Sdílet
 

PARTHENON vybojoval cenu TOP DŮM 2008

Datum vydání: 20.06.2008 | autor:
Šestý ročník soutěže TOP DŮM již zná svoje vítěze. Ocenění v jedné ze čtyř kategorií získal typový dům PARTHENON z programu POROTHERM DŮM. V soutěži, kterou pořádá časopis Dům a zahrada, přitom rozhodují nezávisle na sobě jak odborníci, tak hlasující čtenáři.
FOTO: Wienerberger, typový dům PARTHENON
FOTO: Wienerberger, typový dům PARTHENON
PARTHENON získal svoji cenu od hlasujících čtenářů, a to v kategorii rodinných domů s podlahovou krytinou 150 – 200 m2. Mezi základní kritéria přitom patřila celková kvalita projektů po stránce uživatelské i konstrukční. V soutěži TOP DŮM v minulosti přitom zvítězily i další typové domy z programu POROTHERM DŮM. Projekt s názvem TITAN ocenili odborníci, APOLLON zaujal čtenáře jako bezbariérový typ bydlení.

Klasický dům se sedlovou střechou

Typový rodinný dům PARTHENON patří do kategorie klasických rodinných domů se sedlovou střechou. Svým typickým vzhledem navazuje na dlouholetou tradici architektonických řešení domů v České republice.
FOTO: Wienerberger, typový dům PARTHENON
FOTO: Wienerberger, typový dům PARTHENON
Dvoupodlažní dům se čtyřmi obytnými místnostmi a obytnou plochou 97 m2 je určen pro 3 až 5 osob. V přízemí svým uživatelům nabízí obývací pokoj s jídelnou, oddělenou kuchyni a nachází se tu i samostatný pokoj, který může sloužit jak pro ubytování hostů, tak jako pracovna. Dvě místnosti v podkroví jsou řešeny jako ložnice a velký dětský pokoj, který lze v případě potřeby rozdělit na dva menší.

Hrubou stavbu domu lze pořídit za 3 měsíce, v případě provedení stavby ´na klíč´ je nutno počítat alespoň s 8 měsíci. Orientační cena hrubé stavby včetně DPH je 1 550 000 Kč, v případě domu na klíč přijde výstavba cca na 3,15 mil. Kč.

Program pro kvalitní bydlení

Program POROTHERM DŮM vznikl v roce 2002 a jeho cílem je podpora kvalitní výstavby rodinných domů u nás. Výstavba přitom může probíhat jak podle vlastního návrhu, tak lze využít některého z typových projektů. Zájemci, kteří si vyberou přímo z nabídky jedenácti typových domů programu POROTHERM DŮM, získají kompletní projektovou dokumentaci zdarma.
Více informací o programu POROTHERM DŮM si lze vyžádat na zákaznické lince 844 111 123, potřebné informace je možné získat i na www.porothermDUM.cz.
Wienerberger Cihlařský průmysl a.s.

Wienerberger Cihlařský průmysl a.s.

České Budějovice, Plachého 388/28, 37006
Tel: 383 826 111
Web: http://www.wienerberger.cz
E-mail: info@wienerberger.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Wienerberger Cihlařský průmysl a.s.

České Budějovice, Plachého 388/28, 37006
Tel: 383 826 111
Web: http://www.wienerberger.cz
E-mail: info@wienerberger.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Jak se dá bydlet tradičně, zdravě a přitom úsporně?Jak se dá bydlet tradičně, zdravě a přitom úsporně?

  Bez zateplení a s cihlami HELUZ. I tak se dá postavit dům. A co víc – vnější zateplení obálky domu se časem ukázalo jako nesmysl, byť je stále ještě novodobou „ekomantrou“ číslo 1!

 • Zateplovat nebo nezateplovat?Zateplovat nebo nezateplovat?

  Normální je nezateplovat! Tedy pokud chcete bydlet zdravě a přitom úsporně a komfortně. Řešením jsou jednovrstvé stavební konstrukce ze zateplených cihle. Tedy vlastně zateplovat, ale jinak!

 • Závady na stavbách a způsoby, jak jim předejítZávady na stavbách a způsoby, jak jim předejít

  Některé závady a nedodělky lze odstranit při předání hotového díla. Jiné, a často mnohem závažnější, se však projeví až během záruční lhůty nebo dokonce až po ní. Náprava pak bývá složitá a finančně nákladná.

Diskuze na téma "PARTHENON vybojoval cenu TOP DŮM 2008"

Buďte první a napište komentář k  "PARTHENON vybojoval cenu TOP DŮM 2008"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE