Sdílet
 
Zařizovací předměty, sanita

Siláci v koupelně!

Datum vydání: 18.04.2014 | autor:

Koupelna je místem, kde trávíme hodně času a kde si chceme dopřát absolutní soukromí i relax. Její vybavení, které nám každodenně bezmezně slouží, už vnímáme jako samozřejmost. Dokonalá vana, krásně hladké umyvadlo a pohodlná toaleta jsou požadavky, které vyžadujeme od každé moderní koupelny. Jaká je ale cesta od prvotních detailů k perfektnímu celku? Co si umyvadlo nebo toaleta zakusí, než se usídlí v naší koupelně? Značka Jika dává nahlédnout do procesu plného zkoušek a prověrek.

Umyvadlo Jika Olymp Deep musí být nejen krásné, ale i odolné. Pořídit ho lze v šířkách 50, 55, 60 a 65 cm. Umyvadlo Jika Olymp Deep musí být nejen krásné, ale i odolné. Pořídit ho lze v šířkách 50, 55, 60 a 65 cm.
Umyvadlo Jika Olymp Deep musí být nejen krásné, ale i odolné. Pořídit ho lze v šířkách 50, 55, 60 a 65 cm.
Umyvadlo Jika Tigo s šířkou 80 cm je k dispozici s odkládací plochou vlevo. Protože jeho hloubka je pouhých 38,5 cm, skvěle se uplatní i v úzkých koupelnách. Umyvadlo Jika Tigo s šířkou 80 cm je k dispozici s odkládací plochou vlevo. Protože jeho hloubka je pouhých 38,5 cm, skvěle se uplatní i v úzkých koupelnách.
Umyvadlo Jika Tigo s šířkou 80 cm je k dispozici s odkládací plochou vlevo. Protože jeho hloubka je pouhých 38,5 cm, skvěle se uplatní i v úzkých koupelnách.
Nejpoužívanějším koupelnovým vybavením je bezpochyby umyvadlo. Mnohokrát za den podstupuje zatěžkávací zkoušku při pouštění vody a mytí rukou, odkládání nezbytností, náletech našich nejmenších i čištění zubů nebo přepírání drobného prádla. A co vše dalšího do něj mnohdy vylijeme! Na takové zkoušky musí být však umyvadlo zvyklé. Poté, co spatří světlo světa, se totiž ještě v továrně vydává na testovací cestu. A chyby se v tomto případě neodpouští. Běžně musí umyvadlo v testech po dobu jedné hodiny snést zátěž odpovídající hmotnosti 150 kilogramů. Zvládnout by tak mělo nejen běžný provoz, ale i opírání se a dětské hrátky. Jemný glazovaný povrch musí bez úhony ustát nejen přívaly špíny, ale i chemikálie, kterými jej čistíme. Ve zkušebnách na něm proto testují celou řadu roztoků. Vypořádat se musí například s kyselinou octovou, hydroxidem sodným, ethanolem, chlornanem sodným, methylenovou modří a chloridem sodným. Glazura musí být velmi odolná i vůči mechanickému poškození, což při testování znamená, že povrchová vrstva zkušebního vzorku musí odolat i hlubokému rytí. Jelikož se od umyvadla vyžaduje, aby se neustále blýskalo, je potřeba ho podrobit testu čistitelnosti. Zde musí dokázat, že jsou jeho povrchové funkční plochy hladké, snadno čistitelné, neabsorbují nečistoty a nemají ostré vnitřní kouty, které by se čistily obtížně. 

Pokud vám testování umyvadel přijde přísné, pak věřte, že požadavky na toalety jsou ještě důslednější. Co do hmotnosti musí toaleta po dobu jedné hodiny vydržet zátěž odpovídající 400 kg. Stejně jako u umyvadel je i u toalet kvůli čištění důležitá chemická odolnost glazury. A prověrce neujde ani proces splachování. Množství spláchnuté vody i způsob průtoku mají svá jasná pravidla. Při splachování například nesmí voda vystříknout přes okraj mísy a postříkat podlahu. Připouští se jen několik drobných kapek. A že je jedno, jaký papír se splachuje? Omyl! Kvůli náročným parametrům se papír na testy dováží až z Německa.

Více informací naleznete na www.jika.cz.
Kombiklozet Jika Tigo je odolný i úsporný. Nejenže bez problémů zdolává všechny testy, ale ušetří i vodu při splachování.  Spotřeba na malý splach činí 3 litry, na velký 4,5 litru vody. Kombiklozet Jika Tigo je odolný i úsporný. Nejenže bez problémů zdolává všechny testy, ale ušetří i vodu při splachování. Spotřeba na malý splach činí 3 litry, na velký 4,5 litru vody.
Kombiklozet Jika Tigo je odolný i úsporný. Nejenže bez problémů zdolává všechny testy, ale ušetří i vodu při splachování. Spotřeba na malý splach činí 3 litry, na velký 4,5 litru vody.
Kombiklozet Jika Tigo Kombiklozet Jika Tigo
Kombiklozet Jika Tigo
LAUFEN CZ s.r.o.

LAUFEN CZ s.r.o.

Praha, Nové Město, I.P. Pavlova 5 , 12000
Tel: 296 337 701
Web: http://www.laufen.cz
E-mail: prague.gallery@cz.laufen.com
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

LAUFEN CZ s.r.o.

Praha, Nové Město, I.P. Pavlova 5 , 12000
Tel: 296 337 701
Web: http://www.laufen.cz
E-mail: prague.gallery@cz.laufen.com

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Siláci v koupelně!"

Buďte první a napište komentář k  "Siláci v koupelně!"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE