Unikátní kolekce Kartell by Laufen bude představena na Designbloku

Začátkem září 2013 bude české veřejnosti poprvé představena unikátní koupelnové kolekce Kartell by Laufen. Stane se tak na vyhlášené přehlídce největších novinek ze světa designu – výstavě Designblok 13´, která se v Praze uskuteční od 7. do 13. září 2013. Koupelnová kolekce Kartell by Laufen odráží moderní trendy v oblasti koupelnového designu – spojení luxusní keramiky Laufen a koupelnových doplňků značky Kartell. Za novým komplexním pojetím koupelny stojí světoznámí designéři Ludovica a Roberto Palombovi.

Na jedné straně italský Kartell – kreativní, barevný, inovativní a kultovní. Na straně druhé švýcarský Laufen – tradiční výrobce koupelnové keramiky, který se díky té nejvyšší kvalitě a neustálým inovacím v designu stal špičkou v oboru. Spojením těchto dvou legend, které ve světě představují ikony designu, inovace a umění, tak vznikla unikátní koupelnová kolekce Kartell by Laufen. Projekt vznikl pod taktovkou světoznámých designérů Ludovici a Roberta Palombových, kteří se společností Laufen dlouhodobě spolupracují.

Kartell by Laufen je komplexní projekt, který zahrnuje umyvadla, vany, vodovodní baterie, bidety, nábytek i další doplňky. Každý si tak může sestavit koupelnu přesně podle svého vkusu, ve které budou jednotlivé prvky tvořit ojedinělý celek. Pevná geometrie keramických předmětů je zmírněna lehkostí pestrobarevných plastových prvků, koupelna tak působí velmi vzdušně. Paleta barev vystihuje tóny země – dominuje oranžová v kombinaci s bílou a ocelově modrá.

SaphirKeramik – revoluce v koupelnovém designu

Jednou z největších inovací v kolekci Kartell by Laufen je využití SaphirKeramik – revoluční sanitární keramiky s tenkými stěnami a extravagantními tvary. Materiál SaphirKeramik má srovnatelnou pevnost s ocelí a dvakrát větší tvrdost než klasická sanitární keramika. Vyšší tvrdost tak dovoluje tenčí stěny a jednodušší strukturu keramických částí, což vede k menší spotřebě materiálu, nižší hmotnosti a významným přínosům v oblasti udržitelnosti přírodních zdrojů. Ačkoliv dosažitelné poloměry hran u klasické keramiky se pohybují od 7 do 8 mm, nová SaphirKeramik dosahuje neuvěřitelných 1-2 mm u hran a 2 mm u rohů.

Umyvadlo Kartell by Laufen (900 x 460 x 120): 13 011 Kč (vč. DPH)

Umyvadlo se skrytým přepadem a odpadem

Další novinkou, která je poprvé použita u kolekce Kartell by Laufen, jsou umyvadla se skrytým přepadem a odpadem. Odpad kopíruje linii umyvadla a zaručuje tak čistý vzhled keramiky. Laufen přichází také s možností uzavření odpadu a zároveň se zabezpečením, které zabraňuje přetečení umyvadla.

Umyvadlo se skrytým přepadem a odpadem Kartell by Laufen (750 x 350 x 120): 22 704 Kč

Toaleta a bidet

Nejdůležitějším a zároveň nejintimnějším místem každého domova je toaleta. Kartell by Laufen přichází se stojící toaletou a bidetem ve stejném tvaru, které vám zajistí ten maximální komfort.

Toaleta Kartell by Laufen (370 x 560 x 430): 8 485 Kč
Bidet Kartell by Laufen (370 x 560 x 430): 8 485 Kč

Designblok 13´

Kolekci Kartell by Laufen si budete moci prohlédnout od 7. do 13. září 2013 v prostorách Nákladového nádraží Žižkov (Želivského 2, Praha 3). Od září 2013 bude pak kolekce Kartell by Laufen v prodeji u vybraných prodejců.

Zdroj: www.laufen.cz
LAUFEN CZ s.r.o. Poslat poptávku