Sdílet
 
Zařizovací předměty, sanita

Unikátní kolekce Kartell by Laufen bude představena na Designbloku

Datum vydání: 03.09.2013 | autor:

Začátkem září 2013 bude české veřejnosti poprvé představena unikátní koupelnové kolekce Kartell by Laufen. Stane se tak na vyhlášené přehlídce největších novinek ze světa designu – výstavě Designblok 13´, která se v Praze uskuteční od 7. do 13. září 2013. Koupelnová kolekce Kartell by Laufen odráží moderní trendy v oblasti koupelnového designu – spojení luxusní keramiky Laufen a koupelnových doplňků značky Kartell. Za novým komplexním pojetím koupelny stojí světoznámí designéři Ludovica a Roberto Palombovi.

Kartell by Laufen Kartell by Laufen
Kartell by Laufen
Na jedné straně italský Kartell – kreativní, barevný, inovativní a kultovní. Na straně druhé švýcarský Laufen – tradiční výrobce koupelnové keramiky, který se díky té nejvyšší kvalitě a neustálým inovacím v designu stal špičkou v oboru. Spojením těchto dvou legend, které ve světě představují ikony designu, inovace a umění, tak vznikla unikátní koupelnová kolekce Kartell by Laufen. Projekt vznikl pod taktovkou světoznámých designérů Ludovici a Roberta Palombových, kteří se společností Laufen dlouhodobě spolupracují.

Kartell by Laufen je komplexní projekt, který zahrnuje umyvadla, vany, vodovodní baterie, bidety, nábytek i další doplňky. Každý si tak může sestavit koupelnu přesně podle svého vkusu, ve které budou jednotlivé prvky tvořit ojedinělý celek. Pevná geometrie keramických předmětů je zmírněna lehkostí pestrobarevných plastových prvků, koupelna tak působí velmi vzdušně. Paleta barev vystihuje tóny země – dominuje oranžová v kombinaci s bílou a ocelově modrá.
SaphirKeramik SaphirKeramik
SaphirKeramik

SaphirKeramik – revoluce v koupelnovém designu

Jednou z největších inovací v kolekci Kartell by Laufen je využití SaphirKeramik – revoluční sanitární keramiky s tenkými stěnami a extravagantními tvary. Materiál SaphirKeramik má srovnatelnou pevnost s ocelí a dvakrát větší tvrdost než klasická sanitární keramika. Vyšší tvrdost tak dovoluje tenčí stěny a jednodušší strukturu keramických částí, což vede k menší spotřebě materiálu, nižší hmotnosti a významným přínosům v oblasti udržitelnosti přírodních zdrojů. Ačkoliv dosažitelné poloměry hran u klasické keramiky se pohybují od 7 do 8 mm, nová SaphirKeramik dosahuje neuvěřitelných 1-2 mm u hran a 2 mm u rohů.

Umyvadlo Kartell by Laufen (900 x 460 x 120): 13 011 Kč (vč. DPH)
Umyvadlo se skrytým přepadem a odpadem Umyvadlo se skrytým přepadem a odpadem
Umyvadlo se skrytým přepadem a odpadem

Umyvadlo se skrytým přepadem a odpadem

Další novinkou, která je poprvé použita u kolekce Kartell by Laufen, jsou umyvadla se skrytým přepadem a odpadem. Odpad kopíruje linii umyvadla a zaručuje tak čistý vzhled keramiky. Laufen přichází také s možností uzavření odpadu a zároveň se zabezpečením, které zabraňuje přetečení umyvadla.

Umyvadlo se skrytým přepadem a odpadem Kartell by Laufen (750 x 350 x 120): 22 704 Kč
Toaleta a bidet Toaleta a bidet
Toaleta a bidet

Toaleta a bidet

Nejdůležitějším a zároveň nejintimnějším místem každého domova je toaleta. Kartell by Laufen přichází se stojící toaletou a bidetem ve stejném tvaru, které vám zajistí ten maximální komfort.

Toaleta Kartell by Laufen (370 x 560 x 430): 8 485 Kč
Bidet Kartell by Laufen (370 x 560 x 430): 8 485 Kč

Designblok 13´

Kolekci Kartell by Laufen si budete moci prohlédnout od 7. do 13. září 2013 v prostorách Nákladového nádraží Žižkov (Želivského 2, Praha 3). Od září 2013 bude pak kolekce Kartell by Laufen v prodeji u vybraných prodejců.

Zdroj: www.laufen.cz
LAUFEN CZ s.r.o.

LAUFEN CZ s.r.o.

Praha, Nové Město, I.P. Pavlova 5 , 12000
Tel: 296 337 701
Web: http://www.laufen.cz
E-mail: prague.gallery@cz.laufen.com
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

LAUFEN CZ s.r.o.

Praha, Nové Město, I.P. Pavlova 5 , 12000
Tel: 296 337 701
Web: http://www.laufen.cz
E-mail: prague.gallery@cz.laufen.com

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Unikátní kolekce Kartell by Laufen bude představena na Designbloku"

Buďte první a napište komentář k  "Unikátní kolekce Kartell by Laufen bude představena na Designbloku"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE