Na co klást důraz při výběru interiérových dveří

Uvažujete o komplexní rekonstrukci staršího interiéru anebo vybavujete aktuálně novostavbu? V obou případech se budete muset soustředit na nákup interiérových dveří. Ty jsou totiž často jak z funkčního, tak i z designového pohledu alfou a omegou celých vnitřních prostor. Jejich výběr není jednoduchý, a to především kvůli spoustě modelů, jež jsou dnes na trhu k dispozici. Jak vybrat dveře do interiéru? Na které aspekty byste si tedy měli dát velký pozor?

Typ otevírání dveří

V první řadě je zapotřebí vědět, jaký druh dveří budete doma mít. Z pohledu mechanismu otevírání existují fakticky dva typy dveří. První jsou ty, jež se otevírají na stranu, a druhé se vyznačují posuvným mechanismem. Na oba typy se soustředíme podrobněji.

Klasické dveře s otevíráním doleva či doprava

V případě, že hodláte ušetřit a máte okolo stavebních otvorů dostatek místa, vyplatí se volit křídlové modely otevírající se na levou či pravou stranu. K dispozici jsou ve spoustě provedení a získat je lze za velmi výhodnou cenu. Nabízí je totiž mnohý výprodej dveří, jichž je v současnosti hodně. Sehnat je lze ve spoustě rozměrů, a to klidně i v atypických provedeních. 

Posuvné dveře

Potřebujete v interiéru ušetřit místo? Pak se vyplatí sázka na posuvné dveře. Právě ony jsou v menších bytech či domech jasnou volbou. Jen byste se měli rozhodnout mezi modely, jež se shrnují, a posuvnými variacemi. Ty disponují posuvným mechanismem okolo stěny. Zapomenout nelze ani na dveře do stavebního pouzdra. O těch je ale nutné přemýšlet ještě před realizací stavby.

Na značce a designu záleží

Nezapomínejte ani na materiál, z něhož jsou dveře vyrobené. Jednat se může o masiv, dýhu nebo lamino. Stejně tak je třeba věnovat se i dekoru. Těch je dnes obrovské množství od světlých až po ty nejtmavší. Doplněny mohou být sklem a samozřejmě kováním. A co značka? Těch nejznámějších je několik. Výbornou volbou je kupříkladu Solodoor
SOLO DŘEVAŘSKÁ a.s. Poslat poptávku