Sdílet
 

ACTIV AIR - čistý vzduch po generace

Datum vydání: 12.03.2015 | autor:

Věděli jste, že až 85% času trávíte v interiéru? Celý den se zdržujete doma, v práci, ve škole, či ve sportovním zařízení. Během této doby vdechujete velké množství škodlivých látek. Tyto látky jsou sice neviditelné, zato jsou zdravotně nevyhovující. Nazýváme je těkavými organickými látkami.

Technologie Activ´Air je cenově velmi dostupné řešení, jak zajistit čistý vzduch v interiéru. Například podkroví o rozloze cca 150 m2 vyjde v průměru pouze o 5000 Kč dráž, než při využití běžných sádrokartonových desek. Technologie Activ´Air je cenově velmi dostupné řešení, jak zajistit čistý vzduch v interiéru. Například podkroví o rozloze cca 150 m2 vyjde v průměru pouze o 5000 Kč dráž, než při využití běžných sádrokartonových desek.
Technologie Activ´Air je cenově velmi dostupné řešení, jak zajistit čistý vzduch v interiéru. Například podkroví o rozloze cca 150 m2 vyjde v průměru pouze o 5000 Kč dráž, než při využití běžných sádrokartonových desek.
Znečišťující látky mohou u lidí vyvolat množství zdravotních problémů, jako jsou bolesti hlavy, podrážděnost očí a oslabení imunity, v některých případech alergie a astma. Jednou z nejohroženějších skupin jsou děti, které jsou na kvalitu dětského ovzduší nejcitlivější. Dětské plíce vdechnou během stejné doby na kilogram své hmotnosti více škodlivin, je u nich větší zranitelnost vyvíjejících se dýchacích cest a plicních sklípků.

Mezi znečišťujícími látkami ve vnitřním prostředí vede formaldehyd, který se nachází například v kobercích, lepidlech, laku na parkety, dřevotřískovém nábytku či podlahách, v kobercích či záclonách. Formaldehyd ale také najdeme v kosmetických a čisticích prostředcích, dětských hračkách, cigaretovém dýmu. A v neposlední řadě nás tato látka obtěžuje při vykonávání nejrůznějších činností, například při vaření, žehlení apod.

Ke koncentraci škodlivých látek přispívá také nedostatečné větrání místností. Se stále se zvyšujícími nároky na tepelnou ochranu budov se často používají nová izolační okna, která výrazně snižují přirozenou výměnu vzduchu. Přitom lidé dost často nedodržují správný režim větrání. Ale i správné větrání sice přispěje ke zlepšení kvality ovzduší, ale je to velmi krátkodobé a méně účinné řešení.
To je důvod, proč společnost Rigips vyvinula technologii Activ´Air. Jedná se o inovativní a trvalé řešení pro zkvalitnění ovzduší u vás doma nebo v kanceláři. Tato technologie neutralizuje formaldehyd. Výsledkem je čistý vzduch v interiéru. V pozadí technologie Activ’Air se skrývá specifická složka, která se přidává do sádrokartonových desek Rigips. Tato složka přitom nemá žádný negativní vliv na životní prostředí. Účinná látka v deskách Activ’Air odbourává škodlivý formaldehyd tak, že jej přemění na neškodné inertní látky. Jde o konečný a nezvratný proces.

Activ´Air působí ve třech krocích:

  1. Formaldehyd se dostane do kontaktu se sádrokartonovou deskou a složka Activ´Air ho pohltí.
  2. Activ´Air formaldehyd rozloží a přemění ho na neškodné inertní látky.
  3. Tyto látky se zpětně nevylučují do ovzduší, zůstávají v sádrokartonu.
Jak Activ´Air čistí vzduch Jak Activ´Air čistí vzduch
Jak Activ´Air čistí vzduch
Měření koncentrací formaldehydu Měření koncentrací formaldehydu
Měření koncentrací formaldehydu
Měření koncentrací formaldehydu Měření koncentrací formaldehydu
Měření koncentrací formaldehydu
Podívejte se na video „Měření účinnosti sádrokartonové desky Activ´Air.'

Technologie Activ´Air může být obsažena ve všech stavebních i konstrukčních deskách Rigips (stavební deska RB, Modrá akustická deska, protipožární deska, konstrukční deska RigiStabil apod.)

Sádrokartonové desky s Activ’Air je možné uplatnit ve všech běžných typech konstrukcí, kde se používají i běžné sádrokartonové desky – v podhledech, příčkách či předsazených stěnách.

Při montáži desek s Activ´Air se využívají stejné technologické postupy jako při konstrukci běžných sádrokartonových desek (řezání, připevňování, tmelení). Jedinou podmínkou je použití difuzně otevřených (prodyšných) barev nebo tapet při finální úpravě.
  • Activ´Air® trvale odstraňuje až 70% formaldehydu v ovzduší
  • Activ´Air® neztrácí účinnost ani po úpravě povrchu malováním nebo tapetováním běžnými prodyšnými materiály
  • Nezávislé laboratoře potvrzují, že technologie Activ´Air zpětně nevylučuje do ovzduší žádný formaldehyd
  • Složka Activ´Air je účinná po dobu minimálně 50 let
  • Technologie Activ´Air je cenově dostupné řešení. Například podkroví o rozloze cca 150 m2 vyjde v průměru pouze o 5000 Kč dráž, než při využití běžných sádrokartonových desek.
Rekonstrukce interiéru školky v Bříze - sádrokartonové desky Rigips se složkou Activ´Air Rekonstrukce interiéru školky v Bříze - sádrokartonové desky Rigips se složkou Activ´Air
Rekonstrukce interiéru školky v Bříze - sádrokartonové desky Rigips se složkou Activ´Air

Využití technologie Activ´Air v praxi

Při rekonstrukci interiéru školky v Bříze byly využity červené protipožární sádrokartonové desky Rigips se složkou Activ´Air. Pro rekonstrukce škol a školek je využití desek s Activ´Air velmi vhodné, protože děti jsou na kvalitu ovzduší nejcitlivější. 
Dřevostavba nové školky v Ratíškovicích - konstrukční desky RigiStabil Activ´Air Dřevostavba nové školky v Ratíškovicích - konstrukční desky RigiStabil Activ´Air
Dřevostavba nové školky v Ratíškovicích - konstrukční desky RigiStabil Activ´Air
V dřevostavbě nové školky v Ratíškovicích byly pro všechny vnitřní konstrukce využity konstrukční desky RigiStabil Activ´Air.  
Stav po rekonstrukci interiéru okálu. Realizace: firma Solstav Stav po rekonstrukci interiéru okálu. Realizace: firma Solstav
Stav po rekonstrukci interiéru okálu. Realizace: firma Solstav
Majitel okálu si nechal před rekonstrukcí podkroví změřit koncentrace formaldehydu. Na základě naměřených hodnot, které přesahovaly doporučené zdravotní limity, se rozhodl použít sádrokartonové desky Activ´Air. Na snímku stav před rekonstrukcí.

Více informací naleznete na www.deska-activair.cz
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. Divize Rigips

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. Divize Rigips

Praha, Malešice, Počernická 272/96, 10803
Tel: 420 296 411 777
Web: http://www.rigips.cz
E-mail: info@rigips.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. Divize Rigips

Praha, Malešice, Počernická 272/96, 10803
Tel: 420 296 411 777
Web: http://www.rigips.cz
E-mail: info@rigips.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "ACTIV AIR - čistý vzduch po generace"

Buďte první a napište komentář k  "ACTIV AIR - čistý vzduch po generace"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE