Dekorativní úpravy stěn, to není jen pouhé vymalování

Tapetování stěn a nové dekorativní způsoby úprav zdí dodají našim stěnám nový kabát. Pokud cítíte, že je čas na změnu, podívejte se na inspirativní nabídku nových tapet a jiných možností dekorování zdiva. K současným trendům patří sklotextilní přetíratelné tapety, velkoformátové tapety, dekorování zdí antickými zeminami a třeba i nové barevné odstíny. Ať už se chystáte vymalovat celý byt, nebo pouze jeho část, nechte se inspirovat zajímavými dekoracemi stěn tapetou i jinými technikami.

Ke krásnějšímu bydlení nám pomohou tapety a originální dekorace. Stačí ozvláštnit nebo oživit jednu stěnu a celý byt se promění v útulnější domov.

Tapety

Tapety jsou moderní cestou, jak zpestřit fádní interiér. Široká nabídka zahrnuje luxusní designové tapety, speciální tapety do koupelen, klasické papírové tapety i čistitelné vinylové tapety s izolačními vlastnostmi. Pokud se obáváme budoucnosti vytapetované zdi, zvolíme přetíratelné tapety nebo vliesové tapety, které jsou beze zbytku odstranitelné. Dále stačí jen vybrat typ, barevné odstíny, vzor a proměna bydlení může začít.

Sklotextilní tapety

Tyto tapety se hodí pro všechny typy povrchů, včetně keramických obkladaček. Jejich hlavní přednost spočívá v možnosti minimálně 5x je přemalovat při zachování povrchové struktury. Sklotextilní tapety tvoří ideální podklad pro různé techniky malby. Výborně zakryjí staré trhliny a praskliny povrchu i nerovnosti stěn. Zároveň umožňují stěnám dýchat, nepřitahují nečistoty ani prach a jsou snadno čistitelné.

Skleněná vlákna dodávají vysokou trvanlivost, odolnost, pevnost. Tapety se nenatahují, netrhají, neničí, nepoškrábají a neodírají. Vlákna se skládají z přírodního anorganického materiálu, který je nevyhovující pro roztoče a bakterie. Proto se ideálně hodí pro interiéry alergiků a pro dětské pokoje. Své využití díky odolnosti a omyvatelnosti nachází také v chodbách, halách, kancelářích a hotelech. Sklotextilní tapety nabídnou zajímavé struktury podobné tkaným textiliím. Po nanesení barvy se tato jedinečná struktura ještě zvýrazňuje.

Dekorativní efekty výmalbou – antické zeminy

Zajímavé efekty nabízí také ozdobné styly výmalby. Pokud chceme místnost ozvláštnit, můžeme na jednu z dominantních zdí použít antickou zeminu, která dodá interiéru nádech antického stylu. Touto dekorační technikou vytvoříme v místnosti jedinečnou a nezaměnitelnou atmosféru. Na připravený podklad se nanáší přírodními barvivy probarvený materiál, který je k dispozici v mnoha odstínech. U každé barvy můžeme dosáhnout od světlého až po tmavý odstín. Probarvení se dosáhne smícháním „zeminy“ a příslušného množství barviva.

Efektivní nástřiky

Jemně plastické povrchové úpravy lze vytvářet také pomocí moderních nástřiků. Jsou alternativou omyvatelných tapet a můžeme je aplikovat na různé druhy materiálů. Výhodou je nejen krásný povrch v nejrůznějších barevných provedeních, ale také rychlá aplikace, omyvatelnost a odolnost.

Zdroj: www.malirstvi-rajmic.cz
Malířství RADEK RAJMIC Poslat poptávku