Sdílet
 
Kancelářský nábytek

Policové regály pro všestranné použití

Datum vydání: 07.07.2010 | autor:
Policové regály jsou dnes hojně využívané jak v domácnosti pro uložení nejrůznějších věcí ve sklepě, garáži nebo komoře, tak v kancelářích na šanony a nejrůznější dokumenty a kancelářské potřeby. V prodejnách zase slouží pro ukládání zásob v příručních skladech a podobně. Jejich použití je velmi široké a jejich hlavní výhodou je přitom cenová dostupnost.
Foto: ENPRAG, policové regály
Foto: ENPRAG, policové regály
Foto: ENPRAG, samostatné regály
Foto: ENPRAG, samostatné regály
Vyrábí se mnoho druhů regálů a regálových sestav. Pokud potřebujete jednoduchý sklepní regál nebo regál do malého prostoru, stačí si vybrat z nabídky samostatných regálů. Ty bývají velmi levné, ale mají omezenou nosnost polic, většinou je nutné je ještě uchytit ke zdi pro zvýšení pevnosti a bezpečnosti. Bohatě však postačí na uložení věcí ve sklepě nebo v komoře nebo domácí dílně. Vyrábějí se v různých rozměrech a s různým počtem polic tak, aby bylo možné využít určený prostor co nejefektivněji.
Foto: ENPRAG, sestava regálů
Foto: ENPRAG, sestava regálů
Do větších prostor archivů, skladů, garáží a různých místností jsou vhodnější sestavy regálů, které se dají napojovat k sobě s využitím společného rámu do různých délek tak, aby vyplnily daný prostor. Můžete si vybrat z nabídky regálů do sestav. Jejich výhodou je, že jsou velmi stabilní, nemusejí se tedy kotvit ke stěně, vyrábějí se v různých výškách s možností uříznutí, takže využijete plnou výšku místnosti a také v různých šířkách a hloubkách pro uložení nejrůznějšího materiálu. Základní regál bývá vybaven takzvaným zavětrovacím křížem pro zpevnění, přístavné regály se pak napojují na společnou stojinu až do potřebné délky.
Foto: ENPRAG, spojení pomocí šroubů
Foto: ENPRAG, spojení pomocí šroubů
V zásadě existují dva modely co se týká montáže regálů. Levnější typ, který se spojuje pomocí šroubů, viz regály FIX. Výhodou je sice nižší cena, ale montáž je složitější a v případě potřeby přemístit polici musíte odšroubovat 4 šrouby, polici přemístit a znovu ji šrouby upevnit.
Foto: ENPRAG, zásuvné regály
Foto: ENPRAG, zásuvné regály
Jednodušší na montáž a případnou přestavbu jsou mírně dražší regály zásuvné, které se montují pouze 'zaklapáváním' jednotlivých dílů do sebe. My nabízíme dva modely zásuvných regálů - regály 3M, které se montují celé, nebo regály CLIP, které mají boční rám již vcelku, přidávají se pouze police.
Přístavných regálů můžete přidávat nekonečné množství, omezeni jste pouze prostorem, do kterého sestavu umisťujete. Dejte prosím pozor jen na to, že udávaná šířka a hloubka regálu je většinou jen čistý rozměr police, jmenovitý rozměr celé sestavy je trochu větší, nemusí se tedy do daného prostoru vejít. Například u regálů Clip a 3M je u základního regálu se dvěma bočnicemi třeba připočítat 56 mm do šířky a 36 mm do hloubky, u přístavného regálu s jednou bočnicí je to +6 mm do šířky a rovněž 36 mm do hloubky.

U regálů šroubovaných typ FIX je to u základního regálu 4 mm do šířky i do hloubky, u přídavného pole 2 mm do šířky a 4 mm do hloubky.

Všechny modely dodáváme v levnějším provedení pozink nebo estetičtější, ale dražší regály lakované vypalovacím lakem v barvě světle šedé RAL 7035.

Napsal: Ladislav Kroupa
ENPRAG, s.r.o.

ENPRAG, s.r.o.

Praha, Slivenec, K Holyni 833/42, 15000
Tel: 224 942 663
Web: http://www.kovovynabytek.cz
E-mail: info@kovovynabytek.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

ENPRAG, s.r.o.

Praha, Slivenec, K Holyni 833/42, 15000
Tel: 224 942 663
Tel: 800 888 868
Tel: 224 941 246
Mobil: 733 710 443
Web: http://www.kovovynabytek.cz
E-mail: info@kovovynabytek.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Policové regály pro všestranné použití"

Buďte první a napište komentář k  "Policové regály pro všestranné použití"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE