Sdílet
 

Přírodní kámen pozvedne interiér

… aneb kameny mluví

Datum vydání: 03.09.2007 | autor:
Kámen stál u samých začátků lidské civilizace jako impozantní svědectví přírody a stojí tam dodnes. Dovedeme využívat nových technologií výroby, známe nesčetně umělých a syntetických materiálů. Přírodní kámen tu však byl, je a navzdory všemu „pokrokovému“ zůstane i nadále. Je to ušlechtilý přírodní materiál a česká kotlina je na nejrůznější přírodní kameny bohatá jako snad žádná jiná. Proto není divu, že u nás působí stovky kameníků, kterým se stal kámen osudem. Nahlédli jsme do jedné dílny a přinášíme užitečné informace o využití přírodního kamene v interiérech.
Foto AVALINO a.s. - zpracování kamene
Foto AVALINO a.s. - zpracování kamene
Různorodost kamenných materiálů je vyloženě výzvou pro velice mnohostranné využití jak v soukromých, tak i v komerčních interiérech. Kamenné dlažby, obklady, sokly, kuchyňské desky a dřezy, koupelny a koupelnová umyvadla i desky stolů jsou velice oblíbené pro svůj atraktivní vzhled a dlouhověkost. Každý kámen je neopakovatelným originálem stejně jako my – lidé. Má spoustu druhů, struktur, tvarů a barev. Díky tomu se může stát charakteristickým rysem celého interiéru, nebo může interiér v určitých detailech pouze podtrhovat.

Představa jak použít přírodní kámen v interiéru, se může zdát nepřirozená, ve skutečnosti je to více než vhodný materiál. K dispozici je jak kamenná dlažba a obklady mající přesné rozměry a leštěný povrch, tak i nepravidelné tvary desek se štípaným a přirozeně hrubým povrchem. Pokládka i údržba jsou velice snadné a jednoduché.
Foto AVALINO a.s. - zpracování kamene
Foto AVALINO a.s. - zpracování kamene
Žula
Je oblíbená pro svou odolnost, snadnou údržbu a dlouhou životnost. Odklady a dlažby jsou vhodné pro podlahové vytápění i topné panely. Zajímavá je možnost povrchové úpravy. Cenová relace je zhruba čtyři sta korun za m2.

Mramor
Kámen spojující v sobě kvalitu a nádherný zajímavý vzhled. Jeho velikou výhodou je možnost velké škály barevného i tvarového provedení. Jeho úpravou lze docílit velkých a rozměrově přesných formátů, i tenkých desek, dlaždic či obkladů. Velké plus je skutečně jednoduchá údržba leštěných ploch s dokonale rovným povrchem. Tento kámen je dodáván i v podobě vhodné pro přizdívky či obklady stěn – hrubý, neopracovaný – čímž vzniká dojem kamenného zdiva. Cena se zde pohybuje od šesti set korun za m2.

Křemenec
Vyznačuje se extrémní tvrdostí a tudíž se stává velice kvalitním materiálem. Je velice odolný proti mechanickému poškození a téměř nezničitelný. Používá se na dlažby, podlahy, schodiště, krby i vnitřní okenní parapety.

Přírodní kamenný obklad dodá každému interiéru atraktivní vzhled. I malý detail obložený z břidlice nebo pískovce velice zpříjemní a zútulní každou místnost, halu či zimní zahradu. Fantazii a nápadům se meze nekladou, možno dle přání zákazníka vytvořit i kamenné mozaiky.
Foto AVALINO a.s. - zpracování kamene
Foto AVALINO a.s. - zpracování kamene

Údržba
Přírodní kámen nepotřebuje v průběhu své životnosti žádnou zvláštní údržbu. Ta spočívá pouze v občasném opláchnutí či omytí čistou vodou. Vyvarujte se používání agresivních a abrazivních přípravků. Pozor je třeba dát a vyvarovat se kontaktu s mastnými a chemickými látkami. I přesto, že má kámen minimální nasákavost, mohou tyto látky vniknout do materiálu a jsou potom těžce odstranitelné.

Co říci závěrem …
Dobře víme, že neexistují dva stejné kameny. Každý má svůj tvar, svou barvu či strukturu. Kdo klade důraz na individualitu, originalitu a kouzlo, najde v přírodním kamenu ideální materiál. Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří ocení jeho odolnost a životnost, která přečká jistě i několik generací. Nechte přírodní kámen „zabydlet“ ve svých interiérech …

Společnost AVALINO a.s. Písek, která má nemalé zkušenosti se zpracováním kamene, zajišťuje komplexní služby od poradenské činnosti přes výrobu, montáž a ošetření kamene.
Lozard s.r.o.

Lozard s.r.o.

Praha, Hloubětín, Poděbradská 56/186, 18066
Tel: 777 775 789
Web: http://www.lozard.cz
E-mail: obchod@lozard.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Lozard s.r.o.

Praha, Hloubětín, Poděbradská 56/186, 18066
Tel: 777 775 789
Web: http://www.lozard.cz
E-mail: obchod@lozard.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Přírodní kámen pozvedne interiér"

Buďte první a napište komentář k  "Přírodní kámen pozvedne interiér"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE