Sdílet
 

Odborná finanční poradna: Přerušení platby splátek

Dotaz: Přerušení platby splátek

Dobrý den, čerpáme úvěr a dostali jsme se do platební neschopnosti. Můžu odložit nebo přerušit splácení? Mohou se splácením úvěru pomoci např. i rodiče?

Dotaz položil/a: KL, 02.07.2010

Odpovědi k dotazu: Přerušení platby splátek

Ano. K přerušení splácení (odkladu splátek jistiny nebo celých anuit) je možné ve výjimečných případech přistoupit (ztráta zaměstnání, nemoc) za předpokladu, že požádáte o odklad splátek v době, kdy úvěr ještě není po splatnosti. Odklad splátek je možné povolit max. na dobu 6 měsíců. Po ukončení odkladu je odložená částka splacena: Upozorňujeme, že v těchto případech není zastaveno úročení úvěru.

V případě, že nebudete mít dostatečný příjem pro splácení, je možné, aby se na splátkách hypotečního úvěru podílely i jiné osoby např. rodiče, příbuzní, popř. další osoby. Umožňujeme sčítat příjmy až 4 osob, maximálně však dvou domácností.

Odpověděl/a: Marcel Bohoněk, 05.07.2010
Sdílení dotazu
Sdílejte na sociálních sítích

Poradna

HYPOCENTRUM ČESKÉ REALITY s.r.o. - Ing. Soňa Štacko

Vybíráme články

Celkem komentářů: 1

Dotaz: Přerušení úvěru pop. zrušení 11.01.2013, 16:58:31

Dobrý den čerpám úvěr dva roky a další dva roky mám ještě splácet dostal jsem se do kryze z důvodu zaměstnavatele a budu muset podnikání po 13 letech ukončit. Jak mám ukončit úvěr a vrátit auto do bazaru co to obnáší

Přidat nový komentář

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE