Sklo může dotvořit interiér nejen designově, ale i funkčně

Sklo může dotvořit interiér nejen designově, ale i funkčně

Že zrcadla opticky zvětšují malé prostory, to je trik, který všichni velice dobře známe. Sklo však dokáže zázraky i v kuchyních a v obývacích pokojích – třeba takové skleněné schodiště dodá interiéru nejen prostor, ale také luxus.

Zrcadla dotvářejí design interiéru

Zrcadla dotvářejí design interiéru

Zrcadlo není jen symbolickým objektem, nastaveným naší osobnosti, aby pochopila, poznala a dospěla. Zrcadlo je naprosto konkrétní předmět, v němž se zrcadlíme abez kterého by se nejen mnohé ženy, ale i muži neobešli. Koneckonců - i malé děti poprvé poznávají svou podobu prostřednictvím zrcadla.

Okouzluje vás průzračnost skla?

Okouzluje vás průzračnost skla?

Sklo disponuje úžasnými vlastnostmi, které získává díky speciálním technologiím při zpracování. Snad každý z nás má doma alespoň jeden předmět nebo kus nábytku s tímto elegantním materiálem. Schopnost skla odlehčit prostor se však nevyužívá pouze v interiérech. Mnoho komerčních budov na nás působí jako exkluzivní architektonický skvost právě díky proskleným částem nebo dokonce prosklení celé stěny. Kontrast pevnosti a křehkosti je dodnes výzvou mnoha minulých i současných projektantů i architektů a zároveň zkouškou zručnosti sklářů.