Cena a realizace

2 950 000,- (bez DPH)
Konstrukce: Zděný
Obytných místností: 5+kk
Nadzemních podlaží: 2
Zastavěná plocha: 103,30 m2
Užitná plocha: 135,30 m2
Tvar střechy: Pultová
Spotřeba energie: Nízkoenergetický
Počet garáží: 1

Popis rodinného domu

Moderní typový dům Tyrkys 78/318 kubistických tvarů s šikmou střechou je materiálově projektován jako nízkoenergetický až pasivní díky kompletnímu cihelnému systému HELUZ. Obvodové zdi jsou navrženy jako jednovrstvá konstrukce z cihel HELUZ FAMILY 44, které už samy o sobě splňují požadavky na pasivní výstavbu, takže dům netřeba dodatečně z vnější strany zateplovat. Jednovrstvé zdivo bez vnějšího zateplení představuje nejzdravější a nejlépe dýchající konstrukci pro bydlení.

Typový projekt umožňuje osobité vnější provedení

Díky navržené kombinaci omítky a obkladových pásků (kámen, cihly atd.) může být vnější podoba tohoto typového domu z nabídky společnosti ERLIS projekt, s.r.o. individualizována dle představ klienta, což je výrazným benefitem tohoto typového domu Tyrkys 78/318. Typickými vlastnostmi objektu je pultová střecha s vyššími stěnami v podkroví a nižším sklonem střechy pro maximální využití horního patra.

Dispoziční řešení a užitná plocha uspokojí nároky 4 až 5 členné rodiny

TYRKYS 78/318 je dům střední velikosti s 5 obytnými místnostmi a s celkovou užitnou plochou 135,3 m2. Svými rozměry uspokojí nároky 4 - 5 členné rodiny. Vstup do rodinného domu je zabezpečený z vlastní přístupové komunikace. Hlavním vstupem vcházíme do zádveří, jehož součástí je šatní skříň, vstup do technické místnosti a také průchod do chodby, která tvoří hlavní komunikační prostor domu. Z chodby vede schodiště, vstupuje se z ní i do obývacího pokoje, kuchyně, pokoje pro hosty/pracovny a koupelny s WC.  Součástí obývacího pokoje je jídelna a vede z něj i výstup na terasu. Denní část domu v přízemí spojuje s klidovou noční částí domu v patře schodiště. Nahoře jsou dva dětské pokoje, ložnice, koupelna a samostatné WC. Do konceptu domu je na pravé straně zakomponovaná garáž pro osobní automobil, která však není provozně spojena s domem. Dispoziční řešení umožňuje částečné případně úplné podsklepení domu a z boční strany domu je možné přistavět ještě jednu garáž nebo suché stání.

Výhody konstrukce z jednoho uceleného systému HELUZ

Největší český výrobce cihelných produktů společnost HELUZ cihlářský průmysl v. o. s. dodává na trh kompletní ucelený systém pro hrubou stavbu: Cihly, stropy, komíny a překlady vhodné na výstavbu energeticky nenáročných rodinných i bytových domů. Budova postavená ze stavebních komponentů jednoho výrobce dosahuje lepších tepelněizolačních parametrů. Díky kompletnosti stavebního systému je zajištěná eliminace tepelných mostů a jednoduchá realizace detailů na stavbě. Předchází se chybám a následným poruchám konstrukce, jejíchž odstranění bývá složité a finančně náročné. Ucelenost systému je při stavbě důležitá z více hledisek - kompletní stavební systém umožňuje rychlou, jednoduchou a v konečném důsledku i levnější výstavbu.

Nosné konstrukce typového domu TYRKYS 78/318 tvoří cihelný systém HELUZ FAMILY 44 bez potřeby dodatečného zateplení. Jednovrstvé cihelné zdivo opatřené vnitřní a vnější omítkou je na rozdíl od konstrukce s vnějším zateplovacím systémem daleko méně náchylné na degradaci, ať již biologickou (ulpívání řas, plísně), tak i mechanickou (odolnost fasády proti klování ptáků, dětským hrám – nejen míčové hry, i kolo opřené o polystyrenem zateplenou fasádu do ní může udělat díru apod.). Vykazuje také optimální fyzikální vlastnosti (např. akustika, požární odolnost, nízká tepelná vodivost, přirozená propustnost vodních par, bezpečnost). Oproti lehkým konstrukcím můžeme s jednovrstvým zdivem z cihel HELUZ FAMILY 44 ušetřit na ročních nákladech na vytápění až 20 %.

Konstrukce střechy z odolných masivních keramobetonových panelů HELUZ má vysoký uživatelský standard. Mezi její přednosti patří trvanlivost, výhodné statické přitížení stavby, zvýšení tepelné akumulace a zlepšení zvukové izolace (Rw > 48 dB). Lépe se také dosáhne neprůvzdušnosti pro energeticky pasivní domy. Kvalita provedení je vysoká, protože konstrukce nepotřebuje fólie ze strany interiéru ani minerální vlnu do roštu. Střecha tedy má řadu výhod pro stavby s nízkou energetickou náročností.

Parametry domu

Stavba na pozemku: Samostatně stojící
Konstrukce: Zděný
Obytných místností: 5+kk
Počet osob: 5
Nadzemních podlaží: 2
Zastavěná plocha: 103,30 m2
Užitná plocha: 135,30 m2
Obestavěný prostor: 633 m3
Tvar střechy: Pultová
Orientace hlavního vstupu: Sever, Severovýchod, Severozápad
Spotřeba energie: Nízkoenergetický
Počet garáží: 1

Ceny (bez DPH)

Cena realizace: 2 950 000 Kč
Cena projektu: 25 900 Kč

Dům nabízí

HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. U Cihelny 295 Dolní Bukovsko Star Přidat k oblíbeným External link Odkaz na stránky projektu List Zobrazit všechny projekty firmy

Podobné typové domy

DIMENZE 90

DIMENZE 90

RD RÝMAŘOV - jižní Čechy

Místností: 3+1

Užitná plocha: 133,22 m2

Zastavěná plocha: 83,85 m2

3 338 450 Kč

HEBE

HEBE

VELOX – HOFFMANN SPOL. S R.O. Chrudim

Místností: 4+1

Užitná plocha: 145,40 m2

Zastavěná plocha: 93,50 m2

2 900 000 Kč

MAPLE 20

MAPLE 20

VELOX – HOFFMANN SPOL. S R.O. Chrudim

Místností: 5+kk

Užitná plocha: 134,47 m2

Zastavěná plocha: 103,16 m2

4 000 000 Kč