Nábytek z dřevěných bedýnek pěkně ladí do moderního interiéru (Foto: Shutterstock). Zobrazit fotky zobrazit 10 fotek

Dřevěné bedýnku sloužící původně na skladování nebo převážení ovoce, zeleniny najdou uplatnění i v interiéru. Možností využití je mnoho a výsledek perfektní. Stačí trochu šikovnosti a vytvoříte si originální nábytek.

Nábytek z bedýnek je stejně oblíbený jako ten z dřevěných palet. Materiál je snadno k sehnání a nestojí moc peněz. Navíc se jedná o dřevo, které se dá použít v podstatě do jakékoliv místnosti. Sehnat se dají bedýnky nejrůznějších rozměrů, tvarů a také barev.

Můžete si z nich postavit třeba regál do spižírny, kam budete ukládat potraviny. Ke skladování také původně slouží. Ukládat do nich ale můžete cokoliv, např. šanony na dokumenty v pracovně, oblečení nebo boty. 

V ložnici vám poslouží místo nočního stolku, nebo třeba jako komoda na prádlo. Pořídit se dají otevřené, s dvířky nebo víkem. Uvažujte proto, co do nich budete ukládat. Nechávat vše na očích v otevřených policích, nevypadá zrovna pěkně.

Bedýnky vypadají dobře jako knihovny, stačí jich poskládat pár na sebe. Vždy myslete na bezpečnost a pevně je k sobě upevněte, popřípadě ještě i ke zdi, aby vám nepopadaly jako domeček z karet, když se do nich strčí. Přivrtat se dají i rovnou na zeď jako police ať už na knihy, dekorace nebo květiny.

Kutilové se mohou vyřádit ještě více. Originálně působí konferenční stolky poskládané z několika bedýnek. Také se dají použít i místo lustru. Kreativitě se meze nekladou. Velmi pěkně vypadají jako nábytek do dětského pokojíčků, kde je můžete nechat přírodní nebo nabarvit.

Bedýnky se dají sehnat v hobby marketech, v obchodech, na internetu, nebo u vašich farmářů. A udělají hodně parády za pár korun.

Zdroj: ČESKÉSTAVBY.cz, shutterstock.com