Sdílet
 

Moderní sedací soupravy – dotek účelnosti a krásy

Datum vydání: 18.07.2013 | autor:

Pohodlná sedací souprava patří k hlavním prvkům každého obývacího pokoje. Moderní sedací soupravy jsou jedinečným spojením krásy a účelnosti. Do našich obývacích pokojů vnesou nádech elegance a umožní nám prožívat domácí pohodu tím nejpříjemnějším způsobem.

Sedací souprava Aleksander Sedací souprava Aleksander
Sedací souprava Aleksander
Sedací souprava Augsburg Sedací souprava Augsburg
Sedací souprava Augsburg

Podle čeho vybírat sedací soupravu?

Před výběrem nové sedací soupravy bychom si měli ujasnit, kolik prostoru máme k dispozici a jaký tvar sedačky chceme – rovnou, do L, nebo do U. Také kolik peněz jsme ochotni investovat, zda má mít sedací souprava úložný prostor a jestli ji budeme využívat pro občasné nebo každodenní spaní.

Sedací soupravy tvořené více díly mají výhodu, že si je můžeme sestavit jen z těch dílů, které potřebujeme. Sedací souprava by měla být velká tak, aby nebránila v průchodu místností a netvořila překážku například v přístupu k nábytku. Důležitý je i výběr materiálu, tvrdost a výška sedačky. Například pro seniory je vhodnější sedačka vyšší a tvrdší - pro jejich pohodlnější sedání a vstávání.

Nejoblíbenější rohové sedací soupravy

Rohové sedací soupravy poskytují více prostoru k sezení, ale musíme počítat s tím, že nám v pokoji zaberou víc místa. Jsou vhodné do většího i do menšího bytu, jsou praktické i cenově dostupné. Můžeme je umístit do kteréhokoli rohu místnosti a využít tak jinak nezaplnitelný prostor. Početnější rodina s dostatkem místa jistě ocení sedací soupravu doplněnou o křesla a taburety.
Rohová sedací souprava Monachium Rohová sedací souprava Monachium
Rohová sedací souprava Monachium
Rohová sedací souprava Domo Rohová sedací souprava Domo
Rohová sedací souprava Domo

Rozkládací nebo nerozkládací sedací soupravu?

U rozkládacích sedacích souprav je kladen důraz především na jejich praktičnost. Jsou ideální do malých bytů, kde vyřeší problém s nedostatkem místa. Během chvíle je proměníme v jednolůžkovou postel nebo v letiště pro hosty. Nerozkládací sedací soupravy nemají na rozdíl od rozkládacích více možností využití a slouží nám pouze k odpočinku. Jsou však velmi pohodlné a vhodné jako luxusní designový doplněk do bytu.

Koženou nebo čalouněnou sedačku?

Potahový materiál volíme podle našeho vkusu, trvanlivosti materiálu, estetičnosti, pohodlnosti, vzhledu interiéru a náročnosti na údržbu. Kožené sedací soupravy jsou oblíbeným atraktivním doplňkem, který pozvedne interiér zařízený v moderním, i v tradičním duchu. Kůže je nejvíce podobná svými vlastnostmi lidské pokožce a proto na ni působí přirozeně, navíc v zimě hřeje a v létě chladí. Kožené sedací soupravy nám poskytnou vysoký komfort a do obývacích pokojů vnesou dotek elegance a punc luxusu.

Čalouněné sedací soupravy poskytují pohodlí celé rodině. Jejich výhodou je skutečně široký výběr barev, které snadno sladíme s ostatním vybavením bytu. Rodiny s dětmi ocení sedací soupravy se snímatelnými potahy, které se jednoduše sejmou a vyperou a při jejichž poškození je jednoduše vyměníme za nové. Potah by měl být kvalitní, s vysokou hustotou vlasu, příjemný na dotek a dobře a snadno udržovatelný.
Rohová sedací souprava Avilla Rohová sedací souprava Avilla
Rohová sedací souprava Avilla
Rohová sedací souprava Bergen Rohová sedací souprava Bergen
Rohová sedací souprava Bergen

Konstrukce sedací soupravy

Konstrukce je základem sedací soupravy. Od konstrukce se odvíjí životnost tohoto nábytku. Konstrukce sedacích souprav jsou obvykle dřevěné nebo dřevotřískové, ale výjimkou nejsou ani sedačky s atraktivní ocelovou konstrukcí.

Jaké jsou současné trendy sedacích souprav?

Současné sedací soupravy jsou rozměrnější a komfortnější. Výška opěrek se zkracuje, hloubka sedáků prodlužuje a područky se rozšiřují. Mají důmyslně vyřešené polohování, možnost ukládání věcí do úložného prostoru a jejich součástí mohou také být různé odkládací poličky.

Moderní sedací soupravy by měly být nejen krásné, ale především pohodlné. Setkat se můžeme s jednoduchými, ale i promyšlenými liniemi a ergonomickým tvarováním. Současné sedací soupravy se snaží příliš nezatížit interiér a šetřit prostor, proto se stále častěji setkáváme s designem bez područek.

Moderní barvy pro sedačky mohou být elegantně neutrální – béžová, šedá či světle šedá, nebo laděné podle stylu interiéru. Pak zde mají své místo i výrazné a svěží barvy, například zelná, fialová či modrá a také jejich kombinace v mladistvě působících vzorech v retro stylu.
Rohová sedací souprava Latino Rohová sedací souprava Latino
Rohová sedací souprava Latino
Rohová sedací souprava Bianco Rohová sedací souprava Bianco
Rohová sedací souprava Bianco

Novinky v sedacích soupravách

 • Luxusní, moderní a stylová sedací souprava Aleksander v provedené pravý či levý roh.
 • Funkční a stylová nerozkládací sedací souprava Augsburg nebo Monachium.

Rohové sedací soupravy

 • Luxusní, stylová, moderní nerozkládací souprava Aleksander a Domo v provedení pravý či levý roh.
 • Stylová rozkládací souprava Avilla, moderní rohová sedací souprava vhodná do menších interiérů.
 • Moderní a stylová rohová sedací souprava Bergen a Latino.
 • Rohová rozkládací moderní sedací souprava Bianco v provedení pravý a levý roh.
 • Moderní stylová rohová rozkládací souprava La Costa.
 • Rohová rozkládací sedací souprava Pedro III. A Floo I. V provedení pravý či levý roh.
 • Stylová luxusní nerozkládací rohová sedací souprava Grenada v provedení pravý či levý roh.
 • Luxusní stylová rozkládací sedací souprava Hektor v provedení pravý a levý roh.
 • Luxusní rohová rozkládací sedací souprava Napoli v provedení pravý a levý roh.
 • Luxusní moderní rohová sedací souprava Fado lux s designovým prvkem.

Zdroj: www.nabytek-eno.cz

Rohová sedací souprava La Costa Rohová sedací souprava La Costa
Rohová sedací souprava La Costa
Rohová sedací souprava Pedro III. Rohová sedací souprava Pedro III.
Rohová sedací souprava Pedro III.
Rohová sedací souprava Floo I. Rohová sedací souprava Floo I.
Rohová sedací souprava Floo I.
Rohová sedací souprava Grenada Rohová sedací souprava Grenada
Rohová sedací souprava Grenada
Rohová sedací souprava Hektor Rohová sedací souprava Hektor
Rohová sedací souprava Hektor
Rohová sedací souprava Fado lux Rohová sedací souprava Fado lux
Rohová sedací souprava Fado lux
NÁBYTEK-ENO, s.r.o.

NÁBYTEK-ENO, s.r.o.

Bzenec, Bzenec, Dělnická 414, 69685
Tel: 777 311 393
Web: http://www.nabytek-eno.cz
E-mail: nabytek@nabytek-eno.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

NÁBYTEK-ENO, s.r.o.

Bzenec, Bzenec, Dělnická 414, 69685
Tel: 777 311 393
Web: http://www.nabytek-eno.cz
E-mail: nabytek@nabytek-eno.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Hlasovali: 2 uživatelé
Diskuze na téma "Moderní sedací soupravy – dotek účelnosti a krásy"

Celkem komentářů: 13

Sedací soupravy 10.08.2015, 14:29:38

Dobrý den, článek je to velmizajímavý. Já jsem měnila sedačku před rokem a byl to boj, najít kvalitní a ne předraženou. Obešla jsem hodně nábytků a nakonec nakoupila zde http://www.aksamite.cz/. Cena nebyla sice nejnižší, ale kvalita skvělá, spolupráce a dodání také, takže to za t stálo.

Sedačky 27.05.2015, 19:51:40

Opět jsem se dozvěděla něco nového a podle čeho je skvělé si vybrat sedačku :) Děkuji za článek :) Ještě ho ukázat příteli, aby jsme se rozhodli jako jdeme vlastně umístit sedací soupravu, jaké barvy, jaký potah, zda rozkládací:D Faktorů je strašně moc. Diky za zajímavý tip na žlutou halu :) Určitě přezkoumám.

Sedačka 27.12.2014, 18:02:41

Podle mě je nejlepší rozkládací a s úložným prostorem. Neholduji velmi kožené sedačce. Mám ráda látku od tehdy, co si ji koupili rodiče. Teď jsme se byli podívat nějaké rozkládací v Žluté hale a zatím se mi nejvíce líbila sedačka ve tvaru L s úložným prostorem velkým akorát na dárky a prostírání a ještě k tomu se dá i rozložit na krásnou a pohodlnou postel. Takže velmi zvažujeme, zda si ji i nekoupíme, jen čekáme, zda na ni nedají i akci;)

21.01.2015, 12:13:10

Jé a nehodila byste sem, prosím, nějaký odkaz na ní? Momentálně se totiž stěhujeme do většího bytu s manželem, protože čekáme rodinu a chtěli jsme 3+1, jenomže jsme zjistili, že takováhle dispozice bytů se nepohybuje v cenové relaci, jakou bychom si mohli dovolit (a když, tak jsou to katastrofální staré byty), takže se momentálně uchylujeme k tomu, že vezmeme 2+1 (2+kk), což ale znamená, že musíme jeden pokoj vyhradit pro dítě a do obýváku sehnat nějakou pěknou sedačku, která nám v noci bude sloužit jako pohodlná postel. Tak proto se ptám :)

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
Žlutá hala moje jednička 09.09.2014, 06:44:52

My už jinde jak ve žluté hale nenakupujeme. Máme odtamtud sedací soupravu, která je jednak moderní, druhak je velice účelná, protože má jak úložný prostor tak rozkládací lůžko a hlavně babyla až tak drahá stála kolem 18000,- už ji máme přes 2 roky a na to že máme dvě děti, tak až na pár flíčků, které šli mimochodem díky dobře zvolené látce krásně odstranit, je pořád jako nová, nikde není prosezená, prostě supr!!! V ložnici manželská postel, také od nich a děcáku patrovka…No prostě pro mě je top!!! Navíc mají skvělý přístup k zákazníkům!!!Což se dnes všude nevidí…

23.09.2014, 21:10:05

Páni, vy jste to tam v obchodě vzali jedním vrzem, co? :D Já mám žlutou halu ráda právě proto, že má dobré ceny a skvělý výběr, ale není tak profláklá, jako třeba Ikea, ale když to tak pozoruju, tak myslím, že za chvíli už to nebude tak úplně pravda :D Ale tak snad si zachovají svůj styl i ceny, my tam teď máme vybranou sedačku do obýváku, protože se s přítelem budeme konečně stěhovat do Brna do společného bytu, ale ještě máme asi dva měsíce čas, tak doufám, že nám tu sedačku neprodají :D

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
08.11.2014, 13:52:16

Dobrý den, také se s přítelem poohlížíme po nové sedací soupravě a po pravdě sice jsme mladší generace, ale strohý a moderní styl Ikei nám moc nevyhovuje. Sedačky které jsou dnes vidět na každém rohu v každé domácnosti a u všech mích známích, ty rovné hraanaté mrchy s dlouhým sedákem není prostě nic pro nás. Příjde nám to oběma hrozně nepraktické… No a pro inspiraci jsem koukala i na tu vaši žlutou halu a je blbé, že v jižních čechách nemají žádný kamenný obchod, protože se i tam minimálně jedna moc líbí a hlavně jak říkáte není ani drahá. Nicméně už jsem od pár známých slyšela, že si objednávali nábytek i postele a sedačky přes net a nikdy nebyl problém, tak to možná taky riskneme. Moc se mi líbí tahleta:http://www.zlutahala.cz/sedaci-souprava-olivier-p1554, navíc by se mi hodila irozměrově do našeho malého bytečku…tak uvidím jak se rozhodneme a ještě fandům napíšu.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
11.02.2015, 21:13:51

Fu, tak ta je na můj vkus až přemrštěná, ale každý má svůj styl. Já jsem přešla nyní na moderní a jednoduchý. Hledám inspiraci do teenagerského pokoje. chtěla bych synovi zařídit pokoj tak, aby měl sedací soupravu i jako postel. Nezlobila bych se ani na úložný prostor a možná by bylo fajn, kdyby byla situována do rohu. Máte někdo zkušenosti s něčím podobným? : Http://www.zlutahala.cz/sedaci-souprava-mag-bis-p2861 celkem se mi i líbí a hlavně ty originální poličky na kraji jsou fakt velmi zajímavé. Postel by to mohla být docela pohodlná i pro vysokého chlapce :)

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
Sedačky 03.07.2014, 23:21:20

Jé ve Žluté hale jsme byli s manželem teď o víkendu akorát že v Uničově, taky už máme skoro vybráno, ale zatím jsme se shodli jen na třech „kandidátech“ z nichž musíme zvolit jednu, což asi bude dost oříšek, protože každý z nás u sedačky upřednostňuje něco jiného – manžel hlavně pohodlnost, já naopak, aby se hodila designově a aby se dala snadno čistit, tak jsem zvědavá, na které se nakonec dohodneme :D

30.10.2014, 22:51:10

Dobrý den, tak zvolili jste nakonec nějakou? :) Věřím, že ano a pevně doufám, že už slouží :) My jsme také nedávno byli podívat nějaké ty sedací soupravy. Ikea se mi nelíbila a některé internetové obchody mají neuvěřitelně přemrštěné ceny. Byli jsme tedy i ve žluté hale a wau, tam je výběr a kombinaci :) Jsem zvědavá, kdy půjdeme s manželem už nějakou koupit, protože na Vánoce k nám mají přijít rodiče, tak abychom my "mladí" měli kde spát: D

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
Nová sedací souprava :) 10.06.2014, 16:58:43

S manželem jsme se dlouho dohadovali jak bude naše sedací soustava. Téměř jsme se kvůli tomu pohádali :) Nakonec jsme si vybrali látkovou tmavší barvy, aby na ní fleky velmi nebylo vidět. Má úložný prostor, kterého v bytě nikdy není dost a hlavně je dostatečně velká, aby se dala rozložit a mohla se na ní vyspat návštěva. Všechny naše kritéria splnila nejbližší možný velkoobchod k Olomouce a to Žlutá hala :) Dnes má sedací souprava co to za sebou a zatím drží perfektně :)

31.10.2014, 08:44:38

Ve žluté hale jsem nebyl, ale vybral jsem si výbornou sedačku v KIKA

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
26.10.2015, 10:01:21

Také neznám, momentálně objednaná sedačka Verona s elektrickým polohováním za super cenu v Jihlavě v nábytku Polodna. Podobné sedačky u "renomovaných" prodejců jsou za nekřesťanské peníze! Už se nemůžeme dočkat až ji budeme mít doma :-)

Nahlásit příspěvek jako nevhodný

Přidat nový komentář k  "Moderní sedací soupravy – dotek účelnosti a krásy"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE