Sdílet
 

Odborná realitní poradna, Prodej domů a pozemků: Skryté vady

Dotaz: Skryté vady

Dotaz: Dobrý den,
koupily jsme baráček přes realitku na hypotéku, dům je nově podřízlí ale teď se tu objevila plíseň u podlahy. Můžeme požadovat náhradu za skryté vady, nebo jaké máme možnosti?
Děkuji za radu!

Dotaz položil/a: Radka Hubálková, 03.12.2008

Odpovědi k dotazu: Skryté vady

Pokud jste se při koupi seznámila se znaleckým posudkem a tento neuváděl žádné podobné nedostatky, máte právo na prodávajících požadovat náhradu za skryté vady. Ve většině případů se toto řeší v období 6 měsíců.

V první řadě byste měli prodávajícího o této vzniklé situaci infomovat a požádat jej o náhradu, kterou hodláte požadovat. V případě, že nebudete schopni se s ním domluvit, nezbývá než celou záležitost řešit prostřednictvím právního zástupce. Doporučovala bych Vám celou věc řádně zdokumentovat pro případné důkazy ve stavu věci.

Neuvádíte jak je to dlouho, co jste dům pořídili a po jaké době se plíseň vyskytla.

Odpověděl/a: RK Stejskal.cz s.r.o., 05.02.2009
Sdílení dotazu
Sdílejte na sociálních sítích

Vybíráme články

Celkem komentářů: 2

Skryté vady 11.03.2018, 12:17:03

Dobrý den,
v listopadu jsme se nastěhovali do nove zrekonstruovaného baráku o 3bytovych jednotkách. Právně se vše zatím vyrizuje(katastr nemovitostí, hygiena apod.) táhne se to takže jsme zde zatím v podnajmu bez podpisu kupní smlouvy. V zimě se nám objevila v koupelně a v loznic i plíseň a to dost, okna v loznici se hodně rosi, jedno okno je poničené při nahazovani baráku a plovoucí podlaha se olupuje, vystupuje a s tím mají problém i sousedi. Zajímá mě jak to řešit ještě před podpisem smlouvy a je-li něco z toho skrytá vada. Děkuji za odpověď.

Skryté vady 17.03.2014, 10:31:41

dobrý den, Loni v květnu jsme přes realitku koupily barák.letos v únoru začal kouřit komín na půdě protože byl prasklý a původním majitelem naoko zabetonovaný(oni s tím takto topily). my jsme se v noci málem udusiy a ráno volaly revizáka,ten nám řekl že ten komín byl nevyhovující už před cca5 lety když to majitel koupil a že ho na to upozorňoval a nic s tím nedělal. byla to skrytá vada na kterou nás nikdo neupozornil i když o tom pův.majitel věděl.prý můžeme žádat náhradu škody ,popř u realitky nebo rovnou u bývalého majitele?

Přidat nový komentář

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE