Čím více dětských atrakcí v zahradě, tím lépe (Foto: Shutterstock) Zobrazit fotky zobrazit 9 fotek

Připravujete zahradu na letní sezónu? Určitě byste neměli zapomenout na své ratolesti. Pokud zahradu máte, tak máte z půlky vyhráno. A pokud je dostatečně velká, abyste tam vytvořili koutek na hraní pro své děti, tak máte absolutně vyhráno.

Zahrada je ideální místo pro vybytí přebytečně energie vašich ratolestí. Můžete je tam vypustit, zatímco vaříte oběd a nemusíte se bát, projíždějících aut nebo jiných nástrah. Přesto je třeba při plánování dětského světa myslet hlavně na bezpečí. Podloží můžete vysypat pískem, kůrou nebo se dají zakoupit speciální gumové povrchy, navržené přímo pro dětská hřiště

Pokud jim tam navíc postavíte malé království, kde budou mít houpačky, klouzačky a různé jiné atrakce, neuslyšíte o nic celého hodiny. Potom si můžete v klidu vyplít záhonek nebo vypít kafe na terase. 

Podobné konstrukce si buď můžete zakoupit hotové a postavit je jako skládačku, nebo si je nechat udělat na míru. Pokud zvolíte odolnější materiály, jistě vám vydrží i několik let. Vyrobit si je můžete i sami, využít se k tomu dají například staré palety. Stačí trochu fantazie a šikovné ruce. Takové přírodní hřiště krásně zapadne do vaší zahrady. 

Děti potřebují také prostor, kde by se mohly schovat, nejen před sluncem, ale taky před okolním světem. Rády si staví bunkry doma pod stolem? Pak jim určitě pořiďte na zahradu domeček. Nejen, že si v něm budou rády hrát, ale navíc budete mít místo, kam můžete schovat všechny hračky.

Domeček na stromě už je spíše pro větší děti, ale je to to pravé království pro kluky i holky, kam si budou rádi brát své kamarády a zažívat dobrodružství. Zde je opravdu potřeba dbát na bezpečí, rozmyslete také, jak vysoko domeček usadit.

Pískoviště je základ každého hřiště, hrají si na něm malí i velcí. Navíc pomáhá rozvíjet jejich kreativitu stavěním nejrůznějších hradů a tunelů. Děti si také velmi rádi hrají s vodou. Pokud jim k tomu vymyslíte prostor, o zábavu je zaručeně postaráno. Navíc se v parném létě krásně zchladí. 

 

Zdroj: ČESKÉSTAVBY.cz, shutterstock.com