Dotaz:
Dobrý den,
Je normální, když při žádosti o prohlídku nemovitosti nám RK dá kontakt přímo na majitele a sama se nechce prohlídky zúčastnit? A pokud majitel nabízí cenu řádově o statisíce nižší než RK?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den, těžko říci, co nazveme normální a co nenormální. Spíše bych to nazvala profesionální a neprofesionální. Pokud se ovšem takto RK a majitel nemovitosti domluví, že budou probíhat prohlídky bez její účasti, je to na jejich domluvě a vzájemné důvěře. V každém případě by ovšem měli mít domluvenou i částku, za kterou bude nemovitost prodávána, aby nedošlo k matení zájemce. Pokud se takto informace rozcházejí, jedná se o neseriózní jednání vůči klientovi a je velmi pravděpodobné, že kancelář není schopna zajistit kvalitní a bezpečný prodej nemovitosti. To ohrožuje jak prodávajícího, tak kupujícího.

V každém případě bych toto jednání realitní kanceláře nazvala jako ne zcela běžné. Jednou jste oslovila realitní kancelář a ta by měla přistupovat k celé transakci seriózně, což znamená provést klienta od začátku až do konce obchodní záležitosti. Přeci jen se jedná o nemalé částky a makléř by měl být mezi oběma stranami jistou záštitou bezpečí a solidnosti.

RK Stejskal.cz s.r.o.