Víte jaké přírodní materiály jsou IN?

Víte jaké přírodní materiály jsou IN?

Soulad člověka a přírody je úsilím mnoha architektů a designerů. Člověk má k přírodě blízko již po staletí a rád se jí neustále nechá obklopovat a inspirovat, ať už jsou to nejrůznější druhy pokojových rostlin či rozmanité dekorace a nábytek z přírodních materiálů.
Kromě dřeva se používají i jiné přírodní materiály, které jsou v současné době velice IN. Jsou to bambus, ratan, banánovník, kokosovník, vrbové proutí a mořská tráva.

Ratan jednoznačně vede

Ratan jednoznačně vede

Až dvěstě metrů dlouhé liány se vyznačují obdivuhodnou pevností, lehkostí a ohebností.
Při své tloušťce 2 - 4 cm vykazují vysoký podíl vody. Vzhledem ke svým vlastnostem a rychlému růstu je ratan velmi levný a dostupný. Jeho pružnost a životnost přímo vybízí k výrobě nábytku nejen domácího ale i zahradního.
Není náročný na údržbu a báječně vypadá. Tak na co ještě čekáte?

Kdo by nechtěl ratan?

Kdo by nechtěl ratan?

Nábytek a doplňky z ratanu se určitě vyplatí. Nejenže vypadají exoticky, ale navíc dlouho vydrží.

Nejprve si pojďme prozradit, co to vlastně ten ratan je? Ratan je ve skutečnosti obrovská palma – liána, která roste na Dálném východě. U nás se výrobky z ratanu objevují především v restauracích, kavárnách a nejrůznějších barech. V poslední době se ratanový nábytek a doplňky z něho začaly objevovat i v domácnostech. Kdo by ho nechtěl? Dokáže totiž navodit velice příjemnou atmosféru.