Sdílet
 

Robotické sekačky se postarají o trávník za vás

Datum vydání: 26.06.2014 | autor:

Většina z nás se může trávníku na zahradě věnovat nejvýše jednou týdně, ale tráva je pak nerovnoměrná a dlouhá. Ovšem robotické sekačky dovedou trávník udržovat každý den, aniž bychom museli přiložit ruku k dílu. Posečené kousky trávy jsou přitom jen malé a my je nemusíme sbírat – naopak fungují jako přirozené zelené hnojení, které prospívá dalšímu růstu trávy. Trávník bude hustý a pravidelný, bez holin. Robotické sekačky též brání růstu mechu, jelikož průběžné sekání zlepšuje růst samotné trávy a mech pak nemá šanci. Jsou také požehnáním pro alergiky, kteří se vyvarují kontaktu s travními stébly a hlavně pylem – alergeny nemají šanci dostat se do vzduchu. A navíc jsou tyto sekačky bezpečné pro děti a domácí zvířata díky senzorům, funkci automatického zastavení a volně uloženého nože.

Sekání bez námahy - a užívejte si volného času! GARDENA robotická sekačka seká trávník úplně sama a nabíjí se podle potřeby v dobíjecí stanici. Vy si můžete užívat nádherně udržovaný trávník a mít více volného času. Sekání bez námahy - a užívejte si volného času! GARDENA robotická sekačka seká trávník úplně sama a nabíjí se podle potřeby v dobíjecí stanici. Vy si můžete užívat nádherně udržovaný trávník a mít více volného času.
Sekání bez námahy - a užívejte si volného času! GARDENA robotická sekačka seká trávník úplně sama a nabíjí se podle potřeby v dobíjecí stanici. Vy si můžete užívat nádherně udržovaný trávník a mít více volného času.

Snadná instalace, minimální nároky na provoz a údržbu

Pouze sedíte a pozorujete, jak je váš trávník stále perfektní. Součástí instalace je pouhé natažení ohraničujícího vodiče, který omezuje plochu pro robotické sekání trávníku. Vodič lze též uložit pod povrch trávníku. Provoz robotické sekačky GARDENA řídíme pomocí ovládacího panelu. Ovládání je přitom intuitivní a snadné. Kromě ovládání nás čeká pouhá výměna nože, což provádíme 2 až 3 krát ročně. Jinak na jaře vyneseme sekačku z garáže a na podzim ji zase zazimujeme.

Sekačky GARDENA jsou osvědčené, vyzkoušené a testované

Již 20 let máme zkušenosti se sekačkami GARDENA. Za tu dobu byly optimalizovány pro nízký dopad na životní prostředí. Hladina hluku těchto sekaček je pouze 60 dB (ekvivalent hudby v pozadí), napájena je akumulátorem, čili nevytváří v místě použití žádné emise. Přřitom má velice nízkou spotřebu energie –ta odpovídá spotřebě 10 až 30 W žárovky.
Natažení ohraničujícího vodiče Natažení ohraničujícího vodiče
Natažení ohraničujícího vodiče
Malé kousky trávy fungující jako zelené hnojivo Malé kousky trávy fungující jako zelené hnojivo
Malé kousky trávy fungující jako zelené hnojivo
Snadný provoz a údržba Snadný provoz a údržba
Snadný provoz a údržba
Sekání bez námahy - a užívejte si volného času! Sekání bez námahy - a užívejte si volného času!
Sekání bez námahy - a užívejte si volného času!

Robotické sekačky GARDENA R40Li a R160

Robotické sekačky GARDENA jsou určené pro ještě větší pohodlí, volný čas a kvalitu života. Trávník posečou zcela za vás, zatímco vy si užíváte svého volného času, nebo pracujete na něčem jiném. Pohybují se volně a přirozeně, přičemž typ R40Li poseče travnatou plochu o maximální rozloze 400 m2 a typ R160 travnatou plochu o maximální rozloze 1600 m2. Trávník je přitom posekaný zcela spolehlivě a bez vyjetých kolejí – je stále perfektně udržovaný. A co víc – pokud je to třeba, robotická sekačka se sama nabije v nabíjecí stanici.

Ohraničující vodič, jehož položení je velmi jednoduché, vytyčí plochu, na které bude R40Li sekat. Sekačka seká opakovaně konečky trávy břity ostrými jako žiletka. Ústřižky trávy zůstávají na trávníku jako přírodní zelené hnojivo, které funguje na principu mulčování. Otočným knoflíkem snadno nastavíme výšku sekání trávníku od 2 do 5 cm. 
Nízká hlučnost, bez emisí, energeticky úsporná! Robotická sekačka R160 je výrazně tišší než běžné elektrické, akumulátorové nebo benzínové sekačky na trávu a má nízkou spotřebu energie - pouze 22 kWh/měsíc u travnaté plochy o velikosti 1600 m2. Nízká hlučnost, bez emisí, energeticky úsporná! Robotická sekačka R160 je výrazně tišší než běžné elektrické, akumulátorové nebo benzínové sekačky na trávu a má nízkou spotřebu energie - pouze 22 kWh/měsíc u travnaté plochy o velikosti 1600 m2.
Nízká hlučnost, bez emisí, energeticky úsporná! Robotická sekačka R160 je výrazně tišší než běžné elektrické, akumulátorové nebo benzínové sekačky na trávu a má nízkou spotřebu energie - pouze 22 kWh/měsíc u travnaté plochy o velikosti 1600 m2.
Ochrana proti krádeži! Funkce alarmu, montáž zámku a PIN-kód jsou spolehlivou ochranou proti krádeži. Ochrana proti krádeži! Funkce alarmu, montáž zámku a PIN-kód jsou spolehlivou ochranou proti krádeži.
Ochrana proti krádeži! Funkce alarmu, montáž zámku a PIN-kód jsou spolehlivou ochranou proti krádeži.
Pracuje také za deště! GARDENA robotické sekačce na trávu nevadí ani letní počasí. Byla vyvinuta tak, aby sloužila po celý den a aby fungovala správně bez dozoru a bez ohledu na povětrnostní podmínky. Pracuje také za deště! GARDENA robotické sekačce na trávu nevadí ani letní počasí. Byla vyvinuta tak, aby sloužila po celý den a aby fungovala správně bez dozoru a bez ohledu na povětrnostní podmínky.
Pracuje také za deště! GARDENA robotické sekačce na trávu nevadí ani letní počasí. Byla vyvinuta tak, aby sloužila po celý den a aby fungovala správně bez dozoru a bez ohledu na povětrnostní podmínky.
GARDENA robotická sekačka R160 je řešením pro velmi velké a členité zahrady do velikosti až 1,600 m2. Existuje více možností programování na panelu, které zaručují, že sekačka najde nejefektivnější cestu zpět k dobíjecí stanici - plně automaticky. GARDENA robotická sekačka R160 je řešením pro velmi velké a členité zahrady do velikosti až 1,600 m2. Existuje více možností programování na panelu, které zaručují, že sekačka najde nejefektivnější cestu zpět k dobíjecí stanici - plně automaticky.
GARDENA robotická sekačka R160 je řešením pro velmi velké a členité zahrady do velikosti až 1,600 m2. Existuje více možností programování na panelu, které zaručují, že sekačka najde nejefektivnější cestu zpět k dobíjecí stanici - plně automaticky.
Sekačka R40Li váží 8 kg a zvládne stoupání do 25%. Sekačka R160 váží 11 kg a zvládne stoupání do 35%. Je patrné, že typ R160 je robustnější a výkonnější, ovšem někdo má malou a jiný větší zahradu.

Programování sekačky je jednoduché a rychlé. Nastavíte si různé časy sečení a nebo dny pomocí velkého panelu pro výběr a nebo pomocí displeje. Hned po naprogramování začne sekačka pracovat sama v rámci nastaveného časového intervalu, a to bez ohledu na počasí. Velmi citlivé kolizní senzory a ohraničující vodič napomáhají, aby se sekačka vyhýbala překážkám na zahradě. Senzory náklonu a zvednutí a velká vzdálenost mezi tělem sekačky a žacími břity zase zajišťují bezpečnost pro lidi a zvířata. Pokud je sekačka zvednuta, žací kotouč se okamžitě zastaví. Navíc lze sekačku kdykoli zastavit pomocí velkého a snadno přístupného tlačítka STOP. Sekačka je dodávána s nabíjecí stanicí, přívodním elektrickým kabelem, ohraničujícím vodičem (150 nebo 250 m), skobami (100, 200 nebo 400 skob), devíti náhradními břity - noži, šesti spojkami a dvěma konektory.
Díky chaotickému pohybu s nepravidelným vzorem GARDENA robotická sekačka trávník výborně seká a vypadá pak krásně jako koberec. Nože ostré jako břitva sekají trávu jemně ze všech směrů, čímž jí napomáhají v růstu, a také účinně zabraňují tvorbě mechu Díky chaotickému pohybu s nepravidelným vzorem GARDENA robotická sekačka trávník výborně seká a vypadá pak krásně jako koberec. Nože ostré jako břitva sekají trávu jemně ze všech směrů, čímž jí napomáhají v růstu, a také účinně zabraňují tvorbě mechu
Díky chaotickému pohybu s nepravidelným vzorem GARDENA robotická sekačka trávník výborně seká a vypadá pak krásně jako koberec. Nože ostré jako břitva sekají trávu jemně ze všech směrů, čímž jí napomáhají v růstu, a také účinně zabraňují tvorbě mechu
Sekačka R40Li Sekačka R40Li
Sekačka R40Li
Sekačka R160 Sekačka R160
Sekačka R160
Sekačka R160 Zvládne sklon až do 35%! Díky velkým kolečkům s hrubým profilem poskytuje ve velkých, svažitých zahradách GARDENA robotická sekačka R160 vynikající trakci také na kluzkých površích. Sekačka zvládá svahy se sklonem až 35%. Sekačka R160 Zvládne sklon až do 35%! Díky velkým kolečkům s hrubým profilem poskytuje ve velkých, svažitých zahradách GARDENA robotická sekačka R160 vynikající trakci také na kluzkých površích. Sekačka zvládá svahy se sklonem až 35%.
Sekačka R160 Zvládne sklon až do 35%! Díky velkým kolečkům s hrubým profilem poskytuje ve velkých, svažitých zahradách GARDENA robotická sekačka R160 vynikající trakci také na kluzkých površích. Sekačka zvládá svahy se sklonem až 35%.
Robustnější a výkonnější R160 je vhodná pro téměř každý typ zahrady, stejně jako pro vedlejší plochy. Pro vedlejší plochy jsou k dispozici 3 vzdálené body pro spuštění, které garantují rovnoměrně posečenou trávu i v případě členitých travnatých ploch. Tři způsoby hledání zase zajišťují, aby sekačka rychle našla cestu zpět do nabíjecí stanice i ve velmi rozlehlé zahradě.

Zajímavá je též ochrana proti krádeži – funkce alarmu a vybavení zámkem a PIN kódem.

Doporučená maloobchodní cena typu R40Li je včetně DPH
33.990 Kč a typu R 160 49.990 Kč.

Robotická sekačka R40LiRobotická sekačka R160
Produktivita

Kapacita sečení, m2400 m2 +/-20% / 0,1 akr +/-20%1600 m2 +/-20% / 0,4 akr +/-20%
Systém nabíjeníAutomatickýAutomatický
Maximální sklon pracovní plochy25% / 14°35% / 20°
Výrobek

Klávesnice15 tlačítek19 tlačítek
Informační panelLCD displej s nabídkou nastaveníLCD displej s nabídkou nastavení
TimerANOANO
Typ rukojetiIntegrovanáIntegrovaná
Dezén kolStředníHrubý
Výkon a nabíjení

Typ baterieLi-ionNiMH
Typická doba nabíjení90 min60 min
Průměrná doba sečení na jedno nabití60 min45 min
Spotřeba energie20 W30 W
Motor a sekací systém

Žací systém3 otočné břity3 otočné břity
Výška sečení, min-max, mm20 - 50 mm / 0,79 - 1,97 palců20 - 60 mm / 0,79 – 2,36 palců
Šířka záběru17 cm / 6,69 palců22 cm / 8,66 palců
Údaje o hlučnosti

Hladina hluku, dB(A)naměřená: 56 dB(A), garantovaná: 58 dB(A)naměřená: 60 dB(A), garantovaná: 63 dB(A)
Bezpečné a bezpečnostní vlastnosti

AlarmStředníStřední
PIN kódANOANO
Zámek instalaceANOANO
Časový zámekANOANO
Senzor pro zvednutíANOANO
Senzor náklonuANOANO
Instalační příslušenství

Vodič ohraničující smyčky150 m / 492,13 stopa250 m / 820,21 stopa
Skoby200 ks400 ks
Náhradní žací břity3 ks9 ks
Rozměry výrobku, DxŠxV58x46x25,5 cm / 22,83x18,11x10,04 palců71x56x31,1 cm / 27,95x22,36x12,24 palců
Hmotnost, kg7,4 kg / 16,31 liber11,1 kg / 24,47 liber

Boušek s.r.o. - ZAHRADNICKÉ PRÁCE

Boušek s.r.o. - ZAHRADNICKÉ PRÁCE

Praha, Hloubětín, Poděbradská 186/56, 18066 areál Tesla
Tel: 281 866 025
Web: http://www.bousekzahrady.cz
E-mail: info@bousekzahrady.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Boušek s.r.o. - ZAHRADNICKÉ PRÁCE

Praha, Hloubětín, Poděbradská 186/56, 18066 areál Tesla
Tel: 281 866 025
Mobil: 724 354 914
Web: http://www.bousekzahrady.cz
E-mail: info@bousekzahrady.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Jak posekat zahradu bez námahy?Jak posekat zahradu bez námahy?

  Sečení trávy nebývá příliš velká zábava. Výsledkem úmorné práce se sekačkou na trávu je sice pěkný pažit, ale také bolavé ruce a záda.
  Teď to můžete změnit. Pořiďte si inteligentní sekačku, která pracuje zcela…

 • Jak posekat vysokou trávu?Jak posekat vysokou trávu?

  Údržba trávníku je věda. Jak jsme si již řekli v předchozích dvou dílech našeho miniseriálu, základem údržby je sečení. Zmínili jsme se o přednostech a nevýhodách rotačních a strunových sekaček, a to v jejich…

 • Na anglický trávník s vřetenovou sekačkouNa anglický trávník s vřetenovou sekačkou

  Snad každý, kdo má kolem domu zahrádku se sebemenším kouskem trávníku, touží po tom, aby právě ten jeho „zelený koberec“ byl co nejdokonalejší a oku lahodící. Základem údržby každé travnaté plochy je sečení. V…

Diskuze na téma "Robotické sekačky se postarají o trávník za vás"

Celkem komentářů: 7

robotické sekačky 25.06.2016, 16:36:46

Dobrý den, uvažuju že koupím robotickou sekačku manželovi k narozeninám, ale nevím si moc rady a jestli je to vůbec dobrý nápad, má někdo osobní zkušenosti ? Díky Veronika

26.06.2016, 12:35:09

Dobrý den, já mám doma sekačku Míímo a jsem spokojenej, opravdu mi to teď šetří čas a trávník je uhledný, ale Honda snad nabízí 4 typy sekaček , ale jaké jsou rozdíly mezi nimi to vám neporadím, ale myslím, že to bude spíše kosmetického rázu.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
26.06.2016, 13:01:57

A jak dlouho vám vydrží sekat na to nabití ? Mrknu se na to

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
26.06.2016, 14:15:31

Něo do 2 hodin, záleží na terénu a členitosti, ale když už sekačka nemůže zajede si samo do toho nabíjecío boxu.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
26.06.2016, 14:16:16

Myslím, že je to výbornej narozeninovej dárek, opravdu to šetří čas a stačí to správně nainstalovat, a naprogramovat a jede to samo.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
26.06.2016, 19:49:09

Díky, za rady, asi se poradím ještě s někým ze servisu

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
Robotická sekačka nebo klasika? 17.04.2015, 17:28:39

Hezký den, opravdu nevím, zda zvolit robotickou sekačku nebo klasiku (http://cs.wikipedia.org/wiki/Seka%C4%8Dka_na_tr%C3%A1vu). Mám vyhlédnutou tuhle: http://www.naradi-vesely.cz/sekacka-na-travu-pm5600s3.html. Každopádně nevím, zda nezainvestovat do robotické. Co myslíte?

Přidat nový komentář k  "Robotické sekačky se postarají o trávník za vás"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE