Sdílet
 

Jak vybrat interiérové dveře

Datum vydání: 17.08.2012 | autor:

Od nových interiérových dveří očekáváme, že budou praktické, kvalitní, dlouho vydrží a designově budou ladit s interiérem našeho bytu. Rozhodně se proto vyplatí jejich výběr nepodcenit.

Plné křídlové dveře, fólie javor, kování M&T Garanti rozetové Plné křídlové dveře, fólie javor, kování M&T Garanti rozetové
Plné křídlové dveře, fólie javor, kování M&T Garanti rozetové
Dveře Vertika a Vertika plus patří k nejoblíbenějším Dveře Vertika a Vertika plus patří k nejoblíbenějším
Dveře Vertika a Vertika plus patří k nejoblíbenějším

Výběr materiálu dveří

Nejlevnější variantou jsou plastové dveře, jejichž povrch je upraven folií v různých barvách a dekorech. Cena se pohybuje od jednoho tisíce korun. Příliš často se však tento typ dveří v interiérech nepoužívá. Častěji se setkáme s plastovými dveřmi balkónovými a vchodovými jako doplňkem plastových oken, který tak uchová ráz výplní stavebních otvorů.

Dveře s povrchovou lakovanou přírodní dýhou se vyznačují dlouhou životností a vyberete si z množství profilů, typů a dřevin. Stojí od dvou tisíc korun.

Nejhezčí a nejkvalitnější jsou dveře z přírodního masivu. Vyráběny jsou nejčastěji ze smrku nebo borovice. Výhodou je, že při jejich opotřebení stačí dveře obrousit a znovu povrchově upravit. Nevýhodou je však vyšší cena, která se pohybuje od deseti tisíc korun výš.

Otevírací nebo posuvné dveře?

Otevírací dveře:

Nejrozšířenější jsou pravé nebo levé otevírací dveře. jejich typické šířky jsou od 60 do 90 cm, výška 197 cm. Vyrábějí se plné nebo prosklené, ale i celoskleněné. Levnější dveře jsou vyrobeny ze ztuženého papíru a jejich povrch je tvořen lisovanými deskami s povrchovou úpravou. Výdrž materiálu není příliš vysoká, stačí silnější rána do dveří a můžete je prorazit. Pokud si připlatíte a pořídíte si dveře s DTD deskou, bude jejich výplň z dřevotřísky. Nejkvalitnější a nejpevnější jsou dveře z masivu.
Posuvné dveře do stavebního pouzdra, lamino ořech, atypické prosklení Posuvné dveře do stavebního pouzdra, lamino ořech, atypické prosklení
Posuvné dveře do stavebního pouzdra, lamino ořech, atypické prosklení

Posuvné dveře:

Posuvné dveře jsou stále modernější a oblíbenější nejen díky ušetřenému místu, ale i pro jejich elegantní vzhled. Mohou se otevírat do stěny, nebo se po stěně posouvat. Při otevírání do stěny je třeba do stěny vestavět stavební pouzdro. Při posouvání po stěně se ke stěně pouze ukotví vodící liště, která může být kryta pouzdrem ze sádrokartonu širokým asi 15 cm.

Kde si dveře koupit?

Interiérové dveře si můžete objednat přes internet, ale může se stát, že dekor bude vypadat jinak, dveře nebudou pasovat, nebo budou nekvalitně opracovány. Rozhodně se vyplatí vidět dveře naživo, zkontrolovat kvalitu a porovnat zvolený dekor například se vzorkem podlahy. Objednáte-li si dveře ze zahraničí a jejich cena je nižší nebo stejná, jako cena dveří z ČR, je pravděpodobné, že nebudou příliš kvalitní a také případná reklamace je v tomto případě mnohem složitější.

Zdroj: www.zlinspol.cz
Vzorková prodejna dveří Vzorková prodejna dveří
Vzorková prodejna dveří
Obložková zárubeň a oblíbené kování - detail Obložková zárubeň a oblíbené kování - detail
Obložková zárubeň a oblíbené kování - detail
Prosklené křídlové dveře Dominant, lamino javor Prosklené křídlové dveře Dominant, lamino javor
Prosklené křídlové dveře Dominant, lamino javor
ZLÍNSPOL, spol. s r.o.

ZLÍNSPOL, spol. s r.o.

Zlín, Zlín, Náměstí T.G. Masaryka 1335, 76001 přízemí hotelu Garni
Tel: 577 018 873
Web: http://www.zlinspol.cz
E-mail: info@zlinspol.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

ZLÍNSPOL, spol. s r.o.

Zlín, Zlín, Náměstí T.G. Masaryka 1335, 76001 přízemí hotelu Garni
Tel: 577 018 873
Mobil: 605 265 109
Web: http://www.zlinspol.cz
E-mail: info@zlinspol.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Objevte nový rozměr dveří a zárubníObjevte nový rozměr dveří a zárubní

  Patříte mezi náročné? S DORSIS získají vaše dveře a zárubně nový rozměr. Tato ryze česká firma nabízí ucelené dveřní systémy určené do moderních interiérů.

 • Proč pořídit s novými dveřmi i nové zárubněProč pořídit s novými dveřmi i nové zárubně

  V bytech na nás po výměně dveří často civí původní kovové zárubně, a že nejsou s novými dveřmi vůbec sladěné, je nasnadě. Jaká se nabízí řešení a proč vyměnit právě i zárubně?

 • 13 rad, jak si vybrat dveře13 rad, jak si vybrat dveře

  Na dveře se díváme každý den, zásadně ovlivňují vzhled interiéru, ale i obytný komfort. Provedeme vás ve třinácti postupných krocích právě výběrem nových dveří, konkrétně dveří značky SAPELI.

Diskuze na téma "Jak vybrat interiérové dveře"

Buďte první a napište komentář k  "Jak vybrat interiérové dveře"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE