Sdílet
 

Celoskleněné dveře pro každý inteiér

Datum vydání: 23.04.2010 | autor:
Celoskleněné dveře značky LUXDOOR jsou vyráběné vždy podle individuálního přání zákazníka až po přesném zaměření na místě. Každé vyrobené dveře LUXDOOR jsou tak atypické, ale vždy bez jakéhokoli cenového příplatku. V nabídce je široká škála různých druhů a barev skla, dveře jsou nakonec doplněné vhodně zvoleným kováním značky CASMA. Pro náročně zákazníky výrobce navrhne a zhotoví i exkluzivní skleněné dveře v individuálním designu.
Foto: GLASS BLOCK, kování posuvných skleněných dveří
Foto: GLASS BLOCK, kování posuvných skleněných dveří
Celoskleněné dveře

Pokud se rozhodnete ozvláštnit a zvýraznit interiér svého bytu či domu celoskleněnými dveřmi, máme pro vás nabídku několika základních druhů dveří. Po zaměření na místě je nabídka upřesněna a je vybrán co nejvhodnější materiál, provedení skla a jeho barva.

Vybrat si můžete ze skleněných dveří posuvných, ke kterým se dodává vodící kolejnici, případně designový nerezový pojezd. V nabídce jsou však i bezrámové sprchové kouty a objednat si můžete i prosklené interiérové příčky nebo skleněné desky za kuchyňské linky, které se v posledních letech staly velmi výrazným a oblíbeným prvkem v moderních kuchyních.

Typy skla

Skleněné dveře jsou vyráběné v provedení čirém, barevném, ornamentním nebo s potiskem. Možné je však i materiálové provedení s imitací pískování či satináto.

Vlastnosti skla čirého, barevného a matného

Průhledné – čiré sklo je výhodné, pokud chcete svůj interiér prosvětlit, nebo jednotlivé části interiéru propojovat. V tom případě je použití čirého skla výhodné, protože prostory budou opticky bez přepážky a přesto oddělené a světlé. Používání barevného skla ve větším prostoru se řídí jasnými pravidly o požadovaném dosažení efektu.
Foto: GLASS BLOCK, skleněné dveře
Foto: GLASS BLOCK, skleněné dveře
Foto: GLASS BLOCK, kování posuvných skleněných dveří
Foto: GLASS BLOCK, kování posuvných skleněných dveří
Barevné sklo dokáže interiér doladit přesně podle individuálních představ. Pokud mají skleněné dveře zaručit určité soukromí v obou propojených částech interiéru, je vhodné sklo ornamentální či s potiskem. Stejnou funkci, tedy soukromí mezi dvěma interiéry, které jsou oddělené celoskleněnými dveřmi, pak plní i použití skla mateného. Metoda imitace pískování skla zajistí jeho dostatečnou neprůhlednost.

Skleněná plocha je v tomto případě opatřena nástřikem 60% barvy, který tak budí dojem pískovaného povrchu. Barva prochází po nastříkání tepelným technologickým procesem uvnitř pece a tak získá téměř nezničitelné vlastnosti. Nejvýznamnější výhodou je pak snadná údržba takového povrchu. Na rozdíl od pískovaných ploch a povrchů se totiž velmi snadno udržuje, protože je hladká a bez nerovností.

Kování

Kování pro celoskleněné dveře je výrazným a elegantním prvkem. Kování proto musí být nejen dokonale funkční, ale i esteticky provedené. Většina uživatelů očekává nadčasový design při zachování funkčnosti a záruce bezpečnosti. Základním předpokladem je dlouhodobé užívání nového kování s odolností při velké zátěži.

Různá kování moderních tvarů a v různých barevných provedení, včetně povrchových úprav nabízí značka CASMA. V nabídce najdete panty, kování a kliky a také podjezdy v několika povrchových úpravách jako například nerez, hliník SNi a dalších. Je to právě kování, které dokáže povýšit vaše celoskleněné dveře na nepřehlédnutelný a elegantní prvek interiéru. Kvalitní kování je dováženo přímo od italského výrobce Casma.
Foto: GLASS BLOCK, ukázka ornamentálního skla
Foto: GLASS BLOCK, ukázka ornamentálního skla
Foto: GLASS BLOCK, kování křídlových skleněných dveří
Foto: GLASS BLOCK, kování křídlových skleněných dveří
Zárubně

Pokud jste si už vybrali celoskleněné dveře, ideálně se k nim hodí dřevěné, ale i hliníkové rámové zárubně, které se vyrábějí na zakázku. Pokud se rozhodnete pro zárubně dřevěné, můžete je pořídit na zakázku i normované. Samotné provedení zárubní je však třeba posoudit s ohledem na celkové vyznění interiéru.

Bezpečnost

Často diskutovaným bodem při volbě skleněných dveří je bezpečnost. Celoskleněné dveře jsou vyráběny ze skel renomovaných výrobců, opracování a kalení je prováděno dle přísných norem kvality ISO 9001, což je záruka dodržení všech výrobcem slíbených vlastností. Pro výrobu celoskleněných dveří je používané speciální tvrzené sklo o síle 8 až 10 mm, které poskytuje mimořádně vysokou odolnost vůči nárazům. Pokud by několikanásobným překonáním tvrdosti skla přece jen došlo k rozbití dveří, rozpadnou se do malých neostrých úlomků.

Použití

Celoskleněné dveře se díky svým výborným vlastnostem (průhlednost, prostupnost světla i moderní design) hodí téměř do všech interiérů. Zvlášť vhodné jsou do kancelářských prostor, moderně vybavených soukromých interiérů i domácností. Ozvláštní a učiní elegantními i hotelové haly, obchodní centra a showroomy.
Foto: GLASS BLOCK, kování skleněných dveří
Foto: GLASS BLOCK, kování skleněných dveří
GLASS BLOCKS s.r.o.

GLASS BLOCKS s.r.o.

Praha, Žižkov, Pod Krejcárkem 975/2, 13000
Tel: 266 611 278
Web: http://www.glassblocks.cz
E-mail: info@glassblocks.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

GLASS BLOCKS s.r.o.

Praha, Žižkov, Pod Krejcárkem 975/2, 13000
Tel: 266 611 278
Mobil: 603 801 937
Web: http://www.glassblocks.cz
E-mail: info@glassblocks.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Objevte nový rozměr dveří a zárubníObjevte nový rozměr dveří a zárubní

  Patříte mezi náročné? S DORSIS získají vaše dveře a zárubně nový rozměr. Tato ryze česká firma nabízí ucelené dveřní systémy určené do moderních interiérů.

 • Proč pořídit s novými dveřmi i nové zárubněProč pořídit s novými dveřmi i nové zárubně

  V bytech na nás po výměně dveří často civí původní kovové zárubně, a že nejsou s novými dveřmi vůbec sladěné, je nasnadě. Jaká se nabízí řešení a proč vyměnit právě i zárubně?

 • 13 rad, jak si vybrat dveře13 rad, jak si vybrat dveře

  Na dveře se díváme každý den, zásadně ovlivňují vzhled interiéru, ale i obytný komfort. Provedeme vás ve třinácti postupných krocích právě výběrem nových dveří, konkrétně dveří značky SAPELI.

Diskuze na téma "Celoskleněné dveře pro každý inteiér"

Buďte první a napište komentář k  "Celoskleněné dveře pro každý inteiér"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE