Sdílet
 

Typový projekt EKORD - EKORD 190h314

Typový dům | EKORD 190h314
Prohlédnout galerii typového domu (2)

POPIS RODINNÉHO DOMU

Stovky úspěšných realizací a dva domy roku jsou nejlepší referencí bungalovů EKORD. Každé architektonické řešení bungalovu EKORD je vždy zpracováno „na míru“, nikdy jako „typový“ projekt, který je třeba vždy(!) přepracovat a dopracovat a zakoupenou „levnou“ dokumentaci vyhodit. Rodinné domy (RD) se staví v lokalitách se zásadně rozdílnými statickými podmínkami (hydrogeologické, seismické, sněhové, atd.), tepelně technickými (teplotní oblasti, atd.), požárními, akustickými, atd. Proto bývá mnoho parametrů předimenzovaných nebo, co je horší, poddimenzovaných. Rozdílné jsou vždy i velikosti, tvary a sklony parcel, z jiných stran je přístup, přípojky (jiné přípojky a tedy jiné vnitřní instalace), na jinou stranu jsou optimální výhledy, atd., atd. Zdánlivě drobné požadavky investora na úpravy řešení vyžadují rovněž zásadní změny „typového“ projektu. U bungalovů EKORD se až po vytvoření architektonického řešení na míru parcele a investorovi začnou řešit na konkrétní podmínky základy, přípojky, instalace, atd. Předejde se tak řádově dražším změnám v průběhu stavby a hodnota RD „na míru“ bývá od stejně kvalitního projektanta vždy vyšší.

Většina projektů RD má podkroví nebo patro, což může nejen u seniorů nebo budoucích maminek významně znehodnotit kvalitu bydlení, proto RD EKORD jsou téměř vždy přízemní.

Většina běžně nabízených projektů má okna pokojů na více stran, většina parcel však má malou šířku, takže např.okna ložnic jsou pak u plotu souseda nebo do ulice. Bungalovy EKORD mají okna pokojů do největšího prostoru zahrady, do soukromí, zeleně, pokud možno k nejlepším výhledům a k nejlepšímu oslunění. U větších bungalovů EKORD se s výhodou používají půdorysné tvary „L“ (atrium, soukromí, menší šířka, atd.), půdorysná zešikmení (užší a kratší chodby, lepší ergonomie bytu, lepší výhledy) a další pokoje se samostatnou koupelnou (i vstupem) na jiném křídle domu než je ložnicová část bytu (host, pracovna, rodiče, atd.)

Garážování se řeší vždy individuálně podle parcely přístřeškem nebo garáží (jako součást půdorysu přízemí, mimo půdorysu přízemí, pod domem).

Architektonická řešení EKORD jsou provázána s konstrukčním systémem EKORD, jehož parametry jsou většinou výrazně nad hodnotami doporučovanými pro pasivní RD (posouzeno špičkovými odborníky). Důležitější však je hygienické hledisko, které je na prvním místě (minimum chemie, větrání, atd.).

Dokumentace ke stavebnímu povolení je zpracovávána se spolupracujícími projektanty, stavění na klíč zajišťují autorizované stavební firmy, které standardně zvládají i nejtěžší podmínku pro dotaci NZÚ – Blower door test. Bungalovy EKORD se staví často i svépomocí (dosahují taky na dotace!), nejlépe za asistence stavebního dozora se zkušenostmi s konstrukcemi EKORD.

Cena realizace:  od  5.700.000,-Kč *

Cena projektu domu: od  47.500,-Kč **

* Cena realizace je obdobná jako u jiných domů podobné velikosti a podobných parametrů. Určí ji dodavatel podle podmínek parcely, způsobu výstavby (od svépomocné výstavby až po dodávku na klíč) a standardu zvoleného investorem, což má podstatně větší vliv na cenu než zvolený konstrukční systém, který je ale zásadní z hlediska kvality RD. Uvedená cena je cena NA KLÍČ, se základy (na rovině), včetně DPH.​​​​​​​
** Uvedená cena projektu platí při dodávce autorizovaným dodavatelem.
Podrobnější informace – viz. www.ekord.cz.

SDÍLET TENTO RODINNÝ DŮM

CENA PROJEKTU DOMU

Cena realizace:
5 700 000 Kč
Cena projektu:
47 500 Kč

SPECIFIKACE DOMU

Stavba na pozemku:
Samostatně stojící
Typ konstrukce:
Zděné domy
Počet osob:
6
Obytných místností:
5
Nadzemních podlaží:
1
Zastavěná plocha:
190 m²
Užitná plocha:
149 m²
Obytná plocha:
107 m²
Sklon střechy:
35°
Tvar střechy:
Valbová
Výška hřebene:
6 m
Orientace hl. vstupu:
,,,
Spotřeba energie:
Pasivní
Zařazeno v kategoriích:
Bungalovy

PŮDORYSY A NÁKRESY

FOTOGRAFIE

Sdílení typového domu
Sdílejte na sociálních sítích
« Předchozí dům Další dům »
HLEDAT V KATALOGU
Diskuze na téma "EKORD 190h314"

Buďte první a napište komentář k typovému projektu "EKORD 190h314"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE