Víte, kdo vás chce navštívit?

Víte, kdo vás chce navštívit?

Jste sama doma, když vás v noci překvapí nečekaná návštěva. Někoho netrpělivě očekáváte, ale musíte odejít. Jak se na tyto běžné situace připravit? Odpovědi mají společné jedno – domácí videotelefon.

Co přinesla digitalizace televize?

Co přinesla digitalizace televize?

V listopadu loňského roku ČR úspěšně zakončila tříletý proces digitalizace televizního vysílání. Přinášíme pár zajímavých čísel i rady, jak digitální televizní vysílání „naladit“ v novém domově.

Orientujete se v digitální televizi?

Orientujete se v digitální televizi?

Proč je nejvhodnější právě satelitní vysílání? Z čeho se satelitní přijímač skládá, kolik programů můžeme přijmout a z kolika satelitních pozic? Proč satelity vyhrávají nad pozemním vysíláním či kabelovou televizí? A víte proč používáme v souvislosti se satelitním vysíláním výraz Astra či HDTV?

Digitální vysílání Novy a Primy

Digitální vysílání Novy a Primy

V srpnu začne vysílač Kleť digitálně vysílat Novu a Primu. Víte kdy bude spuštěn právě 2. Multiplex, který doplní Multiplex 1, určený pro digitální vysílání veřejnoprávní České televize?

Požární hlásiče jsou od 1.7. povinné

Požární hlásiče jsou od 1.7. povinné

V polovině letošního roku nabude účinnosti nová vyhláška číslo 23/2008, která má garantovat větší bezpečnost bydlení z hlediska požární ochrany. K jejímu uzákonění vedla dlouhá řada alarmujících faktů.

Digitální vysílání na jihu Čech

Digitální vysílání na jihu Čech

Připravte se na digitální vysílání z Kleti! A co všechno byste měli vědět a jak vlastně se televizní divák musí na tak zásadní změnu připravit?

Pohlídejte si svůj majetek

Pohlídejte si svůj majetek

S rozvojem kriminality se stále více začínáme zajímat o bezpečnostní zařízení pro naše domy a byty. Jednou z nejstarších a také nejzákladnějších metod, jak uchránit svůj majetek před nenechavci, zůstává klasický domácí telefon. Zejména v posledních letech pak začínají výrobci nabízet také takzvané videotelefony, které jednak představují větší komfort, při ochraně našeho příbytku jsou zároveň účinnější, neboť osoby, které pouštíme do bytu také vidíme.

Nebezpečí číhá přímo doma

Nebezpečí číhá přímo doma

Elektrosmog nemůžeme vidět, cítit nebo slyšet. Jeho přítomnost si vůbec neuvědomujeme. Žádný z našich smyslů nás na něj totiž nedokáže upozornit. Přesto tu je, všude kolem nás!
Elektrosmog sice nevnímáme, ale můžeme ho změřit. Je to jakási mlhovina elektromagnetických vln, která vyzařuje z vysokonapěťových vedení, mobilních telefonů, počítačů, rozhlasových vysílačů či domácích spotřebičů. O elektrosmogu se mluví čím dál tím víc od chvíle, kdy se „rozmnožily“ stožáry BTS mobilních operátorů.