Sdílet
 

Zvyšujeme komfort, snižujeme náklady!

Datum vydání: 02.06.2014 | autor:

Rostoucí požadavky na úsporu energií, komfort a zdravé bydlení ze strany majitelů domů zvyšují nároky na kvalitu a vlastnosti izolačních materiálů. V současné době je nanejvýš zřejmé, že pouze výběr odpovídajících materiálů a technologií v souvislosti s jejich vzájemným působením zaručí investorovi dlouhodobé a bezstarostné užívání. V kontextu této filozofie je tu systém COMPRI®.

Izolační materiály COMPRI, jak napovídá obrázek, najdou uplatnění ve všech reálných situacích, více na www.compri-izolace.cz Izolační materiály COMPRI, jak napovídá obrázek, najdou uplatnění ve všech reálných situacích, více na www.compri-izolace.cz
Izolační materiály COMPRI, jak napovídá obrázek, najdou uplatnění ve všech reálných situacích, více na www.compri-izolace.cz
COMPRI® představuje ucelený skladebný systém materiálů, který řeší veškeré možné situace týkající se izolací staveb a to dokonce včetně akustického komfortu. Všechny materiály patřící do systému COMPRI® jsou ekologicky a zdravotně 100% nezávadné, vzájemně se doplňují a funkčně na sebe navazují.

Foukané izolace

Foukaná izolace přináší uživateli celou řadu výhod. Především je to velmi snadná a rychlá aplikace, kterou lze provádět i za provozu objektu, tzn. hodí se i pro rekonstrukce starších domů. Pokud je dodržena předepsaná technologie zpracování, je zaručena 100% spolehlivost a dlouhá životnost. Z hlediska tepelných izolantů nabízí systém COMPRI® foukanou izolaci na bázi celulózy (Climatizer Plus®), minerálního vlákna (Climastone®), nenasákavého polystyrenu (Climastyren®) a dřevěného vlákna (CLIMAWOOD®). 
Obrázek ukazuje zateplení podlahy Climatizerem Plus u nové dřevostavby Obrázek ukazuje zateplení podlahy Climatizerem Plus u nové dřevostavby
Obrázek ukazuje zateplení podlahy Climatizerem Plus u nové dřevostavby
Ukázka aplikace foukané izolace v půdním prostoru staršího domu. V případě přestavby je možné izolaci vysát a opět použít! Ukázka aplikace foukané izolace v půdním prostoru staršího domu. V případě přestavby je možné izolaci vysát a opět použít!
Ukázka aplikace foukané izolace v půdním prostoru staršího domu. V případě přestavby je možné izolaci vysát a opět použít!
Zejména Climatizer Plus® vyniká vysokou měrnou tepelnou kapacitou, což v praxi znamená, že bezvadně funguje v zimě i v létě. Má unikátní schopnost vyrovnat se a následně se rychle zbavit vlhkosti. K jeho výhodám také patří výborné protipožární a akustické vlastnostmi. V kombinaci s membránami, které regulují průchod vodních par konstrukcí, lze efektivně vytvořit příjemné klima v interiéru (Climatizer Plus® přirozeně dýchá). V případě horkého dne se větší část zbytkového tepla akumuluje v izolaci, nedostane se do interiéru a v noci se izolant postupně ochladí. Naopak v zimě vyrovnává tepelnou pohodu v průběhu celého dne. Climatizer Plus® velmi dobře přilne ke všem materiálům a spolehlivě vyplní každou dutinu, kam by se žádný deskový izolant nedostal a tím snižuje riziko tepelných mostů. Climatizer Plus® je vhodný pro izolaci střech, stropů i stěn. 

Climastone® je alternativou v prostorách s vyššími požadavky na požární odolnost konstrukce (třída A1). Climastyren® zase spolehlivě funguje v místech, kde hrozí nebezpečí styku s vodou, například v podlahových konstrukcích, s nebezpečím poruchy hydroizolace předstěn či obezdívek. CLIMAWOOD® je dřevovlákno určené pro stavební tepelné a akustické izolace v oblasti vnějších i vnitřních konstrukcí. 
Důležité jsou každé detaily a utěsnění všech spár, průchodů atp. Na obrázku inteligentní membrána Intello v kombinaci s páskami (pro-clima) Důležité jsou každé detaily a utěsnění všech spár, průchodů atp. Na obrázku inteligentní membrána Intello v kombinaci s páskami (pro-clima)
Důležité jsou každé detaily a utěsnění všech spár, průchodů atp. Na obrázku inteligentní membrána Intello v kombinaci s páskami (pro-clima)

Jenom svetr nestačí

Úkolem každé izolace je ochránit objekt před zimou a horkem. Současně je však nutné zamezit vzniku plísní, to znamená zabezpečit dostatečný odvod vlhkosti z konstrukce směrem ven i dovnitř. K tomu slouží systém materiálů pro clima®, který v praxi funguje stejně jako funkční outdoorové oblečení. Jedná se o různé typy těsnicích materiálů, jako jsou membrány, těsnicí pásky, průchodky atp. Systém materiálů pro clima® pracují a automaticky reagují podle toho, co se v okolním prostředí, ale i v samotné konstrukci děje. 
Systém kontaktního zateplení pomocí dřevovláknitých desek Udi nabízí řešení pro vnitřní i vnější tepelnou izolaci Systém kontaktního zateplení pomocí dřevovláknitých desek Udi nabízí řešení pro vnitřní i vnější tepelnou izolaci
Systém kontaktního zateplení pomocí dřevovláknitých desek Udi nabízí řešení pro vnitřní i vnější tepelnou izolaci

Izolace dřevovláknitými deskami

Pro případ vnějšího i vnitřního zateplení objektů jsou určeny také unikátní dřevovláknité izolační desky Udi. Protože dřevěná vlákna jsou dokonalým přírodním izolantem, umí desky Udi velmi dobře v létě akumulovat teplo a v zimě zabraňují tepelným ztrátám. Použitím desek Udi se vytvoří dokonalá tepelná pohoda bez plísní a tepelných mostů. 
Instalace akustických desek Wolf v bytě Instalace akustických desek Wolf v bytě
Instalace akustických desek Wolf v bytě

Sousedy již nikdy neuslyšíte

Skladbu materiálů COMPRI® uzavírá řada speciálních desek značky Wolf®, které jsou určeny pro zvukové izolace objektů nebo jednotlivých místností s vysokými požadavky na akustický komfort. Díky struktuře třívlnného komorového kartonu vyplněného směsí z křemičitého písku utlumí desky Wolf® prakticky celé slyšitelné frekvenční spektrum zvuku. 

Systém
COMPRI® je synonymem pro přirozeně zdravé bydlení v budovách s nízkými náklady na vytápění. Další informace naleznete na www.compri-izolace.cz nebo také na www.ciur.cz. Vyrábí a dodává CIUR, a. s. již od roku 1991.
CIUR a.s.

CIUR a.s.

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Stará Boleslav, Pražská 1012/65, 250 01
Tel: 326 901 411
Web: http://www.ciur.cz
E-mail: info@ciur.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

CIUR a.s.

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Stará Boleslav, Pražská 1012/65, 250 01
Tel: 326 901 411
Tel: 800 888 959
Web: http://www.ciur.cz
E-mail: info@ciur.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Uchraňte svůj dům před vlhkostí! Jak?Uchraňte svůj dům před vlhkostí! Jak?

  Pokud vás trápí vlhké zdivo v domě, chcete však najít to nejjednodušší řešení, jehož použití navíc odstraní vlhkost trvale, inspirujte se vytvořením dodatečné horizontální izolační vrstvy.

 • Proč vlhne zdivo našich domůProč vlhne zdivo našich domů

  Zvýšenou vlhkost ve zdivu musíme řešit co nejdříve, stav stavebních konstrukcí se vlivem vlhkosti neustále zhoršuje. Čím rychlejší je zásah, tím nižší jsou investice. Proč zdivo vlhne a jak rychle a šetrně zakročit?

 • Dřevostavby jedině s certifikovanými materiályDřevostavby jedině s certifikovanými materiály

  Dřevostavby mohou nabídnout ekologické, kvalitní a zdravé bydlení. Klíčem k úspěchu jsou však kvalitní, certifikované materiály.

Diskuze na téma "Zvyšujeme komfort, snižujeme náklady!"

Buďte první a napište komentář k  "Zvyšujeme komfort, snižujeme náklady!"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE