Sdílet
 

Umělý kámen předčí nejen svou cenou...

Umělý kámen má spoustu výhod. Navíc jde o ekologický materiál!
Z umělého kamene lze vyrobit spousty zajímavých věcí, které se hodí pro dům, chatu či zahradu.

Datum vydání: 01.04.2004 | autor:
Umělý kámen předčí tradiční materiály především svou cenou, což většina z nás v dnešní době určitě ocení. Navíc se může pochlubit pevností, mrazuvzdorností, je odolný vůči oděru, je omyvatelný a paropropustný. Nutno podotknout, že jde o ekologický materiál, který nijak neničí přírodu.
Jeho montáž je jednoduchá a rychlá a navíc, umělý kámen vám nabízí úsporu materiálu.
KwR Kovář- Zahrada u rodinného domu
KwR Kovář- Zahrada u rodinného domu
Tak to bylo stručné představení dobrých vlastností umělého kamene. Co se dá z tohoto materiálu vyrobit a jak ho uchránit například před nepřízní počasí, tak o tom jsme si povídali s odborníkem panem Josefem Knoblochem z firmy Jaromír Kovář – KwR Kovář, která se výrobou umělého kamene zabývá už řadu let.
A dozvěděli jsme se například:
 • Výrobky z umělého kamene imitují jakýkoli přírodní materiál reliéfním a strukturním provedením. Dnes je na trhu k dostání také několik barevných provedení. Vyrábí se umělý kámen bílý, žlutý, žlutobílý nebo šedý. Firma Jaromír Kovář – KwR Kovář nabízí svým zákazníkům i ostatní barvy a to díky vyvinutým technologickým postupem míchání barevných směsí. Při barvení jsou používány kvalitní anorganické pigmenty, které zaručují stálobarevnost a to i v případě mechanického poškození.
 • I umělý kámen potřebuje ochrannou vrstvu. Konkrétně se jedná o hydrofobizaci povrchu. Ta poskytne umělému kameni odolnost vůči posypovým solím, kyselým dešťům, působení vody, alkálií a růstu mechu. V zimním období dokáže umělý kámen ochránit před vznikem mikrotrhlin, které má na svědomí střídání teplot.
Nátěr je nutný nejenom pro exponované výrobky, které jsou ohroženy například zimním solením, ale i pro ostatní výrobky, kterým chceme podstatně prodloužit životnost. Ošetření především exponovaných výrobků se opakuje v průběhu 3 až 5ti let. Údržba hydrofobizovaného výrobku pak spočívá v očištění kartáčem a opláchnutí tlakovou vodou.

Výrobky z umělého kamene

KwR Kovář- Interiérový krb
KwR Kovář- Interiérový krb
Z umělého kamene lze vytvořit sloupky, tvarovky, desky, tvárnice, skříně, truhlíky, obklady, komíny nebo například vázy, květináče i celé krby.

V případě sloupků určitě oceníte rychlou, jednoduchou a přitom přesnou montáž. Sloupky se používají v exteriéru například na ploty, komíny či stavby zahradní architektury. V interiéru pak najdou využití na rozčlenění velkých prostor, na krby a podobně. Sloupky stejných rozměrů je možné skládat na sebe a dosáhnout tak požadované výšky plotu.

Tvarovky, desky, tvárnice, skříně a truhlíky najdou uplatnění v exteriéru (ploty, zídky, opěrná zdiva, stěny, stavby zahradní architektury).
Komíny, vázy a květináče se dají použít v exteriéru i interiéru (komíny, podpěrné sloupy) a na stavby zahradní architektury.
Obklady lze použít v exteriéru jako obklady podezdívek, soklů, stěn, vchodů, plotů apod. Dále pak v interiéru jako obklady stěn, stropů či krbů nebo na stavby zahradní architektury.

Poslední skupinou jsou krby. Na trhu je k dostání několik typů. Zákazník musí dbát především pokynů týkajících se prvního zatopení. Při prvním roztápění je nutné postupovat opatrně a zvolna. Dochází totiž ke vzniku keramických vazeb. Prudkým zahřátím by mohlo dojít k popraskání dílů. U krbů je k hydrofobizaci povrchu nejvhodnější dvojnásobný nátěr ředěný vodním sklem.


Zdroj: KwR- Kovář, e-mail: kwr.praha@volny.cz , www.kwr.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Čím jsou specifické permakulturní zahrady?Čím jsou specifické permakulturní zahrady?

  Permakulturní pěstování má několik specifik. Za prvé se zcela obejde bez chemie, respektive chemie je nemilosrdně vyloučena, za druhé se liší způsob výsadby a skladba rostlin. Na tradiční záhony s „vymazlenými,“ vypletými…

 • Jak na podzim uklidit zahraduJak na podzim uklidit zahradu

  Každý podzim nastává to samé, je třeba uklidit a zazimovat zahradu. Ovšem ne všechen odpad musíme nutně vyhodit, ale můžeme jej naopak zhodnotit.

 • Jak si naložit kyselé zelíJak si naložit kyselé zelí

  Vypěstovat si zelí není vůbec složité, ale k naložení dobrého kysaného zelí si vystačíme i s tím kupovaným. Jaké zelí pěstovat a jaké a kdy koupit? Jak si naložit kyselé (resp. kysané) zelí?

Diskuze na téma "Umělý kámen předčí nejen svou cenou..."

Buďte první a napište komentář k  "Umělý kámen předčí nejen svou cenou..."

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE