Sdílet
 

Kupte si a pomalujte vlastní cihličku

Datum vydání: 09.05.2011 | autor:

Hlavním partnerem akce je opět Wienerberger cihlářský průmysl. Benefiční  cihly lze letos koupit na stáncích i virtuálně na internetu. Díky propojení s řadou aktivit a osobností je Akce cihla hodnotnou společenskou událostí.

Roman Busta z Wienerbergeru se na Akci cihla sešel s Ivanou Chýlkovou, Simonou Stašovou a Jaroslavem Svěceným i v předchozích letech. Oproti minulým ročníkům se letos cena cihly kvůli dlouhodobému zvyšování nákladů zvýšila ze 100 na 150,- Kč. Roman Busta z Wienerbergeru se na Akci cihla sešel s Ivanou Chýlkovou, Simonou Stašovou a Jaroslavem Svěceným i v předchozích letech. Oproti minulým ročníkům se letos cena cihly kvůli dlouhodobému zvyšování nákladů zvýšila ze 100 na 150,- Kč.
Roman Busta z Wienerbergeru se na Akci cihla sešel s Ivanou Chýlkovou, Simonou Stašovou a Jaroslavem Svěceným i v předchozích letech. Oproti minulým ročníkům se letos cena cihly kvůli dlouhodobému zvyšování nákladů zvýšila ze 100 na 150,- Kč.
Až do 19. srpna si letos Pražané budou moci koupit a pomalovat benefiční cihličky. Známé stánky Akce cihla se přitom v ulicích hlavního města objeví už právě dnes - 9. května. Výtěžek z prodeje bude použit na výstavbu nové chráněné dílny v Davli, kde se pracovně uplatní handicapovaní lidé při výrobě oblíbených nakládaných sýrů a utopenců s názvem „Dobroty s příběhem.“ V dalších městech, kde bude akce probíhat, půjde výtěžek z prodeje cihliček na podporu místních projektů. Letos si přitom mohou koupit dobročinné cihličky lidé ze všech míst ČR. Svoji činnost totiž zahájily webové stránky www.akcecihla.cz, na nichž si lze virtuálně pořídit nejen klasickou cihlu, ale i megacihlu. Zde prodej poběží nepřetržitě v průběhu celého roku.

„Přispívat na podobné projekty je důležité právě teď, pro mnohé v náročné době,“ vysvětluje ing. Roman Busta, ředitel prodeje a marketingu společnosti Wienerberger, která je už po několik let hlavním partnerem akce. „Mám radost z toho, když vidím, jak projekty, na jejichž vzniku jsme se podíleli finanční pomocí v předešlých letech, fungují. Pojem společenská zodpovědnost tím pro naši firmu dostává velmi konkrétní podobu a těší nás, že pomáháme dobré věci.“
Foto: Wienerberger Foto: Wienerberger
Foto: Wienerberger
Otvírání jednotlivých stánků bude zároveň i nápaditým happeningem. „První den prodeje bude u každého stánku v Praze postaven rozměrný umělecký objekt nebo monstrózní umělecká stavba, kterou nebudou moci kolemjdoucí přehlédnout,“ přibližuje letošní koncepci projektu Tomáš Masopust, ředitel občanského sdružení Portus Praha, které Akci cihla organizuje. Pražané se mohou těšit i na řadu kulturních, společenských, uměleckých a sportovních projektů, které budou akci již tradičně doprovázet. Na stáncích se také objeví patroni akce z uměleckého světa: houslista Jaroslav Svěcený a herečky Simona Stašová a Ivana Chýlková, kteří přicházejí podpořit tento projekt již pravidelně. Termíny konání jednotlivých akcí jsou k dispozici na webových stránkách www.akcecihla.cz.

Benefiční cihličky si lidé v ulicích Prahy mohou letos koupit za 150,- Kč, na internetu lze jejich virtuální podobu pořídit za 100,- Kč. Kdo by chtěl akci podpořit finančním obnosem 1.000,-, 5.000,-, 10.000,- Kč či více, může si na internetu zakoupit firemní cihlu nebo dokonce dobročinnou „megacihlu." Akce na stáncích trvá do 19. srpna 2011, na internetu lze pomáhat nepřetržitě.

Více informací najdete na www.akcecihla.czwww.porotherm.cz
Foto: Wienerberger Foto: Wienerberger
Foto: Wienerberger
Foto: Wienerberger Foto: Wienerberger
Foto: Wienerberger
Foto: Wienerberger Foto: Wienerberger
Foto: Wienerberger
Wienerberger Cihlařský průmysl a.s.

Wienerberger Cihlařský průmysl a.s.

České Budějovice, Plachého 388/28, 37006
Tel: 383 826 111
Web: http://www.wienerberger.cz
E-mail: info@wienerberger.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Wienerberger Cihlařský průmysl a.s.

České Budějovice, Plachého 388/28, 37006
Tel: 383 826 111
Web: http://www.wienerberger.cz
E-mail: info@wienerberger.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Kupte si a pomalujte vlastní cihličku"

Buďte první a napište komentář k  "Kupte si a pomalujte vlastní cihličku"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE