Sdílet
 

Zvyšujeme komfort, snižujeme náklady!

Datum vydání: 02.06.2014 | autor:

Rostoucí požadavky na úsporu energií, komfort a zdravé bydlení ze strany majitelů domů zvyšují nároky na kvalitu a vlastnosti izolačních materiálů. V současné době je nanejvýš zřejmé, že pouze výběr odpovídajících materiálů a technologií v souvislosti s jejich vzájemným působením zaručí investorovi dlouhodobé a bezstarostné užívání. V kontextu této filozofie je tu systém COMPRI®.

Izolační materiály COMPRI, jak napovídá obrázek, najdou uplatnění ve všech reálných situacích, více na www.compri-izolace.cz Izolační materiály COMPRI, jak napovídá obrázek, najdou uplatnění ve všech reálných situacích, více na www.compri-izolace.cz
Izolační materiály COMPRI, jak napovídá obrázek, najdou uplatnění ve všech reálných situacích, více na www.compri-izolace.cz
COMPRI® představuje ucelený skladebný systém materiálů, který řeší veškeré možné situace týkající se izolací staveb a to dokonce včetně akustického komfortu. Všechny materiály patřící do systému COMPRI® jsou ekologicky a zdravotně 100% nezávadné, vzájemně se doplňují a funkčně na sebe navazují.

Foukané izolace

Foukaná izolace přináší uživateli celou řadu výhod. Především je to velmi snadná a rychlá aplikace, kterou lze provádět i za provozu objektu, tzn. hodí se i pro rekonstrukce starších domů. Pokud je dodržena předepsaná technologie zpracování, je zaručena 100% spolehlivost a dlouhá životnost. Z hlediska tepelných izolantů nabízí systém COMPRI® foukanou izolaci na bázi celulózy (Climatizer Plus®), minerálního vlákna (Climastone®), nenasákavého polystyrenu (Climastyren®) a dřevěného vlákna (CLIMAWOOD®). 
Obrázek ukazuje zateplení podlahy Climatizerem Plus u nové dřevostavby Obrázek ukazuje zateplení podlahy Climatizerem Plus u nové dřevostavby
Obrázek ukazuje zateplení podlahy Climatizerem Plus u nové dřevostavby
Ukázka aplikace foukané izolace v půdním prostoru staršího domu. V případě přestavby je možné izolaci vysát a opět použít! Ukázka aplikace foukané izolace v půdním prostoru staršího domu. V případě přestavby je možné izolaci vysát a opět použít!
Ukázka aplikace foukané izolace v půdním prostoru staršího domu. V případě přestavby je možné izolaci vysát a opět použít!
Zejména Climatizer Plus® vyniká vysokou měrnou tepelnou kapacitou, což v praxi znamená, že bezvadně funguje v zimě i v létě. Má unikátní schopnost vyrovnat se a následně se rychle zbavit vlhkosti. K jeho výhodám také patří výborné protipožární a akustické vlastnostmi. V kombinaci s membránami, které regulují průchod vodních par konstrukcí, lze efektivně vytvořit příjemné klima v interiéru (Climatizer Plus® přirozeně dýchá). V případě horkého dne se větší část zbytkového tepla akumuluje v izolaci, nedostane se do interiéru a v noci se izolant postupně ochladí. Naopak v zimě vyrovnává tepelnou pohodu v průběhu celého dne. Climatizer Plus® velmi dobře přilne ke všem materiálům a spolehlivě vyplní každou dutinu, kam by se žádný deskový izolant nedostal a tím snižuje riziko tepelných mostů. Climatizer Plus® je vhodný pro izolaci střech, stropů i stěn. 

Climastone® je alternativou v prostorách s vyššími požadavky na požární odolnost konstrukce (třída A1). Climastyren® zase spolehlivě funguje v místech, kde hrozí nebezpečí styku s vodou, například v podlahových konstrukcích, s nebezpečím poruchy hydroizolace předstěn či obezdívek. CLIMAWOOD® je dřevovlákno určené pro stavební tepelné a akustické izolace v oblasti vnějších i vnitřních konstrukcí. 
Důležité jsou každé detaily a utěsnění všech spár, průchodů atp. Na obrázku inteligentní membrána Intello v kombinaci s páskami (pro-clima) Důležité jsou každé detaily a utěsnění všech spár, průchodů atp. Na obrázku inteligentní membrána Intello v kombinaci s páskami (pro-clima)
Důležité jsou každé detaily a utěsnění všech spár, průchodů atp. Na obrázku inteligentní membrána Intello v kombinaci s páskami (pro-clima)

Jenom svetr nestačí

Úkolem každé izolace je ochránit objekt před zimou a horkem. Současně je však nutné zamezit vzniku plísní, to znamená zabezpečit dostatečný odvod vlhkosti z konstrukce směrem ven i dovnitř. K tomu slouží systém materiálů pro clima®, který v praxi funguje stejně jako funkční outdoorové oblečení. Jedná se o různé typy těsnicích materiálů, jako jsou membrány, těsnicí pásky, průchodky atp. Systém materiálů pro clima® pracují a automaticky reagují podle toho, co se v okolním prostředí, ale i v samotné konstrukci děje. 
Systém kontaktního zateplení pomocí dřevovláknitých desek Udi nabízí řešení pro vnitřní i vnější tepelnou izolaci Systém kontaktního zateplení pomocí dřevovláknitých desek Udi nabízí řešení pro vnitřní i vnější tepelnou izolaci
Systém kontaktního zateplení pomocí dřevovláknitých desek Udi nabízí řešení pro vnitřní i vnější tepelnou izolaci

Izolace dřevovláknitými deskami

Pro případ vnějšího i vnitřního zateplení objektů jsou určeny také unikátní dřevovláknité izolační desky Udi. Protože dřevěná vlákna jsou dokonalým přírodním izolantem, umí desky Udi velmi dobře v létě akumulovat teplo a v zimě zabraňují tepelným ztrátám. Použitím desek Udi se vytvoří dokonalá tepelná pohoda bez plísní a tepelných mostů. 
Instalace akustických desek Wolf v bytě Instalace akustických desek Wolf v bytě
Instalace akustických desek Wolf v bytě

Sousedy již nikdy neuslyšíte

Skladbu materiálů COMPRI® uzavírá řada speciálních desek značky Wolf®, které jsou určeny pro zvukové izolace objektů nebo jednotlivých místností s vysokými požadavky na akustický komfort. Díky struktuře třívlnného komorového kartonu vyplněného směsí z křemičitého písku utlumí desky Wolf® prakticky celé slyšitelné frekvenční spektrum zvuku. 

Systém
COMPRI® je synonymem pro přirozeně zdravé bydlení v budovách s nízkými náklady na vytápění. Další informace naleznete na www.compri-izolace.cz nebo také na www.ciur.cz. Vyrábí a dodává CIUR, a. s. již od roku 1991.
CIUR a.s.

CIUR a.s.

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Stará Boleslav, Pražská 1012/65, 250 01
Tel: 326 901 411
Web: http://www.ciur.cz
E-mail: info@ciur.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

CIUR a.s.

Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Stará Boleslav, Pražská 1012/65, 250 01
Tel: 326 901 411
Tel: 800 888 959
Web: http://www.ciur.cz
E-mail: info@ciur.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Zvyšujeme komfort, snižujeme náklady!"

Buďte první a napište komentář k  "Zvyšujeme komfort, snižujeme náklady!"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE