Nebojte se dlažby v interiéru Zobrazit fotky zobrazit 6 fotek

Dávno neplatí, že by obklady a dlažba byly pouze dominantou koupelen nebo chodeb. Naopak. Současné trendy prosazují jejich využívání i v dalších místnostech, a to nejen kuchyních, ale také obývacích pokojích a ložnicích. Moderní je velkoformátová dlažba, která dodá interiéru styl a zároveň jej dokáže opticky zvětšit. Vybírat lze navíc z celé škály barev a dokonalých dekorů včetně těch, které věrně replikují přírodní materiály. Výhodou dlažby je pak i větší odolnost než v případě dřeva či kamenů a také její jednoduchá údržba. Jak vybrat tu správnou do vašeho domova?

Při výběru dlažby je třeba vzít do úvahy několik faktorů. Za prvé je třeba zvážit, jak bude dlažba v místnosti zatěžována. Jinak tomu bude v ložnici a jinak zase na chodbě nebo v kuchyni, kde je namáhána podstatně více. Jak na chodbě, tak v kuchyni byste měli zvolit odolnou dlažbu s vyšším stupněm otěruvzdornosti, vzhledem k tomu, že ji budete častěji uklízet. V kuchyni pak s ohledem na vyšší vlhkost dozajista oceníte také protiskluzovou úpravu. Neméně důležité je i estetické hledisko. Dlažba by měla ladit s celkovým stylem vašeho domova. Ideální variantou je volit jednotný dekor, abyste se vyhnuli riziku nesourodosti, a to zejména v případě, že v místnosti plánujete kromě dlažby také obklady na stěnu. Sázkou na jistotu jsou neutrální barvy, jakými jsou například bílá, béžová či šedá, které se skvěle kombinují. Zajímavou a moderní variantou jsou dlaždice s dekorem betonu hodící se do čistých a minimalistických interiérů. Oblíbenou variantou jsou také dlaždice imitující přírodní materiály, jako dřevo a kámen.

Moderní beton

Série Focus značky Jika na první pohled zaujme svým neotřelým designem inspirovaným betonovou stěrkou. Vedle toho vyniká dlažba měkkým, voskovým povrchem. Díky vysoké mrazuvzdornosti a odolnosti ji navíc využijete nejen v interiéru, ale představuje také ideální volbu do exteriéru. Dlažba je dostupná v rektifikovaném formátu 60x60 cm ve čtyřech barevných variantách a také v provedení s dekorem imitujícím otisk krajky. Sérii doplňuje řezaná mozaika ve formátu 30x30 cm.
Série Industria značky Jika krásně vynikne v minimalistickém interiéru. Je inspirována moderním průmyslovým designem a její dekor evokuje betonovou stěrku. Grafika povrchu si hraje se změnami odstínů, čímž vytváří plastický efekt. Dlažba je k dostání ve čtyřech odstínech a v rektifikovaném rozměru 50x100 cm.
Rustikální série Mood značky Jika je originální svým designem s imitací reliéfu hlíny a zaujme širokým spektrem odstínů. Perfektně se hodí do čistých interiérů a interiérů ve stylu Provence. Využít ji lze navíc díky její vysoké mrazuvzdornosti i na venkovní terasy. Zajímavým prvkem této série je mozaika ze stejného materiálu ve formátu 30x30 cm.

Příjemný přírodní design

Příjemné prostředí vytvoříte díky sérii Reno značky Jika. Kolekce nabízí široký výběr dřevěných dekorů v měkkých a moderních odstínech. Díky technologii digitálního tisku je navíc každý kus originál. V nabídce je i varianta s protiskluzovým povrchem K dispozici je v rektifikovaném formátu 24,6x101 cm.
Série s precizní kresbou dřeva, to je Rustica české značky Jika. Dlažba je prakticky nerozeznatelná od skutečného přírodního materiálu, ale vyniká podstatně větší odolností. Hodí se do ložnice, obývacího pokoje, ale také koupelny nebo kuchyně a perfektně doladí i interiér vaší chalupy. Využít ji navíc můžete také v exteriéru. K dostání je ve formátu 19,5x84 cm a ve třech barvách.
Zdroj: www.jika.cz
LAUFEN CZ s.r.o. Poslat poptávku