Sdílet
 

Kolik vzduchu je ráno ve vaší ložnici?

Datum vydání: 19.04.2012 | autor:

Zima skončila. Jarní vůně a květy nás lákají do přírody. Stavební práce se rozběhnou na plný výkon. Do všeho toho ruchu však přichází jarní únava a po dlouhém zimním období, kdy do tmy se vstávat nechce, člověk opět přemýšlí, jak vylepšit své zdraví.

Flexi potrubí ve zbytkové šikmině půdního prostoru, v budoucnu je pak možné potrubí revidovat Flexi potrubí ve zbytkové šikmině půdního prostoru, v budoucnu je pak možné potrubí revidovat
Flexi potrubí ve zbytkové šikmině půdního prostoru, v budoucnu je pak možné potrubí revidovat
Stavebnictví a zdraví spolu úzce souvisí. Znáte ten pocit, kdy člověk ráno vstává jak přeražený? Pokud není důvodem ponocování, oslava nebo nové miminko, pak je třeba zjistit příčinu.

A tady se znovu dostáváme k stavebnictví. Tak jako patří k hrnku podšálek, patří do moderního domu větrání. Je třeba se podívat, co je cílem takové výstavby. Relativně levná energie v podobě spalování nafty a uhlí již definitivně končí. Větrání okny je zcela zjevně způsob, jak plýtvat penězi.
Helix Vent-box Helix Vent-box
Helix Vent-box
Rekuperační jednotka v technické místnosti Rekuperační jednotka v technické místnosti
Rekuperační jednotka v technické místnosti
Ventily rozvádějící vzduch z rekuperačního systému po domě obvykle vzhledově nenarušují interiér Ventily rozvádějící vzduch z rekuperačního systému po domě obvykle vzhledově nenarušují interiér
Ventily rozvádějící vzduch z rekuperačního systému po domě obvykle vzhledově nenarušují interiér
Řízení rekuperační jednotky Řízení rekuperační jednotky
Řízení rekuperační jednotky

Kam tedy pro čerstvý vzduch?

Je několik způsobů, jak větrat, v podstatě se zpětným ziskem tepla a bez něj. Všechny ventilátorky na WC, mikroventilace v oknech, nejsou ničím jiným než vyháněním tepla ven a to bez dostatečného přívodu čerstvého vzduchu dovnitř.

Výhod, které strojní větrání přináší, je mnoho a nedají se vždy uchopit jen penězi. Jakou cenu má Vaše zdraví, kolik peněz stojí dobrý spánek?

Když přijdete do prostor, kde je vydýchaný vzduch, poznáte to? Ano! Máme totiž schopnost vyhodnotit množství CO2 - oxidu uhličitého, který je jedovatý - a následně vyvolat akci - a to je větrání. Bohužel to funguje pouze na nově příchozí. Pokud spíte, nebo se dlouho pohybujete v dané místnosti, zvyšující se otravný plyn neregistrujete a tělo se dusí, bolí vás hlava, jste podráždění, nesoustředění.

Plánujete-li zlepšit své zdraví, podívejte se, jak větráte. Nyní na jaře si můžete pohodlně připravit lepší zimní spánek a menší fakturaci za teplo. Odpovězte na otázku a získejte 5% slevu na materiál k větrání s rekuperací tepla ještě dnes: Kolik je normová hodnota CO2 v obytných prostorech?

Zdroj: www.thermwet.cz
ThermWet s.r.o.

ThermWet s.r.o.

Praha, Uhříněves, Vlárská 1454/1, 10400 na konci řadovek vpravo
Web: http://www.thermwet.cz
E-mail: info@thermwet.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

ThermWet s.r.o.

Praha, Uhříněves, Vlárská 1454/1, 10400 na konci řadovek vpravo
Mobil: 775 973 717
Web: http://www.thermwet.cz
E-mail: info@thermwet.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Kolik vzduchu je ráno ve vaší ložnici?"

Buďte první a napište komentář k  "Kolik vzduchu je ráno ve vaší ložnici?"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE