Sdílet
 

Jak proběhla rekonstrukce bytového domu Gagarinova

Datum vydání: 08.01.2014 | autor:

Téměř v každém projektu se někdy objeví nějaká část konstrukce, která je vystavena nadměrným povětrnostním vlivům či zvýšené vzdušné vlhkosti. Jedná se zejména o části venkovních podhledů.

Demontovaná část podhledu Demontovaná část podhledu
Demontovaná část podhledu
V některých částech začnou podhledy degradovat. Vznikají zde většinou praskliny, prokreslí se spáry, začne se odlupovat barva nebo dojde dokonce k bobtnání či destrukci desek a podhledy se pak stávají nebezpečnými svému okolí. Takováto situace vznikla na nedávné rekonstrukci v ulici Gagarinova v Hradci Králové. Na těchto třech čtyřpatrových domech se postavila v minulých letech střešní nástavba. 

Pod novou střechou se provedly podhledy kolem celé střechy. Tyto podhledy však podlehly zvýšenému výskytu vlhkosti a objevily se zde výše uvedené vady. Některé části podhledů dokonce začaly padat na přilehlé komunikace. 

Společenství vlastníků se rozhodlo podhledy odstranit a nechat tyto části stavby vybudovat nově. Připravilo tedy výběrové řízení a úkolu se zhostila firma Unigips pod vedením pana Josefa Kuliče. 

Jako alternativu za sádrovláknité desky firma společně s projektantem zvolila systém Aquapanel Outdoor pro venkovní použití.

Jedná se o cementové desky bez organické příměsi, které nepodléhají vlhkosti a lze na ně aplikovat přímo souvrství omítek. Dilatační úsek u tohoto systému je až 15 mb. V současné době probíhá rekonstrukce již druhého celkem ze tří objektů. Rekonstrukce venkovních podhledů probíhá hladce. Celkem bylo na stavbu dodáno 900 m2 desek Aquapanel Outdoor. 

Autor:
Jiří Gina
Nově opravené podhledy s cementovou deskou Aquapanel Outdoor Nově opravené podhledy s cementovou deskou Aquapanel Outdoor
Nově opravené podhledy s cementovou deskou Aquapanel Outdoor
KNAUF Praha, spol. s r.o.

KNAUF Praha, spol. s r.o.

Praha, Kbely, Mladoboleslavská 949, 19700
Tel: 272 110 111
Web: http://www.knauf.cz
E-mail: info@knauf.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

KNAUF Praha, spol. s r.o.

Praha, Kbely, Mladoboleslavská 949, 19700
Tel: 272 110 111
Tel: 272 110 118
Tel: 844 600 600
Web: http://www.knauf.cz
E-mail: info@knauf.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Jak proběhla rekonstrukce bytového domu Gagarinova"

Buďte první a napište komentář k  "Jak proběhla rekonstrukce bytového domu Gagarinova"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE