Inspirujte se: Moderní svítidla na milánském veletrhu Euroluce Zobrazit fotky zobrazit 15 fotek Interiérová i exteriérová svítidla z rukou těch nejlepších designérů se pravidelně představují v italském Miláně. Co bylo k vidění letos? Inspirujte se fotografiemi toho nejpovedenějšího.

Mezinárodní výstava osvětlení Euroluce se pořádá v Miláně každé dva roky. Patří do proslulé rodiny milánských nábytkářských veletrhů, jejíž součástí je už od roku 1976.

Veletrh představuje nejinovativnější řešení v oblasti světla a osvětlení pro interiéry a exteriéry. Důraz se tu klade nejen na inovace, ale také na design a provedení. Laicky řečeno, hledá se tu krása světla.

Návštěvníci zde uvidí jak domácí svítidla nebo dekorativní světelné prvky, tak řešení pro venkovní osvětlení domů a ulic. Vystavují zde také výrobci průmyslového osvětlení nebo solárních technologií.

Návštěvníci zde uvidí jak domácí svítidla nebo dekorativní světelné prvky, tak řešení pro venkovní osvětlení domů a ulic. Vystavují zde také výrobci průmyslového osvětlení nebo solárních technologií.

Velkým tématem je úspora energií, které se v oblasti osvětlení daří stále více. Využití inovativních technologií umožňuje nejen úspory, ale také tvorbu zcela nových tvarů a designů, které již nejsou tolik závislé na tvaru a velikosti světelného zdroje. 

Díky tomu mohou z technologického pokroku vzniknout nové, krásné věci.

Další oblastí, kde dochází k největším inovacím, je automatizace, technologie chytré domácnosti nebo internet of things

Ale pro návštěvníka, který se zde chce inspirovat pro vybavení vlastního bydlení, je nejdůležitější skutečnost, že zde najde nepřeberné množství nápadů vtělených do všemožných tvarů, barev a materiálů. 

To, že se jedná o veletrh představující ty nejnovější trendy a technologie v osvětlení, neznamená, že zde nenarazíte na věky prověřené tvary. Retro je stále v kurzu. 

Pokud budete chtít na Euroluce vyrazit, rezervujte si termín cesty do Milána na duben 2021, výstava se totiž opakuje ve dvouletých cyklech…

Fotografie: Courtesy Salone del Mobile.Milano, Diego Ravier.