Kámen je vždy nadčasová investice Zobrazit fotky zobrazit 13 fotek

Přírodní kámen je pro své přirozené vlastnosti a originální krásu řešením všude, kde je kladen důraz na individuální a atraktivní řešení interiéru i exteriéru. Přeneste si část této neživé přírody do svého domu a dodejte svému obydlí exkluzivní a jedinečný vzhled.

Vlastnosti přírodního kamene

Přírodní kámen vyniká pevností a stálými mechanickými vlastnostmi. Nemění barvy, díky nízké otěruvzdornosti je zachován dlouhodobě atraktivní vzhled kamene a pro svou malou nasákavost odolává i působení vody v kombinaci s mrazem, respektive prudkým střídáním teplot. Navíc je vzhledově originálním a vkusným doplňkem našich domů i zahrad.

Možnosti použit přírodního kamene

Oblast využití přírodního kamene je široká. Používá se ve stavebnictví, v zahradní architektuře i v interiérech domácností. Ve formě deskovin se přírodní kámen používá na výrobu obkladů, koupelnového nábytku, kuchyňských pracovních desek, parapetů, dlažeb, dlaždic, nebo se využívají jednotlivé kameny v přírodní formě, čili bez povrchové úpravy.

Interiéry

Z přírodního kamene se vyrábí pracovní, umyvadlové desky, obložení van, solitérní vany z jednoho kusu kamene, kamenná dlažba, kamenné parapety a desky stolů, nábytek, obklady leštěných i klasických krbů, soklů a schodišťových stupňů, pracovní desky kuchyňských linek. V interiéru je oblíbená především tvrdá žula a tradiční mramor.

Exteriéry

Kámen v exteriéru se používá na obklady fasád, komunikace, chodníky, dlažby, terasy, plochy pro posezení, jako grilovací kameny, na kašny, sochy, dekorace a fontány. Zahradě dodá zajímavý vzhled kamenný plot, který má současně i protihlukovou funkci. Do zahrady je nejvhodnější křemen, pískovec a břidlice. Oblíbené jsou velké bloky, ale také dekorační drtě.

Každý druh kamene je vhodný na něco jiného, rozhodující jsou jeho fyzikální vlastnosti. Nejčastěji se používá mramor, žula, pískovec, břidlice, opuka, rula, porphyr, quarzit a v některých případech i polodrahokamy.

Žula

Žula (granit) je hlubinná vyvřelá hornina, která pro svou tvrdost a chemickou rezistenci nachází uplatnění jako stavební kámen. Využívá se v interiérech i exteriérech. Používá se pro dlažby, obklady, parapety, schodiště, kuchyňské pracovní desky, obklady krbů, zavěšené odvětrané fasády a pomníky.

Mramor

Mramor vzniká přeměnou vápenců. Vápenec vzniklý usazováním jednotlivých vrstev má bohatou kresbu a lze ho použít i jako originální obraz na zeď. Mramor je oblíbený stavební a dekorační materiál, je dobře opracovatelný a působí exkluzivním dojmem. U nás se využívá především v interiérech bytů, domů, nebo například hotelů a bank (obklady, dlažby, koupelnové desky, …).

Zdroj: www.viva-kamenictvi.com