Sdílet
 

Markýzy stíní velmi účinně, ale pozor na silný vítr

Datum vydání: 28.06.2013 | autor:

Markýzy jsou ideálním stínícím prostředkem, který nás ochrání před působením slunečního záření na terase, balkónu, či v zahradě, ovšem ochrání třeba i střešní okna či zimní zahradu. Tato venkovní stínidla se stávají stále oblíbenějšími a zájem o ně neustále roste.

Výsuvná markýza Azur Výsuvná markýza Azur
Výsuvná markýza Azur
Nabízené jsou markýzy standardní, polokazetové, kazetové, na zimní zahrady a svislé látkové clony.

Standardní výsuvné markýzy

Mezi standardní markýzy řadíme takzvané markýzy výsuvné s překříženými rameny nebo bez nich. Již podle názvu se dá odhadnout, že se tyto markýzy vysouvají. Jde se o nejběžnější a finančně nejdostupnější typ markýz, ovšem při zavřeném stavu není jejich látka chráněna. Nabízeno je více druhů výsuvných markýz, z nichž je každá trochu jiná. Nabízené jsou výsuvné markýzy pro instalaci na balkónu, v zahradě, markýzy s volánem, markýzy se zkříženými rameny, markýzy pro menší i velké terasy.
Polokazetová markýza Palladio Polokazetová markýza Palladio
Polokazetová markýza Palladio

Polokazetové markýzy

Charakteristickým znakem polokazetových markýz jsou jejich odkrytá ramena. Ovšem horní část markýz je včetně látky zakrytá elegantní stříškou, která plynule navazuje na zasunutý přední profil. Oproti kazetovým markýzám jsou ty polokazetové levnější, ovšem lze u nich též využít systém překřížených ramen. Díky překřížení ramen lze vyrobit, která bude mít větší výsun než šířku. M"žeme si také vybrat způsob ovládání - klikou nebo motorovým pohonem.

Nabízena je například polokazetová markýza, která nepotřebuje žádné další clonění (stříšku apod.), nebo markýza se speciální konstrukcí, která umožňuje zvedání ramen nahoru.
Kazetová markýza Tendabox Kazetová markýza Tendabox
Kazetová markýza Tendabox

Kazetové markýzy

Kazetové markýzy výrobci označují jako "nekompromisní luxusní řešení ochrany před deštěm a špínou." Podstata tohoto typu markýzy spočívá v naprostém ukrytí do kazety při zasunutí, a to i s rameny. Kazeta se zcela uzavře a tak dochází k úplné ochraně markýzy před nepříznivými přírodními vlivy. Stejně jako u předchozího typu si zákazník může vybrat způsob ovládání klikou či motorovým pohonem. V případě motorového pohonu výrobci doporučují doplnění o čidlo větru ve spojení s dálkovým ovládáním, případně i o čidlo dešťové. Nabízeno je více typů kazetových markýz.
Stínění zimních zahrad Arkada Stínění zimních zahrad Arkada
Stínění zimních zahrad Arkada

Stínění zimních zahrad

Markýzy zimních zahrad se jako stínící prvek dnes již považují za standart každé zimní zahrady. Tento typ markýz slouží k zastínění vodorovného, svislého či zkoseného okna, čemuž odpovídá i konstrukce. Markýzy pro zimní zahrady lze díky plynovým vzpěrám v bočním vedení montovat prakticky ve všech polohách, od svislé až po vodorovnou. Elektronicky řízený motor navíjí látku do hliníkového boxu a zajišťuje také optimální vypnutí látky, uzavření v boxu a komunikaci s jinými senzorickými zařízeními - čidly slunce, větru, deště a teploty. Některé typy markýzy pro zimní zahrady dovedou zakrýt i velké plochy, jiné nabízí možnost většího výsunu látky, proto není třeba pořizovat samostatnou clonu, která zastíní sluneční záření z boku.
Stínění zimních zahrad Airomatic Stínění zimních zahrad Airomatic
Stínění zimních zahrad Airomatic
Stínění zimních zahrad Targa Stínění zimních zahrad Targa
Stínění zimních zahrad Targa
Svislá látková clona Sun Stop Svislá látková clona Sun Stop
Svislá látková clona Sun Stop

Svislé látkové clony

Technologicky se jedná o jednoduché svislé nebo výklopné látkové rolety s návinem do schránky. Tento typ markýz slouží k stínění velkých exteriérových ploch. Díky možnosti návinu do schránky mají téměř nesmrtelnou životnost tkaniny, a proto patří mezi velice oblíbené. Jejich speciální tkanina zachytí sluneční záření dříve, než pronikne přes skleněnou plochu do interiéru, ovšem jiný typ těchto markýz můžeme upevnit na stěnu nebo do stropu. Nabízen je i svislý typ látkové clony se stabilním postranním vedením a s možností montáže na okno, fasádu, nebo přímo do ostění pomocí připevňovacích úhelníků.

Nezapomeňte, že každou markýzu, i tu se seberobustnější konstrukcí, je v případě větru nutné vždy zatáhnout. Ale motorový pohon s automatikou a čidlem větru obstará tuto nutnost za nás.
Svislá látková clona Universal Svislá látková clona Universal
Svislá látková clona Universal
Svislá látková clona Vertikal Svislá látková clona Vertikal
Svislá látková clona Vertikal
Sluneční plachta Sluneční plachta
Sluneční plachta

Doplňky k markýzám

  • K markýzám je možné dokoupit doplňky, díky kterým můžeme plynule nastavovat sklon, dálkově markýzu ovládat, přepínat na programy "vítr, déšť, slunce," přidávat osvětlení, nainstalovat elektromotor apod.
  • Pokud je slunce příliš nízko na to, aby markýza dostatečně stínila, nebo pokud máte zvědavé sousedy, existuje možnost pořídit si markýzu s naklápěním, nebo ještě lépe - markýzu s volánem, který si můžete spustit z předního profilu.
  • A pokud je už trochu chladno, stmívá se a vy ještě chcete být venku, stačí si pořídit tepelný zářič a světelné lišty markýzy.
  • Dále se k markýzám dají pořídit i voděodolné reproduktory s dálkovým příjmem signálu.
  • Když si vyberete typ markýzy, můžete si samozřejmě vybrat i její barvu tak, aby ladila s fasádou vašeho domu a dalšími doplňky. Nabízena je pestrá paleta barev.
  • Pro co nejdelší životnost markýzy jsou také nabízené ochranné laky, které chrání konstrukční díly před povětrnostními vlivy a dopadem životního prostředí (kyselý déšť apod.).
Zdroj: www.sun-way.cz
Markýza s volány v zasunutém stavu Markýza s volány v zasunutém stavu
Markýza s volány v zasunutém stavu
Markýza s volány ve vysunutém stavu Markýza s volány ve vysunutém stavu
Markýza s volány ve vysunutém stavu
SunWay - žaluzie, markýzy, rolety

SunWay - žaluzie, markýzy, rolety

Praha, Libeň, Horovo náměstí 1420/4, 18000
Tel: 602 170 792
Web: http://www.sun-way.cz
E-mail: info@sun-way.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

SunWay - žaluzie, markýzy, rolety

Praha, Libeň, Horovo náměstí 1420/4, 18000
Tel: 602 170 792
Tel: 777 811 500
Mobil: 777 111 247
Web: http://www.sun-way.cz
E-mail: info@sun-way.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Hlasoval: 1 uživatel
Diskuze na téma "Markýzy stíní velmi účinně, ale pozor na silný vítr"

Celkem komentářů: 45

SunWay a somfy 29.03.2017, 11:47:40

Tak jsem si prošel celou diskuzi. Kdyby jste se podívali, tak produkty firmy SunWay (jejich článek) spolupracuje s firmou somfy. Takže ať chcete nebo nechcete tak pohon bude právě od somfy a to včetně ovládání.

30.04.2017, 17:05:42

Tak v této diskuzi ani jiné značky nebyli. Pouze somfy… Zkoušel jsem i jestli na stránkách somfy - najdi prodejce se SunWay ukáže a ukázal.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
30.04.2017, 17:06:09

A ještě by nebylo špatný dodat, že většina lidí jen pere jednu otázku za druhou, bez toho, aby si taky něco přečetli… Myslím, že většina si ani nepřečetla celý článek…

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
28.05.2017, 13:43:39

Stejný problém jsem našel i na jiném fóru. Opravdu není špatné se prvně podívat a potom se tázat. Takže SunWay výrobce markýz, somfy výrobce pohonu pro jejich markýzy.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
Silný vítr 31.10.2016, 20:01:39

Já jsem se chtěl zeptat, zda-li je nějaký typ markýzy bezpečnější než jiný, tím myslím proti silnému větru.

06.11.2016, 16:17:05

No tím asi myslíte mě známé typy jako jsou kazetové, polokazetové, standartní a s navíjecím volánem. Tyto všechny ochrání proti větru větrné čidlo, a jestli je nějaké lepší to nevím.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
02.02.2017, 09:56:58

Taky neznám jiné typy, ale nějak jsem nedočetl, která je nejbezpečnější. Takže větrné čidlo to asi vyřeší.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
12.03.2017, 12:11:47

To se nedá říci, který typ je bezpečnější. Spíše je to o ceně a o tom, že každý typ se hodí někam jinam a dělá se v jiných velikostech…

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
28.05.2017, 13:44:24

Tady se hodí to co píše somfy: Naši partneři vám dodají řešení na míru. zautomatizují vaše současné markýzy dodají na klíč nové markýzy s pohony Somfy. … a samozřejmě také poskytnou odborné poradenství a záruční i pozáruční servis.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
Cena 03.09.2016, 12:56:07

Zní to všechno moc krásně, ale mohl by být někdo přesnější a napsat, nakolik takové vybavení přijde?

09.10.2016, 11:22:10

To já ti říct nedokážu, jen vím, že pohony jsou v řádech tisíců a ovládací systém Connexoon přijde na necelých šest.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
31.10.2016, 19:57:40

Tady je třeba se hlavně zamyslet co vlastně chcete respektive co potřebujete. Dá se to opravdu řešit za pár tisíc, ale taky za mnohem více.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
02.02.2017, 09:57:46

Jak už bylo psáno, tak každá sranda něco stojí. Byl jsem v baráku, který má systém Tahoma od somfy a všechno je automatický. Byl jsem ohromen a mohl bych si s tím hrát roky…

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
12.03.2017, 12:11:28

Kompletní ceníky jak v Kč tak Eur se dají najít na stránkách somfy v sekci OTÁZKY, ODPOVĚDI, TIPY

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
KarelB 02.07.2016, 18:14:27

Psali jste tady o somfy. Když jsem koukal na problematiku ohledně větru, to jejich větrné čidlo by mělo těmto potížím zamezit ne?

03.07.2016, 23:22:21

Ano, větrné čidlo je nastaveno tak, že pokud hrozí poškození vlivem silného větru markýza se zatáhne.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
04.07.2016, 06:13:36

Tohle mohu potvrdit. Pokud už se někdo rozhodne pro motorizovanou rozhěndě připojte i výše zmíněné čidlo. A nebo alespoň systém, který se dá nastavit na samozatažení, třeba pokud na noc zapomenete zatáhnout…

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
30.07.2016, 18:35:14

Tak v prvé řadě, je třeba si zjistit jestli je to opravdu potřeba. Pokud ano, pak je třeba se poradit o tom jaké čidlo zvolit. Na somfy jsem zjistil, že není jen jeden typ, takže doporučuji si opravdu nechat poradit.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
03.09.2016, 12:54:18

Jestli máte markýzu s obchoďáku za pár stovek, tak je asi jedno, že se potrhá, pokud teda neponičí nic dalšího. Ale v případě nějaká lepší, zmíněné čidlo investici ochránit dokáže.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
11.09.2016, 11:24:50

Děkuji za reakce. Zkusím se s nima tedy spojit.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
09.10.2016, 11:22:54

No úplně jedno to není. Těch pár stovek se nasčítá a nakonec zjistíte, tak jako já, že je lepší zainvestovat jednou a mít klid.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
31.10.2016, 19:59:25

Tady mohu přidat příklad ze života. Soused koupil s pohonem za 8424kč. Já za 1200kč obyč. Už jsem musel 4x měnit, a asi není konec.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
02.02.2017, 09:55:22

Tak počítám a zatím pořád vychází normal lépe :). Ale já patřím k tém pohodlnějším, takže bych šel do toho s tím pohonem.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
kvalitní 11.06.2016, 22:03:52

Pokud máte kvalitní uchycení, tak strhnutí větrem snad nehrozí. Asi jde i o pevnost markýzy.. Já mám marýzy odtud http://www.nabytek-ratan.cz/104-slunecniky-a-markyzy a vítr s ní ani nehne.

03.09.2016, 12:55:36

No jak koukám na jejich nabídku, tak tam vidím jen slunečníky, takže to s tou markýzou asi nebude tak horký…

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
09.10.2016, 11:23:18

Tak nejsi sám, slunečníky parádní, ale markýzu nevidno…

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
12.03.2017, 12:11:05

Tak jak je popsáno nahoře. Kdo si chce být opravdu jistý, tak si pořídí kvalitní markýzu včetně pevných úchytů a k tomu větrné čidlo. Pak by se opravdu nemělo nic stát…

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
Re 29.05.2016, 17:09:58

Jen doplním, že probíhá televizní kampaň, která právě ty vymoženosti, ukazuje v jednodušším světle…

30.07.2016, 18:36:02

Televizní kampaň toho moc neukáže. Na somfy stránkách se toho dočtete mnohem více. A mají stránky pěkně a přehledně zpracované.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
09.10.2016, 11:23:48

No já od té reklamy čekal mnohem více… Ale všechno to co somfy nabízí, se asi nedá nacpat do těch pár sekund…

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
31.10.2016, 20:00:14

Já jsem byl zklamaný. Podle mě somfy není firma, která potřebuje reklamu. Je to jedna z mála společností, která svoje kvality směřuje hlavně na výrobky samotné… To mluví za vše…

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
02.02.2017, 09:54:46

Reklamu dnes potřebuje každý. Akorát někdo méně a někdo více. Somfy patří do kategorie méně. Já osobně, třeba neznám dalšího výrobce těchto typů pohonů…

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
12.03.2017, 12:10:00

No vidíš, a třeba neznáš nikoho jinýho právě proto, že somfy má reklamu.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
12.03.2017, 12:10:35

A ještě bych k tomu dodal, že k tomu právě reklama slouží. Aby se o dané firmě dozvěděla širší veřejnost. No a pokud se podaří reklamu pojmout i trošku vtipně, tak jako zmíněného studenta, může toto zasáhnout i skupinu lidí, která by se o to běžně nezajímala.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
29.03.2017, 11:46:49

V dnešním internetovém světě už televizní reklama je skoro k ničemu. Stačí si zajít na youtube, nebo jen použít vyhledávač a najdete co potřebujete.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
Odpověď 01.05.2016, 12:36:26

Ano, a to i včetně ostatních vymožeností jako je TaHoma (Automatizace domácnosti) nebo CONNEXOON (Ovládání přístupu k domácnosti odkudkoli)

02.02.2017, 08:37:24

Už se v tom trošku ztrácím. Nevím kam tuto "Odpověd´" zařadit, respektive, ke kterému příspěvku chytré ovladání patří…

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
Somfy pohon 23.03.2016, 19:06:14

Dobrý den,

Dá se k markýze pořídit pohon od somfy? Předem děkuji

30.07.2016, 18:37:17

https://www.somfy.cz/produkty/okna/interierove-stineni

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
30.07.2016, 18:38:16

A tady můžete najít nejbližšího prodejce https://www.somfy.cz/najdete-prodejni-místo

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
09.10.2016, 11:24:25

No mrkněte sem https://www.somfy.cz/produkty/venkovni-stineni/terasove-markyzy snad to pomůže

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
31.10.2016, 20:00:41

Nahoře máte i nějaké detaily ohledně rozdílu cen a kvality :)

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
02.02.2017, 08:36:09

No já bych to trošku zjednodušil. Ano pohon somfy se k markýze dá pořídit…

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
29.03.2017, 11:46:14

Pohon je základem k ochraně markýzy proti větru. Společně s dalšími prvky se tak dá mrakýza ochránit ať se taky někdo věnuje danému tématu.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
29.03.2017, 11:48:25

Hehe, stačí se ten článek jen přečíst: K markýzám je možné dokoupit doplňky, díky kterým můžeme plynule nastavovat sklon, dálkově markýzu ovládat, přepínat na programy "vítr, déšť, slunce," přidávat osvětlení, nainstalovat elektromotor apod.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný

Přidat nový komentář k  "Markýzy stíní velmi účinně, ale pozor na silný vítr"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE