Solitérní vana a výhled na město (Foto: Shutterstock) Zobrazit fotky zobrazit 6 fotek

Luxusní nemusí vůbec znamenat drahé, zlaté, třpytivé nebo nedosažitelné. Každý vnímá luxus jinak. Koupelny už dávno nemusí být jen místem očisty těla, ale také duše. Postupně se z koupelen stává místo pro relaxaci a odpočinek.

Přesto mají luxusní koupelny několik společných znaků. Luxusem je rozhodně prostor. Není nutné mít v koupelně taneční parket, ale dostatek prostoru dává místnosti vzdušnost. Stejně jako dostatek světla, koupelna s výhledem do lesa nebo rovnou na svítící město je tím pravým, i když jistě ubírá na pocitu soukromí. 

Ale ani menší prostor nebo méně přirozeného světla nemusí znamenat, že vaše koupelna nemůže vypadat dobře. V jednoduchosti je totiž krása. Čím méně všelijakých mycích prostředků dáte na odiv, tím lípe. Koupelnu pak vylaďte, jako by to byl váš obývací pokoj a úspěch je zaručen. Hezké obklady, designové umyvadlo nebo vana, stačí jeden zajímavý kousek. 

Kdo má radši sprchu než koupel, nepotřebuje velkou vanu, ale pěkný sprchový kout. I zde platí pravidlo minimalismu. Hladké (a samozřejmě řádně vyleštěné) sklo sprchového koutu dá interiéru punc luxusu. Čistota koupelny je samozřejmost, lesknoucí se podlaha a obklady odráží spoustu světla a prostor tak vypadá rozzářeně.

Vířivka nebo sauna v koupelně, to už je opravdové wellness. Když k tomu přidáte ještě pěkný výhled z okna, nenajdete lepší relaxaci po dlouhém dni.

Zdroj: ČESKÉSTAVBY.cz, shutterstock.com