdra je právě jednoduché stavební pouzdro STANDARD, které je určené pro posuvné dveře jednokřídlé. Vedle toho si ale můžete pořídit zasouvací dveře i ve dvoukřídlém provedení, pro které je určeno stavební pouzdro KOMFORT.
Dveře posuvné do stavebního pouzdra Dveře posuvné do stavebního pouzdra
Dveře posuvné do stavebního pouzdra

Přednosti posuvných dveří

Posuv dveří do stavebního pouzdra je velmi elegantním řešením, jak dveře téměř zcela odstranit a zase vysunout – zavřít. Výhodný je snadný a tichý způsob otevírání posuvných dveří, stavební pouzdro je navíc bezbariérové a proto se posuvné dveře hodí i pro rodiny s dětmi, seniory se sníženou možností pohybu a pro handicapované.

Zasouvací (posuvné) dveře však především uspoří ohromné množství místa. Proto můžeme využít i v menších místnostech prostor u stěny v těsné blízkosti dveří. Zasouvání do pouzdra také velmi pomáhá při realizacích atypických obytných prostor. Posuvné dveře tedy nabídnou maximální pohodlí, úsporu místa, ovšem i odlehčený design.
Dveře posuvné do stavebního pouzdra Dveře posuvné do stavebního pouzdra
Dveře posuvné do stavebního pouzdra

Novinka: větší výška stavebních pouzder

Stále větší zájem o vyšší dveře (český standard je 197 cm) je dnes trendem. A trend vyšších dveří se dotkl právě i dveří posuvných (zasouvacích) do stavebního pouzdra. Běžně jsou proto již vyráběna pouzdra J.A.P. o výšce 210 centimetrů, aniž by byla navýšena cena.

S vyššími stavebními pouzdry J.A.P. byly testovány především kvalitní dveře SAPELI a jsou s nimi plně kompatibilní. Čili objednat lze ke stavebním pouzdrům J.A.P. klasické i zvýšené výšky právě dveře SAPELI.

Vyšší stavební pouzdra a dveře kombinují výhodu prostorové úspory a zároveň umocňují pocit z vyššího průchozího prostoru.
Dveře posuvné do stavebního pouzdra Dveře posuvné do stavebního pouzdra
Dveře posuvné do stavebního pouzdra

Zasouvací dveře SAPELI

Posuvné dveře SAPELI umožní funkční propojení a nebo naopak oddělení místností. Posuvu lze dosáhnout u dveří dřevěných (s prosklením i bez), ale i celoskleněných. K posuvným dveřím je nabízeno posuvné kování, které je z eloxovaného hliníku a jehož subtilní designové provedení zcela koresponduje se vzhledovou čistotou dveřního kompletu. Je tedy nabízen komfortní systém posuvného kování, který nabízí i snadné ovládání. U dvoukřídlých posuvných dveří lze pro větší komfort využít synchronní mechanismus, který zajistí, že se při otevírání jednoho křídla současně otevírá i křídlo druhé. V případě dveří posuvných do stavebního pouzdra je zcela ideální kombinace právě s pouzdry J.A.P.

Zdroj: www.dvere-schody-zabradli.cz, www.stavebnipouzdro.cz, www.sapeli.cz
Zbyněk Kubů - Dveře a zárubně

Zbyněk Kubů - Dveře a zárubně

Jihlava, Jihlava, V Zahrádkách 5273/5, 58601
Tel: 774 774 900
Web: http://www.dvere-schody-zabradli.cz
E-mail: montazedverikubu@seznam.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Zbyněk Kubů - Dveře a zárubně

Jihlava, Jihlava, V Zahrádkách 5273/5, 58601
Tel: 774 774 900
Web: http://www.dvere-schody-zabradli.cz
E-mail: montazedverikubu@seznam.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Objevte nový rozměr dveří a zárubníObjevte nový rozměr dveří a zárubní

  Patříte mezi náročné? S DORSIS získají vaše dveře a zárubně nový rozměr. Tato ryze česká firma nabízí ucelené dveřní systémy určené do moderních interiérů.

 • Proč pořídit s novými dveřmi i nové zárubněProč pořídit s novými dveřmi i nové zárubně

  V bytech na nás po výměně dveří často civí původní kovové zárubně, a že nejsou s novými dveřmi vůbec sladěné, je nasnadě. Jaká se nabízí řešení a proč vyměnit právě i zárubně?

 • 13 rad, jak si vybrat dveře13 rad, jak si vybrat dveře

  Na dveře se díváme každý den, zásadně ovlivňují vzhled interiéru, ale i obytný komfort. Provedeme vás ve třinácti postupných krocích právě výběrem nových dveří, konkrétně dveří značky SAPELI.

Diskuze na téma "Posuvné dveře okouzlí a zase zmizí z očí"

Celkem komentářů: 2

Jak Komfort 29.03.2017, 00:36:07

Ja mam JAP komfort od firmy https://www.stavebni-pouzdro.cz/Pouzdro-KOMFORT-ZED/ . Maximalni spokojenost. Navic super cena, prijemni lide, doprava po cele CR zdarma.

03.05.2018, 22:02:06

prosím Vás chtěla jsem se zeptat, od JAP jste objednal pouze pouzdro a nebo i dveře?Děkuji za odpověď

Nahlásit příspěvek jako nevhodný

Přidat nový komentář k  "Posuvné dveře okouzlí a zase zmizí z očí"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE