10 nejčastějších otázek a odpovědí na téma betonové tvarovky Stavoblock Zobrazit fotky zobrazit 4 fotky

Jak se dá snadno a rychle postavit opěrná zeď, betonový plot nebo zahradní schodiště? Nejlepším řešením je unikátní systém Stavoblock, kterému se také někdy přezdívá stavebnice pro dospělé. Základní informace společně s nejčastějšími dotazy na toto téma jsme pro vás shrnuli v deseti přehledných bodech.

Proč bývá Stavoblock označován jako „stavebnice pro dospělé“?

Hlavní předností, se kterou byl tento materiál už na samém začátku koncipován, je jeho jednoduchá montáž. Bloky z vibrolisovaného betonu se na sebe skládají suchou cestou bez nutnosti betonování či armování jako kousky velké stavebnice. To ocení nejen kutilové, kteří pak práci se Stavoblockem zvládnou sami, ale také každý, kdo si přeje, aby stavba byla rychle hotová.

Co je třeba k založení opěrné zdi či betonového plotu?

Základem je zhutněné štěrkové lože o minimální hloubce 20 cm. Na začátku stavby je také důležité myslet na odvod spodní vody, který se řeší drenážní trubkou.

Jak je to s náklady?

Se systémem Stavoblock se ušetří na položkách, kterým bychom se při jiných způsobech stavby nevyhnuli – odpadají výdaje za beton, armaturu a i náklady za montáž se výrazně minimalizují, přesto že si realizaci necháte provést. Navíc díky výborným vlastnostem stavebního materiálu a nulové údržbě můžeme vnímat Stavoblock jako dobrou investici do budoucna.

Jsou opěrné zdi a betonové ploty ze Stavoblocku pevné a stabilní?

Ano, a to díky důmyslnému propojení jednotlivých bloků. Stavební prvky se vzájemně provazují dvoutáhly, které celou zeď či plot semknou s terénem a zamezí jakémukoliv posunu. Stavoblock je navíc charakterizován vysokou pevností a nízkou nasákavostí, což zaručuje dlouhou životnost.

Jedná se o český výrobek?

Unikátní betonové tvarovky se vyrábí ve východních Čechách v obci Lezník u Poličky.

Jaké má Stavoblock využití?

Velkou výhodou této stavební technologie je její univerzální použití. Z bloků se dá totiž vybudovat opěrná zeď, betonový plot, zahradní schodiště, terasa, lavička či zahradní kuchyně. Zdi navíc nemusí být jen přímé, ale také ladně zaoblené.

Do jaké výšky se dá postavit betonový plot či opěrná zeď?

Stavoblock umožňuje realizovat opravdu vysoké zdi, například až do výšky 15 metrů. Pro stavbu tak vysokých zdí je ovšem nutné mít odborný statistický posudek.

Dá se opěrná zeď stavět i ve svahu?

Pro modelaci terénu je Stavoblock jako stvořený. I když bude třeba zeď postavit ve strmém svahu, tak bude stabilní a pevná. S komplikovanými podmínkami si Stavoblock hravě poradí.

Ladí betonové tvarovky s přírodou v zahradě?

Díky tomu, že jsou na výběr čtyři barevné varianty (bílá, písková, světle šedá, červenohnědá) a tři povrchové úpravy (štípaná, hladká, broušená), tak si každý může zvolit ideální kombinaci, která bude ladit s okolním prostředím. Kromě toho lze opěrné zdi či ploty osadit bylinkami či okrasnými rostlinami, díky čemuž se stavba stane dokonalou součástí zahrady i zpestřujícím architektonickým prvkem.

Kde získám více informací o systému Stavoblock?

Na webových stránkách www.novabrik.cz, kde se mimo jiné můžete zeptat přímo pracovníků společnosti, a to prostřednictvím speciálního formuláře.
NOVABRIK CZECH, s.r.o. Poslat poptávku